Page 135 of 328 FirstFirst ... 3585125133134135136137145185235 ... LastLast
Results 2,011 to 2,025 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #2011

    Default

    Всъщност това, че колата е била пребоядисана и волана е претапициран защо трябва да се смята като някакъв топ-минус.
    Това, че е пребоядисана не означава, че колата няма удар само с подводница. Колите с непребоядисвани детайли се броят на пръсти...
    А това с волана сигурно изхождате от това, че щом е претапициран стария е бил много изтъркан, следователно колата е на много километри. Може и така да е, може и просто човека да е искал да го освежи с нова кожа и да го реши с червени конци.
    Примерно на моята кола волана си личи, че е с оригиналната кожа, обаче за 10 години много неща може да станали, може да е била челентано, да са я направили добре, че да не си личи, еърбега да е гръмнал и да са сложили по-запазен волан от съвсем друга кола. Мисълта ми е, че това, че волана е с оригиналната кожа не е вариант, че колата е на малко километри, може това изобщо да не й е заводския волан.

    Ако толкова искате кола на малко км варианта е от немския пазар, със сервизна история, която да си я проверите в някое представителство и така.
    Last edited by ducaticorse; 09-09-2014 at 12:26.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #2012
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    има хора с груба кожа на ръцете, или се потят много и волана се изтрива доста бързо / моя се нарани от пръстените ми например/, нормално е да се пребоядисват детайли, особено брони и преден капак , защото се нараняват бързо, но цялостно боядисване е малко ....., то тя не е боядисана хубаво или снимките са калпави, на мен не ми харесва, но аз не съм купувача
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  3. #2013

    Default

    Еми добре, по тази логика имаме една много хубава кола (не визирам тази, не съм я виждал на живо), на реални километри поддържана и всичко и някой ми я надира цялата с ключ. Или по паркингите с вратите ми удрят колата. Пребоядисвам я, с цел да изглежда ок колата и да е без забележки и в момента, в който я пребоядисам колата става боклук. Не звучи сериозно просто. Има и хора, които просто са искали да си сменят цвета. Като предишния собственик на моята кола. Не съм залягал да гледам под лупа за удари, защото знам че тези коли не са първа младост и я купувам за 4-5 х. лева, а не я купувам от магазина.

    Та тези критерии като пребоядисвани детайли, смяна на цветове и т.н. са добре да се гледат, но по-скоро са за коли струващи *2 на тази. Всичко друго е да търсиш под вола теле.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  4. #2014
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    колега, купувай каквото си искаш - питаха за мнение, казах си моето - на мен колата не ми харесва, но аз не съм критерия в тоя случай, който ще я купува той да му мисли. И чак пък цялата да я надерат с ключ, айде не се уморявай много
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  5. #2015
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Нещо за тази да се знае..?

    http://www.cars.bg/c850402
    164 2.5 TD

  6. #2016

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    колега, купувай каквото си искаш - питаха за мнение, казах си моето - на мен колата не ми харесва, но аз не съм критерия в тоя случай, който ще я купува той да му мисли. И чак пък цялата да я надерат с ключ, айде не се уморявай много
    Не се уморявам, дали такива дали подобни случаи, дадох просто пример.
    Просто винаги ми е била интересна логиката на българина и се опитах да я разбера и в тази тема, но смислен отговор така и не получих. Човек е отстранил разни забележки и опа тука има нещо гнило. Я дай по-добре да си вземем някой напудрен кош от Дупница, хем по-евтин, хем волана му не е претапициран (само оригиналната протъркана кожа е намацана с боя).
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  7. #2017

    Default

    И на запад застрахователите са мошеници, но малко по-малко и при няколко прецакани детайла не е проблем да покрият цялостното пребоядисване на колата.
    Преди време доста четях един чужд форум и си говореха как, ако са им надрали 1/2 врати, няколко човека се хвалеха, че надрали още няколко детайла и така им пребоядисали цялата кола за сметка на застрахователя. Накратко - един смотльо я беше надрал яко с ключ и по тавана, съответно застрахователя му беше казал да си гледа работата

    Та по темата не бих казал, че проблема е в самото пребоядисване а по-скоро в качеството с което е извършено.

  8. #2018
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Е качеството е ясно,като почти всико в БГ, което се подготвя за продан... претупва се да изглежда лъскаво на момента и дотам
    на бас, че това червеното ще се натира за по-малко от 6 месецаи ще трябва пастиране постоянно и така докат стане пак за боя или още по-лошо,ще се олюспи лакът
    Last edited by don_pepone; 10-09-2014 at 11:23.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #2019
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Аз затова не маскирам нищо и си продавам автомобила във вида в който е и заради който съм свалил цената с 800лв, че някой му кефна преди 2 седмици да ми надере двете врати и калника с ключ. Ама българина е такъв, че виждаш ли нямала добър външен вид, ако я пребоядисам цялата и добие вид, тогава разбираш ли е имала удар или се опитвам да я "пробутам" на някой защото има проблем някакъв...угодия няма...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  10. #2020
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    ... Човек е отстранил разни забележки и опа тука има нещо гнило.
    Така е, като продавах бравото, му отстраних всичко и го пуснах за продажба- в последните 1000 км бях сменил съединител, скоростна кутия и глава и понеже цената беше прощална, веднага се появиха купувачи, първите и правиха... дори тест на амортисьорите, настъпи едно приклякане: оооооо, не!!! Скоростната кутия сменана! Не, не, не и главата е сменяна! Ми, добре, викам, тия, сменените, проблемни ли са с нещо, аз викам, че си работят безпроблемно сменените неща и само глупак не би го забелязал? Какво като са сменяни
    Не, това не била тяхната кола. Ми не е престъпно, викам и си я прибрах.
    Хем я беше барнал Иво по кабелите да не прекъсва тая пущина, та беше почнала да се стрелка свирепо !
    Следващия човек, който всъщност я купи, я взе попътно от Добрич през Варна, изпробвахме я десетина км, плати и това беше.
    Мина ден-два, ония решили, че за тия пари онова баш си е било тяхната кола, ама свърши тя. Просто дойде човек, който знаеше какво му трябва.
    Last edited by Liminat; 11-09-2014 at 11:20.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #2021
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    колега, купувай каквото си искаш - питаха за мнение, казах си моето - на мен колата не ми харесва, но аз не съм критерия в тоя случай, който ще я купува той да му мисли. И чак пък цялата да я надерат с ключ, айде не се уморявай много

    Колега,давам ти точен пример за кола която е купена чисто нова и е на под 100 000 километра.Та колата е на има-няма 7 години,за този период има 3 частични боядисвания и едно пълно.

    Първото частично и го причиних аз и колата беше на 8 месеца.(нова броня калник и боядисване на врата.
    След това имаше още едно частично и след три години цялата,заради едно хлапе с спрей в ръката цялата я беше направил като далматинец.И най последното частично беше преди три месеца,заден десен калник броня и преливане на вратата.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  12. #2022

    Default

    Аз сега пък ще пребоядисвам Пунтото, заради градушката.... някой ден точно това ще изтъкна, като причина и пред бъдещия собственик.
    Не е задължително да е имала сериозен проблем, НО заради много измамници по автокъщите и много мошеници сред тях, хората вече не вярват на нищо
    Лошото е, че сега градушката ще бъде оправдание на много хора за пребоядисване, дори и наистина да е имало сериозен удар!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #2023

    Default

    Е то сериозен удар няма ли да си проличи като я закараш в някой сервиз и я вдигнат на подемник?
    Видях един w212 с удар отзад "в процес на реставрация", според мен и кьорав да си ще видиш че е изправяна ако я погледнеш отдолу нз

  14. #2024

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Аз сега пък ще пребоядисвам Пунтото, заради градушката.... някой ден точно това ще изтъкна, като причина и пред бъдещия собственик.
    Не е задължително да е имала сериозен проблем, НО заради много измамници по автокъщите и много мошеници сред тях, хората вече не вярват на нищо
    Лошото е, че сега градушката ще бъде оправдание на много хора за пребоядисване, дори и наистина да е имало сериозен удар!
    Това гледа ли го ? http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9753294#player
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #2025

    Default

    О, да, видях обявата, но с моята работа този светъл салон просто няма шанс да оцелее повече от месец и за това избягвам бежово, сиво, бяло, жълто в интериора....
    Иначе колата изглежда страшен лъскач!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 135 of 328 FirstFirst ... 3585125133134135136137145185235 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •