Page 162 of 328 FirstFirst ... 62112152160161162163164172212262 ... LastLast
Results 2,416 to 2,430 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #2416
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Договора за продажба е на занижена цена, знае се защо.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86001
    4500 лв
    Надявам се момчето, все още да и се радва, много хубава кола !
    Е, след толкова реклама из форума Продал си я за 4500, хвърляй капа, но колко трябва да струва 98ми набор, ТС на газ, седан, като вземеш за отправна точка разликата от 5 години между твоята и обсъжданата?

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Тоя па договор за продажба....колата не се продава, за жената е...нема некви търгаши селски ми се дървят тука - уж купувачи.
    Виждам какво се продава, и смело твърдя, че ако реша и вземам парите от раз.
    Да, де, точно щото не се продава така си говориш, и аз така си я карам, щото не ми е нито спешна, нито нужна продажбата, ама да ти кажа ли, че като я бях пуснал на ташак в мобилето лятото на 4300, получих точно 2 обаждания, един оглед и първа награда......

    п.п. "Тоя па" е селски израз, разпространен из шопско, на един изтънчен русенец не му отива да го използва, дръж се на положение младеж
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #2417
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Колеги, колко е реалната цена на автомобила ми, че ми стана интересно, а и има хора който много трезво и прецизно дават коментари за колите който виждат по обявите.

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...1&slink=8txx85

    Колега тия пари просто си ги избий от главата.Мойта е 1.8 ТС само че 2002 с газов инжекцион в перфектно техническо състояние,със сменени ремъци и ролки,преди месец най-добрата ми оферта беше 2100 лева нерегистрирана,вика аре бегай.Ще я хвърля в моргата,но няма да я дам за 2100.Иначе такава като твойта в безупречно състояние с пълна сервизна история от ден първи,един холандец две седмици ми вися пред врата и ме молеше да я взема за 500 евро.Карай си я със здраве
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 14-02-2015 at 22:14.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #2418
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не ви бива като търговци, нито да представите колата подобаващо...според мен е така.
    Безупречна боя, красиви 17 джанти, втори компелкт 15 със зимни, сменени ремъци и масло с фактури преди 3000 км.
    перфектен кожен салон....няма забележки по волан, топка ск. лост, нови стелки, лъщи, гори малко дизелче 105 кс...няма начин

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #2419

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Не ви бива като търговци, нито да представите колата подобаващо...според мен е така.
    Безупречна боя, красиви 17 джанти, втори компелкт 15 със зимни, сменени ремъци и масло с фактури преди 3000 км.
    перфектен кожен салон....няма забележки по волан, топка ск. лост, нови стелки, лъщи, гори малко дизелче 105 кс...няма начин
    Рекламата е според таргет групата. Лично мен освен маслото и филтрите друго не ме интересува. Не съм кьорав, мога и сам да видя дали джантите са хубави. А колкото до външни и вътрешни забележки - всички сме се нагледали на "перфектните" обяви и реалността като идеш на живо. Даже напротив - фрази от рода на "мерисала дизелчета", "лъщяла", "нови стелки" и нз си какво само биха ме навели на мисълта че я продава някакъв селски тарикат и едва ли бих се разкарвал на майната си да я гледам и да се наслушам на куп философски глупости. Но това съм просто аз



  5. #2420
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Лично аз никога не отивам да гледам автомобил,на който продавача му не си е направил труда да напише,кратко точно и ясно с 5-6 изречения какво му е моментното състояние.А само е отбелязъл какви опции има.Във всеки търговски продукт има реклама,в бирата,в салама,в памперсите за бебета,не виждам защо човек който продава втора употреба кола да не и направи реклама.В границите на нормалното естествено.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  6. #2421
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Точно, защото съм се нагледал на кокошкарници, знам какво би струвала моята 156-ца.
    Виждам й състоянието, и знам какво се предлага.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #2422
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Лично аз никога не отивам да гледам автомобил,на който продавача му не си е направил труда да напише,кратко точно и ясно с 5-6 изречения какво му е моментното състояние.А само е отбелязъл какви опции има.Във всеки търговски продукт има реклама,в бирата,в салама,в памперсите за бебета,не виждам защо човек който продава втора употреба кола да не и направи реклама.В границите на нормалното естествено.
    Веднага затварям обявата ако вътре пише "УНИКАТ" , "реални километри" и подобни глупости.
    Ако пише "не пуши" ( за дизел ) значи е пушила като са я свалили от автовоза и са я "закрепили".
    Всичко платено също е лъжа - еко таксата обикновенно не е платена.
    Да не обяснявам за "напълно обслужена" какво означава за нов внос и колко е смешно.
    "Без удари" също го пишат често а дори от снимките в интернет се вижда какви различни луфтове имат в предниците, различен цвят , лошо закачени брони ...
    ...

  8. #2423
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Веднага затварям обявата ако вътре пише "УНИКАТ" , "реални километри" и подобни глупости.
    Ако пише "не пуши" ( за дизел ) значи е пушила като са я свалили от автовоза и са я "закрепили".
    Всичко платено също е лъжа - еко таксата обикновенно не е платена.
    Да не обяснявам за "напълно обслужена" какво означава за нов внос и колко е смешно.
    "Без удари" също го пишат често а дори от снимките в интернет се вижда какви различни луфтове имат в предниците, различен цвят , лошо закачени брони ...


    Еми мойта алфа е на 263 000км,2002г. на газ.Предполагам ако си направиш една елементарна аритметика можеш да прецениш да ли са реални.А3-ката я продадох нов внос, напълно обслужена,ети малко снимки от обявата.Click image for larger version. 

Name:	IMG_0389.jpg 
Views:	48 
Size:	97.5 KB 
ID:	142438Обслужвана е само в ауди Холандия.За една година бях вкарал в обслужване около 1300 евро без да смятам подменените неща и ревизията на турбината.А колата я купих за 1900.Но в България сервизната история,въобще не е фактор за определяне на цената,за разлика от на запад примерно.За А3-ката повече от 4000лв нямаше кой да ми даде в бг.Иначе в Холандия с тая сервизна история и взимах 2700 евро с кеф.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails rte.jpg  
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 15-02-2015 at 15:27.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #2424
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Точно, защото съм се нагледал на кокошкарници, знам какво би струвала моята 156-ца.
    Виждам й състоянието, и знам какво се предлага.
    Сигурен съм, че е хубава, моята също, но никой няма да ни даде повече от цената на "кокошарник нов внос" на същите години, щото не си ги оценяваме ние, а купувачите, които в този ценови диапазон, в който вървят вече нашите коли са бедни хорица, за които всеки лев е ценен и се пазарят и за 20 лв. ако трябва...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #2425
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не си прав, имам колега, който ме юрка от много време, но както казах, остава в семейството за жената. Една кола за едно младо семейство не е достатъчна.

    Имам какво да предложа в повече от повечето 156-ци на пазара. Но дай да не обсъждаме тук, че оспамихме темата.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #2426

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Не си прав, имам колега, който ме юрка от много време, но както казах, остава в семейството за жената. Една кола за едно младо семейство не е достатъчна.

    Имам какво да предложа в повече от повечето 156-ци на пазара. Но дай да не обсъждаме тук, че оспамихме темата.
    Не сте бре, цял ден оправям 159 раздела, и се чуда къде сте, а то ето къде си драскате кротичко, та и тука трее ви одим по зад....те.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #2427
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Еми мойта алфа е на 263 000км,2002г. на газ.Предполагам ако си направиш една елементарна аритметика можеш да прецениш да ли са реални.А3-ката я продадох нов внос, напълно обслужена,ети малко снимки от обявата.Click image for larger version. 

Name:	IMG_0389.jpg 
Views:	48 
Size:	97.5 KB 
ID:	142438Обслужвана е само в ауди Холандия.За една година бях вкарал в обслужване около 1300 евро без да смятам подменените неща и ревизията на турбината.А колата я купих за 1900.Но в България сервизната история,въобще не е фактор за определяне на цената,за разлика от на запад примерно.За А3-ката повече от 4000лв нямаше кой да ми даде в бг.Иначе в Холандия с тая сервизна история и взимах 2700 евро с кеф.
    ами до Холандия имаш 200 евро бензин - ходи я продавай там, що се набутваш тука. А относно твоите сервизни истории - на кола не се слага газова , ако няма да се въртят 50 000 на година , сега си смятай сам на колко км е . Иначе мога да ти дам формула по която се смята за колко км се избива газовата уредба, но с по 10 000 на година не става.
    Продавам сервизни книжки за държава, кола и километри по поръчка - цена 100 лв за пълна сервизна история.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  13. #2428
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    ами до Холандия имаш 200 евро бензин - ходи я продавай там, що се набутваш тука. А относно твоите сервизни истории - на кола не се слага газова , ако няма да се въртят 50 000 на година , сега си смятай сам на колко км е . Иначе мога да ти дам формула по която се смята за колко км се избива газовата уредба, но с по 10 000 на година не става.
    Продавам сервизни книжки за държава, кола и километри по поръчка - цена 100 лв за пълна сервизна история.

    Реалните километри могат да се преценат и по общото състояние на колата,да ли е на 300 000 или на 600 000.Мойта е с апсолютно всички оригинални неща на нея,и няма точка ръжда.Иначе сервизната история се проверя много лесно да ли е фалшива ако колата е подържана в чужбина.С номера на шасито звъна и се установява.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #2429
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Сигурен съм, че е хубава, моята също, но никой няма да ни даде повече от цената на "кокошарник нов внос" на същите години, щото не си ги оценяваме ние, а купувачите, които в този ценови диапазон, в който вървят вече нашите коли са бедни хорица, за които всеки лев е ценен и се пазарят и за 20 лв. ако трябва...
    Не е задължително. Познавам доста хора с възможности и за ново Ауди например, но "не искат да си държат парите на улицата".
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #2430

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    ами до Холандия имаш 200 евро бензин - ходи я продавай там, що се набутваш тука. А относно твоите сервизни истории - на кола не се слага газова , ако няма да се въртят 50 000 на година , сега си смятай сам на колко км е . Иначе мога да ти дам формула по която се смята за колко км се избива газовата уредба, но с по 10 000 на година не става.
    Продавам сервизни книжки за държава, кола и километри по поръчка - цена 100 лв за пълна сервизна история.
    Пак фантасмагории. Много зависи къде се кара, каква е газовата и т.н. От както съм взел моята преди 10 месеца съм навъртял малко под 10.000км. Газовия инжекцион го сложих около 1000км след покупката - бюджетен, български за 700лв. Карам 60/40 градско/извънградско. По груби сметки не само съм го изплатил до сега, ами и съм икономисал някоя друга столевка. Така че тия генерализации си ги спести или поне бъди обективен.



Page 162 of 328 FirstFirst ... 62112152160161162163164172212262 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •