Page 308 of 328 FirstFirst ... 208258298306307308309310318 ... LastLast
Results 4,606 to 4,620 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4606
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    TwinSpark-a страда от масло 10w40 дето "старите" майстори препоръчват, щото двигателя бил "над 200 хил."
    Добре че не ги слушам, а си карам хди-то на 400хил с оригиналното 5w40 и не го пипа грам за 15хил км докато го сменя. И съм си с отригиналното турбо, двумасов маховик, дюзи и почти всичко останало по двигателя (само ремъци и ролки сменям чат пат)
    Че и последните 50к карам със собственоръчен ремап, а аз от ремап не разбирам нищо - взех си китайски кабел за 15лв и му налях първия готов дъмп който ми попадна от нета. И сега е пушка и харчи по малко.
    Та и туинспарка ако си се кара с 10w60 както талянците са му предписали преди 20 години проблема при 4 цилиндър не съществува. И ако си сменяш ремъците на 60к, отново по предписание. Да излиза по скъпо, но всичко друго си е компромис а италианците не прощават на компромиси.
    Не съм особенно съгласен. CF1-цата като го имах го карах само с 5w30, но оригинално, колата не е жалена грам, колегите, които я знаят, са наясно как се караше тази кола през 90% от времето. Масло не харчеше докато не озправих генерацията, тогава започна от смяна до смяна да хапва по 200гр. Идеята ми е, че маслото преди всичко да е качествено, защото ако е боклук и 80w120 да се слага, пак няма да има значение.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  2. #4607

    Default

    На 147-цата налях Selenia 20K for AR. Не твърдя, че не може да е менте - може и да е било, но двигателя така се разчука и разтропа, стана по-гадно и Mercedes ML на дизел. 700 км. след това смених с Castrol от бензиностанция , не издържах тропането.
    Изчезна. И всичко е точно. 10w40 Magnatec.

    156-ката по същия начин в момента е с Castrol и няма никаква ядове, тропания и т.н.

    Може и Selenia-та да е била менте, не знам , но това, което чух след нея ме накара да не повторя.

    На следваща смяна на 156-цата мисля за Motul 10w40, според вас добър избор ли е?
    Или да остана на Castrol-а при положение, че съм доволен и не го и гори?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  3. #4608
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    TwinSpark-a страда от масло 10w40……
    но повечето алфи се карат в лютеницата и тогава си трябва 10w60 ……….
    Страда той горкия, направо да го оплачеш!
    Иначе не, повечето шофьори на алфи си карат нормално, просто пежото ти с кованото феродо и ремап е бавно и явно така ти се струва
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #4609
    Младши алфист
    Join Date
    May 2015
    Location
    Pleven
    Posts
    13

    Default

    Благодаря за отговорите колеги! Оказа се, че колата не е фейслифт, а явно са сменени предна броня, капак и багажник, за да се сложат новите фарове и стопове. Още обявата ми беше странна за 147-ца фейс, а 2001-ва, но си помислих,че може да е грешка...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm T.I.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #4610
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Колеги, попринцип се оглеждам за 159, но една 156 ми направи доста силно впечатление:
    http://mobile.bg/11537802537019890
    Някой запознат ли е с колата, знам че най-лесно е да питам собственика, но искам да чуя мнения/факти от трети лица. Колата мисля че се продава от доста време, бях я мернал преди, но се изненадвам че още се продава.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  6. #4611

    Default

    При дизеловите манипулацията е най-брутална, защото по правило са по-карани и на по-дълъг път от бензинките. Особено пък германските "premium-и" за има-няма няколко годинки им въртят 300-350 хиляди и идват тук на "120, върната от лизинг, уникат, качваш се караш". Не липсват и герои на 400К. Алфите баш до там не ходят (уж), но на по 250-300К не липсват, врътнати на по малко над 100.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  7. #4612

    Default

    300 коня на предно не ти трябват, вярвай ми.
    Особено пък дизелови.

    Карал съм няколко надути тди-та (голф, а3, ибиза) на по 210, 240, 260 коня.... До четвърта не могат да захапят асфалта. И то на сухо. На мокро е почти невъзможно да се карат. Съединителите им са твърди и дървени, след малко градско те боли крака. И са абсолютно ненадеждни. Никога не знаеш къде ще ти се спука маркуч или ще отърве скоба от якото налягане и ще останеш закъсал...

    А 7000 лева за 156ца не бих дал никога.
    За обичайната си цена (2-3хил лева) е добра колица, по-приятна е от конкурентните голф 4ки, астри, е36ци, някой е46ци... но само толкова.

    За 7000 лева бих казал че вози доста некомфортно, окачването е болка и иска много труд и то редовно, а паразитните шумове са чести и дразнещи. За тея пари има доста по-класни коли, 159 включително.
    Last edited by dhtj; 26-10-2018 at 23:54.

  8. #4613
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    300 коня на предно не ти трябват, вярвай ми.
    Особено пък дизелови....
    Да, доста са, но конете са последното нещо което ме грабна(въпреки че с q2 дифа предполагам ще е различно), а и конете много лесно се смъкват. Грабна ме външния вид, дифа, джантите, стойката,спирачките, но правилно се насочи и към нещата, които ме притесняват - надежност, твърдост на съединителя,на окачване, обезшуменост(карам 156 преди фейса, надали има голяма разлика), както и че са доста пари за 156.
    Не бързам за никъде с покупка на друга кола, може утре, може и след 3 месеца, та се опитвам да проуча преди да тръгна на огледи.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  9. #4614

    Default

    Търси 159ка, мани ги тея тунинговани варели, дето не се знае кога ще се разлетят.
    Още повече че вече си карал 156 Хикс години, защо ти е същата кола само че с друг мотор?

  10. #4615
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    300 коня на предно не ти трябват, вярвай ми.
    Особено пък дизелови.

    Карал съм няколко надути тди-та (голф, а3, ибиза) на по 210, 240, 260 коня.... До четвърта не могат да захапят асфалта. И то на сухо. На мокро е почти невъзможно да се карат. Съединителите им са твърди и дървени, след малко градско те боли крака. И са абсолютно ненадеждни. Никога не знаеш къде ще ти се спука маркуч или ще отърве скоба от якото налягане и ще останеш закъсал...

    А 7000 лева за 156ца не бих дал никога.
    За обичайната си цена (2-3хил лева) е добра колица, по-приятна е от конкурентните голф 4ки, астри, е36ци, някой е46ци... но само толкова.

    За 7000 лева бих казал че вози доста некомфортно, окачването е болка и иска много труд и то редовно, а паразитните шумове са чести и дразнещи. За тея пари има доста по-класни коли, 159 включително.
    Я ти си започнал да разсъждаваш правилно...)...Браво.....как ги извади тия триста коня от тая печка...слабо пояснение......не знам...къде е замериха, или някой си има въображение.....иначе само снимките са ефектни........винаги съм казвал по добре си купи кола заводски триста к.с....отколкото правеняк...то гта трудно ги достига с туниг.....не ми се спори......ако беше така то отборите в рали състезанията, щяха да си взимат един сериен автомобил и да творят.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #4616
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Ако не се лъжа това е на колега pooh колата. Ако е тя, наистина е 300 коня и то не от ден-два, а от години. Не знам дали той още влиза във форума, но може да пробваш да му пишеш. Ако е колата, за която споменах преди се поддържаше в extreme service.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  12. #4617
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Пух я продаде тази 156ца още преди 2 години. Сега кара Джулиета QV.

    И да, беше наистина 300 коня (замерени). Като цяло много приятна кола беше навремето, сега новият собственик не знам кой е, нито как се е грижил за колата, защото такъв тип коли, за да са в кондиция се изискват финикийски знаци...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #4618
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Попремислих малко, още мисля че колата си струва, но няма да ми върши работа. Даването на газ не ми е приоритет, въртя по 5-7хил.км на година от които 90% извънградско, съответно търся малко по-комфортна кола(сегашната ми 156 е със червени пружини, ами по хубав път е супер, ама колко са ни хубавите пътища...).
    Та ще се придържам погледа към 159, до 8-9хил.лв не виждам друга алтернатива на това което предлага, пък и пуста детска мечта.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  14. #4619
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default :)

    Колеги, за този кросвагон знае ли се нещо?
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=8tzbdq
    Alfa Romeo GTV 1.8TS eX
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer eX
    Lancia Kappa 2.0 eX

  15. #4620
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Доста високо ниво на оборудване - за цената си изглежда супер. Направо отивай и ако е читав го грабвай.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 308 of 328 FirstFirst ... 208258298306307308309310318 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •