Page 323 of 328 FirstFirst ... 223273313321322323324325 ... LastLast
Results 4,831 to 4,845 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4831

    Default

    Малко се забавиха нещата, но смятам до края на седмицата да огледам колите на живо. Изскочи ми и една много пазена gt със sele на познат, но не знам как ще я изхраня с този разход, таа още я умувам.

    Надали скоро ще ми омръзне да чета форума хдд, а по вечния спор - бензин или дизел, страна не взимам, важното е колата да е поддържана и на човек да му доставя удоволствие да я кара, другото ще го преживеем /все пак марката е важна/

    Мерси много за отзивите по обявите, мненията и съветите!! )

    А за колегата с кафенцето - нямам нищо против да се видим на срещата на Шипка другия месец )
    Last edited by vixenblah; 27-05-2020 at 01:57.

  2. #4832

    Default

    Quote Originally Posted by vixenblah View Post
    Изскочи ми и една много пазена gt със sele на познат, но не знам как ще я изхраня с този разход, таа още я умувам.
    Има газови и за jts, ако те мъчи разхода
    Иначе гледай да е след 2006г.

  3. #4833
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Запазен Селеспийд няма, той е повреден още от завода Бягай далеч от такава версия...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4834

    Default

    Не знам за какво "тракане" говорите на място и на светофар.
    Моята не трака, не я чувам на светофар, особено като има коли около мен, дизели, "премиуми", повечето немски.

    А напоследък след намалението на горивата, все по-често я карам с V-Power Racing, и е още по-тиха. За набирането да не говоря, лепи между 4000-6000 оборота в донабирането.

    Подкрепям за Selespeed. Недоразумение е. Дори да е "здраво", не се знае кога ще се развали, ремонтът е много скъп, даже не знам тук в БГ ще може ли някой да го оправи, и колко би се чакало за чарколяците.

    Огромно удоволствие изпитвам да си карам Спарка. Харесвам "дългите" предавки и да контролирам скоростта с педала на газта и да си намаля с мотора, и леко обиране със спирачката, особено в градски условия, и не само, отколкото постоянно превключване. Не че пак не ми е кеф, но друго си е да си "развърташ" в диапазона 3000-6000 оборота. Звукът е страхотен.

    Какво значи "няма читав" бензинов? Всичко е до поддръжка и какво се е случвало с машинката преди да я купиш.

    Много са адекватни постовете на колегата dhtj.

    vixenblah,
    успех в търсенето и късмет. После да се похвалиш и със снимка.
    А за кафето, ще се доразберем на лични, дали ще е на Шипка, или другаде.
    Шипка е оферта, бих се разходил, но все още е "пандемично". Маската ще е задължителна на главата, макар и като "лигавник".
    Не съм ходил на такава среща. Къде е точно? На върха или "долу" в градчето някъде?

    Относно 1.9 JTDm 150 коня в 159, колегата ми си взе такава след моята. Ми нещо не съм очарован, както и той. Да, по-е "луксозна" малко, по-нова, по-съвременна, но и доста по-скъпа за поддръжка, не върви повече, все пак е и с около 300-400 кг. по-тежка. На мен ми е скучна, няма звук, няма го "Алфа усещането". Може би трябва да се кача в JTS 3.2 след моя Спарк, или ако се "класирам" след време за Busso, но след 2-3-4 г. сигурно ще е много трудно да имам такава, дори да имам парите, в нашите условия, ще е безумие и ще се чака сигурно за части много, а ще искам да я ползвам as a daily car.
    Иначе 156-те ми харесват повече. Любимите ми Алфи са 156 и Giulia.
    Last edited by ANewAlfaInTown; 27-05-2020 at 18:34.
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

  5. #4835
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Млад си още, нямаш идея. Що народ изгоря с подобен род боклуци, още докато бяха сравнително нови, ти ми хвалиш 20 годишна кола... Цяло щастие е, че още не гушнала босилека, но щом те кефи - радвай и се И все пак, заради едната пи.шка, недей агитира момичето да си купува скрапове, моля те
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #4836

    Default

    Важното е да си правиш кефа и това което караш да те радва. Естествено трябва да си правиш сметката.
    Аз като съм си взел 159ката съм се приготвил и глава да правя, и турбо, и кутия... Но карам 200+ коня кола.
    Със 156цата същото пак бях готов за ремонти, но исках да карам 155 коня бензин.

    По - добре така, отколото цял живот да се стискаш и да караш 105 коня спреляци заради страх от ремонти.

  7. #4837
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post


    Чиба, алкохолик, аз си пиша по темата и говоря за коли и двигатели, ти пак тъпееш и се чудиш как да ме цитираш
    А бе тебе хапало ли те е куче...?....хайде внимавай какво говориш виртуално, защото реално едва ли ще ти се отдаде...бях ти направил тема за глупостите ти, относно двигатели и коли....една от последните ти ти тъпотии беше с гумички от железарията за основата на масленият филтър на 159-та , да не споменавам за карето на кормилният прът на 156-та ти и т.н.....край няма.....тъпо е да подвеждаш някой потребители, запази си инжинерната мисъл за себе си...тс е хубав мотор що годе 8 винтила, но с твоя 16...ако тръгнеш от София до Бургас и го караш с около 160км/ч....няма да можеш да стигнеш Пазарджик...ае със здраве и си търси жена с мустаци.....по страстни са... и го правят като за последно...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #4838
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Важното е да си правиш кефа и това което караш да те радва. Естествено трябва да си правиш сметката.
    Аз като съм си взел 159ката съм се приготвил и глава да правя, и турбо, и кутия... Но карам 200+ коня кола.
    Със 156цата същото пак бях готов за ремонти, но исках да карам 155 коня бензин.

    По - добре така, отколото цял живот да се стискаш и да караш 105 коня спреляци заради страх от ремонти.
    Какви 200+...караш...?...ходи на дино.....аз с моята 150 к.с . ще те бягам....искаш ли да дойдеш на шел Бояна......))
    п.п...с нищо не си се подготвил, щом търсиш О пръстени за стотинки....щом караш кола със спортно сърце, няма как да си подготвен освен ако не си милионер.....хайде вникни в някой неша, колкото и виртуално да ме мразиш....ти някога не прие подадената ми ръка, когато те хранеха в форума на общо основание, трябва ти опит и не обиждай дъртите, няма да си вечно млад...то, ако умееш да чуваш някой неща, може да имаш повече успехи.........
    Last edited by Бобби; 28-05-2020 at 01:16.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #4839

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...аз с моята 150 к.с . ще те бягам....искаш ли да дойдеш на шел Бояна......))
    Стоиш ли зад думите си?
    Ще дойда през Юли.
    Слагаме 500лв и се пускаме на дисциплина по твой избор.
    Да не се наакаш пак като предния път.

  10. #4840
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Не ни карайте да гледаме един и същи филм толкова много пъти. Рейтингът ви е по-нисък от този на НОЩ дори. Видяхме горе-долу какво се случи първият път, кой отиде, кой не отиде, направихме си изводите, стига ни толко. Баста.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #4841
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Стоиш ли зад думите си?
    Ще дойда през Юли.
    Слагаме 500лв и се пускаме на дисциплина по твой избор.
    Да не се наакаш пак като предния път.
    Обади се като се дойдеш....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #4842
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Не ни карайте да гледаме един и същи филм толкова много пъти. Рейтингът ви е по-нисък от този на НОЩ дори. Видяхме горе-долу какво се случи първият път, кой отиде, кой не отиде, направихме си изводите, стига ни толко. Баста.
    Мен няма как да ме разбереш, трябва да ме познаваш!....относно думата баста да не се окаже за теб......има една култова реплика от един стар български филм...."Ало, кибиците ае баста..."
    Last edited by Бобби; 28-05-2020 at 09:23.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #4843
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by vixenblah View Post
    Малко се забавиха нещата, но смятам до края на седмицата да огледам колите на живо. Изскочи ми и една много пазена gt със sele на познат, но не знам как ще я изхраня с този разход, таа още я умувам.

    Надали скоро ще ми омръзне да чета форума хдд, а по вечния спор - бензин или дизел, страна не взимам, важното е колата да е поддържана и на човек да му доставя удоволствие да я кара, другото ще го преживеем /все пак марката е важна/

    Мерси много за отзивите по обявите, мненията и съветите!! )

    А за колегата с кафенцето - нямам нищо против да се видим на срещата на Шипка другия месец )

    Има писано във форума за роботизираната кутия... http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%E8%ED%EA%E8
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #4844
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Важното е да си правиш кефа и това което караш да те радва. Естествено трябва да си правиш сметката.
    Аз като съм си взел 159ката съм се приготвил и глава да правя, и турбо, и кутия... Но карам 200+ коня кола.
    Със 156цата същото пак бях готов за ремонти, но исках да карам 155 коня бензин.

    По - добре така, отколото цял живот да се стискаш и да караш 105 коня спреляци заради страх от ремонти.
    Приятелче, за вече близо 13 години със 56-цата още не съм правил ни глава, ни турбо, ни дявол. Гледай малко по-оптимистично на нещата Зема а те дръпна със 105 коньовия спреляк, да не смееш да се покажеш из Плевен
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #4845

    Default

    В интерес на истината имам приятел със 156 1.8 Тспарк мисля че от 14 години, който също нищо не е правил по мотора освен стандартното - ремъци, масла, свещи, някой датчик...

    Аз моя само от 4 години го имам, но и аз не мога да се оплача от големи ремонти.
    Лоша слава му изкарвате на спарка, такива които не сте имали, а само повтаряте чути истории
    Last edited by dhtj; 28-05-2020 at 10:36.

Page 323 of 328 FirstFirst ... 223273313321322323324325 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •