Page 259 of 328 FirstFirst ... 159209249257258259260261269309 ... LastLast
Results 3,871 to 3,885 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #3871

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Карал съм 4бр. 147-ци бензинови!!! При навремена поддръжка, и читав екземпляр ще имаш проблеми само с окачването.
    Една от моите 147-ци я купих на 92000км през далечната 2009г. и веднага я газифицирах с Фобус. Преди седмица я продадох на 242000км. винаги е била обслужвана на време и карана на LPG освен проблеми с окачването други съм нямал!!! Само консумативи!
    Колкото до цените-
    Свещи 8бр. Беру-60лв Бош също пасват перфектно, и те излизат около 60лв (казвам го от личен опит)
    Дебитомер- едва ли ще се наложи да сменяш, но в моргите са по 40-50лв
    Вариатор- никога не съм сменял, и едва ли ще се наложи.
    Ламбда- Никога не съм сменял -в моргата 15лв при нужда
    Термостат-11лв от Рено пасва перфектно, и според мен е в пъти по надежден от оригинален.
    Ролки ремъци, водна помпа-170лв
    Държа да отбележа, че всичките ми 147-ци са били в ТОП състояние, и са продадени в такова!
    В тая кола винаги ме е дразнело предното окачване, просто не е за нашите пътища!
    и с чисто нова предница да е вози отвратително по паважите.
    Сигурно са били в топ състояние, не се и съмнявам, като чета, колко си запознат в моргите кое колко струва
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #3872

    Default

    А с окачването как стои въпроса? Какви цени? Какви марки, и колко издържа спрямо изминати километри? Питам понеже не съм се интересувал подробно, но чета че има много ментеливи части

  3. #3873
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Сигурно са били в топ състояние, не се и съмнявам, като чета, колко си запознат в моргите кое колко струва
    Много четеш!!! Ако беше вникнал, че и с части се занимавам щеше да е по лесно. Аз съм на мнение, че има части който няма проблем да се ползват втора употреба, и има такива който задължително се взимат нови!!! Примерно един глупав дебитомер защо да се плащат безумни 300+ лв като може да се ползва от морга за 40лв!!! А и новият от 300+ не се знае с какво качество е. И пак да отбележа, че за 8 години не ми се е налагало да сменям дебитомер, бобини и други простотии който са споменати в други теми!
    Така, че задръж заядливия тон за жената си!!!

    ---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

    Quote Originally Posted by Lyubcho_88 View Post
    А с окачването как стои въпроса? Какви цени? Какви марки, и колко издържа спрямо изминати километри? Питам понеже не съм се интересувал подробно, но чета че има много ментеливи части
    Аз стигнах до заключение, че най здраво, надеждно и дълголетно е рециклираното окачване!!!! В Пловдив има фирма която прави много здрави тампони, и един господин които така рециклира шарнири, че носача става супер. Няма в БГ магазински носачи който да са на нивото на рециклираните.
    Всичко друго кара от ден до пладне.
    Е, ако можеш да намериш от чужбина читаво ТРВ вече е друго.

    ---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Сигурно са били в топ състояние, не се и съмнявам, като чета, колко си запознат в моргите кое колко струва
    Никога не съм влизал в морга! Под морга визирах примерно Мегапартс, ОЛХ, и други подобни.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  4. #3874

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    От 90 до 240х км не ти ли се разтрака вариатора? Дизелов звук не се ли появи при студен двигател?
    На пропусна да отговориш, колега.

  5. #3875
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Много четеш!!! Ако беше вникнал, че и с части се занимавам щеше да е по лесно. Аз съм на мнение, че има части който няма проблем да се ползват втора употреба, и има такива който задължително се взимат нови!!! Примерно един глупав дебитомер защо да се плащат безумни 300+ лв като може да се ползва от морга за 40лв!!! А и новият от 300+ не се знае с какво качество е. И пак да отбележа, че за 8 години не ми се е налагало да сменям дебитомер, бобини и други простотии който са споменати в други теми!
    Така, че задръж заядливия тон за жената си!!!

    ---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:22 ----------


    Аз стигнах до заключение, че най здраво, надеждно и дълголетно е рециклираното окачване!!!! В Пловдив има фирма която прави много здрави тампони, и един господин които така рециклира шарнири, че носача става супер. Няма в БГ магазински носачи който да са на нивото на рециклираните.
    Всичко друго кара от ден до пладне.
    Е, ако можеш да намериш от чужбина читаво ТРВ вече е друго.

    ---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:30 ----------


    Никога не съм влизал в морга! Под морга визирах примерно Мегапартс, ОЛХ, и други подобни.
    .......ако бях по млад и по беден....щях да те послушам..))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #3876
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    На пропусна да отговориш, колега.
    Не, проблем с вариатора никога не съм имал! Колате е карана винаги с масло bardahl xtc 60 fullerene което се сменя на макс 9000км

    ---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:12 ----------

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    .......ако бях по млад и по беден....щях да те послушам..))
    Не те разбирам!!! Аз не дъм рърва младост, и смянам , че съм задоволително богат! Ако ще си чешеш ецика да беше дал компетентно мнение на човека вместо да се правиш на палячо!!! Което е видно, че си набутан комплексар!

    С влемето разбрах едно!!!@ Тоа форум е пълен с комплексари , който си мислят, че карат ферарита ! А всъщност корат морги. Но това не най важното, това е единствения форум в които като питаш нещо масово "разбирачите"му се нахвърлян!!
    Last edited by tuning7350; 11-03-2017 at 08:24.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  7. #3877

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Много четеш!!! Ако беше вникнал, че и с части се занимавам щеше да е по лесно. Аз съм на мнение, че има части който няма проблем да се ползват втора употреба, и има такива който задължително се взимат нови!!! Примерно един глупав дебитомер защо да се плащат безумни 300+ лв като може да се ползва от морга за 40лв!!! А и новият от 300+ не се знае с какво качество е. И пак да отбележа, че за 8 години не ми се е налагало да сменям дебитомер, бобини и други простотии който са споменати в други теми!
    Така, че задръж заядливия тон за жената си!!!

    ---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:22 ----------


    Аз стигнах до заключение, че най здраво, надеждно и дълголетно е рециклираното окачване!!!! В Пловдив има фирма която прави много здрави тампони, и един господин които така рециклира шарнири, че носача става супер. Няма в БГ магазински носачи който да са на нивото на рециклираните.
    Всичко друго кара от ден до пладне.
    Е, ако можеш да намериш от чужбина читаво ТРВ вече е друго.

    ---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:30 ----------


    Никога не съм влизал в морга! Под морга визирах примерно Мегапартс, ОЛХ, и други подобни.
    Те Мегапартс са нещо като показен магазин сигурно, не са най-пробитата морга. Не ставай смешен, такива дето ми обясняват как са цитирам "доволно богати" а декламират цени за боклуци от моргите и си продават ръждивите свещи http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=94295 същевременно за най-страшни, после запродават някоя ''уникална'' Алфица и като я видиш горката, се чудиш да плачеш ли или да се смеееш. Ш та замоля да намалиш квалификациите и обобщенията относно участници и форум.
    Last edited by thecleaner; 11-03-2017 at 16:04.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #3878
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Не, проблем с вариатора никога не съм имал! Колате е карана винаги с масло bardahl xtc 60 fullerene което се сменя на макс 9000км

    ---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:12 ----------



    Не те разбирам!!! Аз не дъм рърва младост, и смянам , че съм задоволително богат! Ако ще си чешеш ецика да беше дал компетентно мнение на човека вместо да се правиш на палячо!!! Което е видно, че си набутан комплексар!

    С влемето разбрах едно!!!@ Тоа форум е пълен с комплексари , който си мислят, че карат ферарита ! А всъщност корат морги. Но това не най важното, това е единствения форум в които като питаш нещо масово "разбирачите"му се нахвърлян!!
    Не хаби нерви, защото бъркаш буквите като пишеш... да се засягаш от непознат виртуално и да го обиждаш е вид комплекс, но ти не си комплексар защото много ясно ми го заяви...)....форума е готин, защото ти дава възможност да се изразяваш, така както си знаеш...защо го плюеш..а това, че не ме разбираш....няма проблем, нямам желание да те рециклирам...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #3879
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Lyubcho_88 View Post
    А с окачването как стои въпроса? Какви цени? Какви марки, и колко издържа спрямо изминати километри? Питам понеже не съм се интересувал подробно, но чета че има много ментеливи части
    Последно най-популярни бяха носачите на "Атек", понеже бяха на сносна цена, по спомен около 350 лева и 4-те. Колегите твърдят, че били прилични. Като цяло тази кола не е за лоши пътища и трябва да се кара внимателно по дупките, а по неравен път е мъчение с нея. Вози твърдо и поскърцват пластмаси.

    На въпроса колко излиза поддръжката като цяло на подобен автомобил не може да се отговори еднозначно. Всичко зависи от изминатите километри, стила на каране, маршрута, до колко човек е запознат технически с колата и с пазара на резервни части, наличието на добър сервиз където не сменят части подред докато решат проблема и най-вече до колко държиш колата да е в състояние "като излязла от завода" или да те кара от "А до Б". Например аз държа колите ми да са във възможно най-добро състояние и да вървят поне както са вървяли като нови, което ще рече без газови уредби, "100 октана" бензин, иридиеви свещи, които са по 50-60 лева броя, а не по 7-8 лева, къстъм ремап и т.н. и т.н. все неща, които за повечето хора са излишен разход. Общо взето огромна и бездънна финансова яма е в този вид, а за приятно возене може и с много по-малко, ти си решаваш според мераците и възможностите.
    Last edited by M.Gruev; 11-03-2017 at 17:10.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  10. #3880
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Те Мегапартс са нещо като показен магазин сигурно, не са най-пробитата морга. Не ставай смешен, такива дето ми обясняват как са цитирам "доволно богати" а декламират цени за боклуци от моргите и си продават ръждивите свещи http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=94295 същевременно за най-страшни, после запродават някоя ''уникална'' Алфица и като я видиш горката, се чудиш да плачеш ли или да се смеееш. Ш та замоля да намалиш квалификациите и обобщенията относно участници и форум.
    Ами , помисли защо ги продадох!!! Точно така, замених ги с нови!! Пътници за всеки влак. Свещите са продадени преди 4-5 месеца но в тоз форум и обява от на Ленин рождението ще намериш!!!

    ---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не хаби нерви, защото бъркаш буквите като пишеш... да се засягаш от непознат виртуално и да го обиждаш е вид комплекс, но ти не си комплексар защото много ясно ми го заяви...)....форума е готин, защото ти дава възможност да се изразяваш, така както си знаеш...защо го плюеш..а това, че не ме разбираш....няма проблем, нямам желание да те рециклирам...
    Толкова ли си тъп, че не разбираш кое е грамотна, и кое техническа грешка когато пишеш от смартфон?! Явно си!

    ---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Последно най-популярни бяха носачите на "Атек", понеже бяха на сносна цена, по спомен около 350 лева и 4-те. Колегите твърдят, че били прилични. Като цяло тази кола не е за лоши пътища и трябва да се кара внимателно по дупките, а по неравен път е мъчение с нея. Вози твърдо и поскърцват пластмаси.

    На въпроса колко излиза поддръжката като цяло на подобен автомобил не може да се отговори еднозначно. Всичко зависи от изминатите километри, стила на каране, маршрута, до колко човек е запознат технически с колата и с пазара на резервни части, наличието на добър сервиз където не сменят части подред докато решат проблема и най-вече до колко държиш колата да е в състояние "като излязла от завода" или да те кара от "А до Б". Например аз държа колите ми да са във възможно най-добро състояние и да вървят поне както са вървяли като нови, което ще рече без газови уредби, "100 октана" бензин, иридиеви свещи, които са по 50-60 лева броя, а не по 7-8 лева, къстъм ремап и т.н. и т.н. все неща, които за повечето хора са излишен разход. Общо взето огромна и бездънна финансова яма е в този вид, а за приятно возене може и с много по-малко, ти си решаваш според мераците и възможностите.
    Карал съм с АТЕК пълен леш са! За 10000км почват да потропват тук-там 😀
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  11. #3881
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Колега, tuning7350 :
    1. Никога не съм се правил на учител по български, защото аз самият не съм на нужното ниво...просто намекнах за емоционалното ти състояние....много навлажняваш тоя дисплей на смартфона, като ме определяш с звучни епитети....ще го повредиш, а след това ще трябва да обикаляш заложните къщи, защото доколкото разбрах нов не е оферта за теб...
    2.Избягвай техническите грешки, защото се занимаваш с авточасти и там не са приети особено....по добре "грамотна" грешка, както казваш ти......ако имаш желание ми обясни, каква е тая грешка....
    3.Изкажи поне една благодарност на комплексарите в форума(особено на мен, защото съм бъкан с комплекси) и най вече на модераторите....благодарение на това, че не ти трият мненията,за да мога , да те опозная по добре
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #3882

    Default

    За момента обаче изпадат само преди FC 147-ци selespeed. Има ли някаква друга причина заради която си струва да чакам след FC или ако намеря запазена макар и по стара да я отнасям?

  13. #3883
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Колега, tuning7350 :
    1. Никога не съм се правил на учител по български, защото аз самият не съм на нужното ниво...просто намекнах за емоционалното ти състояние....много навлажняваш тоя дисплей на смартфона, като ме определяш с звучни епитети....ще го повредиш, а след това ще трябва да обикаляш заложните къщи, защото доколкото разбрах нов не е оферта за теб...
    2.Избягвай техническите грешки, защото се занимаваш с авточасти и там не са приети особено....по добре "грамотна" грешка, както казваш ти......ако имаш желание ми обясни, каква е тая грешка....
    3.Изкажи поне една благодарност на комплексарите в форума(особено на мен, защото съм бъкан с комплекси) и най вече на модераторите....благодарение на това, че не ти трият мненията,за да мога , да те опозная по добре
    Да ме опознаеш?! Е вече наистина стана смешен!!!
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  14. #3884
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Да ме опознаеш?! Е вече наистина стана смешен!!!
    Я си проследи мненията назад, и тогава определяй кой е смешен......нали ти казах, че нямам желание да те рециклирам.....

    ---------- Post added at 19:00 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

    ...по добре да беше влизал реално в морга, отколкото виртуално да преценяваш нещата.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #3885
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Я си проследи мненията назад, и тогава определяй кой е смешен......нали ти казах, че нямам желание да те рециклирам.....

    ---------- Post added at 19:00 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

    ...по добре да беше влизал реално в морга, отколкото виртуално да преценяваш нещата.....
    😀 Смятам да те пропусна! Ако мога да помогна на колега с нещо което съм се борил ще го направя.
    Всичко написано по-горе е 100% истина!!! TS ngk от 200+ лв и Beru за 70лв нама разлика!!! Е в парите има 😂
    Няма разлика с дебитомер от 300лв и такъв от ОЛХ за 40лв.
    Цялата предница се рециклира за грубо около 300лв и забравяш за проблемите, стават по здрави от всички маркови за който се сетиш в магазина! На бензинови 147-ци имам навъртяни над 600000х.км и смятам, че във времето съм разбрал, че има части който издържат по-дълго от "оригиналните" който се продават в БГ. Айде с добри чуства Аз прекратявам тона 😃
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

Page 259 of 328 FirstFirst ... 159209249257258259260261269309 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •