Page 298 of 328 FirstFirst ... 198248288296297298299300308 ... LastLast
Results 4,456 to 4,470 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4456

    Default

    Сменяй и по 8 ако искаш.
    Фактите са обхвата на предавките.

  2. #4457

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Сменяй и по 8 ако искаш.
    Фактите са обхвата на предавките.
    Факти от интернет, защото нямаш възможност да сравниш на живо. За разлика от теб мога да сменям неограничено като километри и време и да преценя кое как.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #4458

    Default

    И защо да нямам възможност?
    Нямам кола ли? Не мога да карам на приятел колата ли? Или не мога да тествам някоя произволна от автокъща?

    Карал съм, видял съм, казах си мнението.
    Щом не си съгласен, ок, жив и здрав бъди.

    По един и същ маршрут градско карам на втора с твинспарка, а с произволен малолитражен дизел трябва да включвам трета или четвърта даже. Точка.
    Повече ритане с левия крак, повече ръчкане с дясната ръка.

  4. #4459

    Default

    То си е ясно от тези изказвания, че не си карал хубав дизел много. Нямаш опит, а раздаваш съвети все едно не слизаш от дизела.
    Last edited by lordliness; 13-03-2018 at 04:54.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #4460
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Аз споделям мнението, което написа dhtj.

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    То си е ясно от тези изказвания, че не си карал хубав дизел много. Нямаш опит, а раздаваш съвети все едно не слизаш от дизела.
    Ти с толкова много опит не е ясно как не ги различаваш като се качваш от едната на другата...

    @simval

    Добре ги избираш, аот тези, които си постнал само 2-рата обява не ми изглежда добра... Избери дизела, по-добрият вариант е според мен. Преди да избереш твоята си, разгледай няколко коли за да събереш общо впечатление от ходова част, работа мотор и интериор/екстериор, за да можеш да избереш най-запазеният екземпляр!
    Успех!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #4461
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Като човек, който е карал 1.8 ТС година време и 1.9 ЖТД 2 години почти мога да кажа, че бензина е по-удобен за каране в града спрямо скоростите. По-дълги са и по-малко се превключва. Първите 3 скорости на дизела са доста къси и ръчкането е постоянно. Ако на дизела всичко му е редовно вибрациите са доста малки и не се усещат кой знае колко, но няма как да се сравнява с ТС-а. Не бих заменил ЖТД-то за ТС за всекидневно каране, но с първия ми ТС нямах късмет и имам мерак за някой друг ТС редовен тоя път, за да видя как е като кола. Единственото, което ме спира, е че тая кола почти никога не се държи нормално на газ, а на бензин няма как да го карам. Италфен беше казал, че 1.6 ТС 105 коня е много по-евтина спрямо поддръжка, имаше му мнението малко по-назад, но това е удобно за градска кола, за извънградска ще е тромавичка.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  7. #4462
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Да, 1.6 105к.с. от началото не Декември му направих 12000км и ето я равносметката след покупката и обслужването на колата ремонтите които извърших:
    -Нови газови инжектори
    - акумолатор
    - съединител комплект
    - 2 горни носача, задни тампони, арех пружини

    всичко това е 1600+ (без първоначалното обслужване)

    И днес и взех филтрите и маслото - отново 10w50 пълна синтетика, понеже останах доволен от работата на мотора и от разхода (1л/10000км)

    Написах това, защото всичките разходи за дефектирали части до момента не попадат в обсега на двигателя - който така всички го хранят.

    След 3та предавка е доста тромава - да. Не е магистрален автомобил със сигурност, но на участъци със завои доставя удоволствие - да не забравяме и звука
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #4463
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    В градско тия 105 коня са напълно достатъчни и може би това е най-добрия вариант за градски ТС, защото ти беше написал, че проблема с оборотите го няма на това еку вече. Аз карам доста градско, но понякога ми се налага да пътувам извън града и то с хора, а отсечката Мездра-Ботевград ще ме натоварва психически, ако се влача зад всеки. После от Ботевград до София или натам няма да е кой знае какъв проблем ама..
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  9. #4464
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    В градско тия 105 коня са напълно достатъчни и може би това е най-добрия вариант за градски ТС, защото ти беше написал, че проблема с оборотите го няма на това еку вече. Аз карам доста градско, но понякога ми се налага да пътувам извън града и то с хора, а отсечката Мездра-Ботевград ще ме натоварва психически, ако се влача зад всеки. После от Ботевград до София или натам няма да е кой знае какъв проблем ама..
    Да за града е перфектна, моята е на 210хил км и оборотите са като заковани Интересно ми е да чуя други мнения първа ръка от колеги за този мотор.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #4465

    Default

    Благодаря за отговорите!

  11. #4466

    Default

    Хайде малко да спреме с демагогията и да погледнеме реално как стоят нещата. Ако на всеки колега-алфист му предложат да му подарят или бензинова Алфа по избор, или дизелова по избор, плюс поемане на разходите за гориво, ремонт и обслужване, познайте колко колеги ще предпочетат дизела.
    Former Alfa owner.

  12. #4467

    Default

    Чули някъде, че на едните скоростите били дълги на другите къси и о ужас, трябва да превключваш с крак да натискаш. То бива мързелива работа. Защо не карате автоматици като ви мързи да включвате скорости. Не знам къде карате, в какви градове, ама аз рядко успявам да включа четвърта, редовно минавам километри на първа от по няколко метра. Ако включа втора е добре. Да не ходите да се състезавате та ви са дълги и къси скоростите?
    Карате бензинови таралясници, обаче смело раздавате съвети за дизели.
    Last edited by lordliness; 14-03-2018 at 07:45.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #4468
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Хайде малко да спреме с демагогията и да погледнеме реално как стоят нещата. Ако на всеки колега-алфист му предложат да му подарят или бензинова Алфа по избор, или дизелова по избор, плюс поемане на разходите за гориво, ремонт и обслужване, познайте колко колеги ще предпочетат дизела.
    0

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Чули някъде, че на едните скоростите били дълги на другите къси и о ужас, трябва да превключваш с крак да натискаш. То бива мързелива работа. Защо не карате автоматици като ви мързи да включвате скорости. Не знам къде карате, в какви градове, ама аз рядко успявам да включа четвърта, редовно минавам километри на първа от по няколко метра. Ако включа втора е добре. Да не ходите да се състезавате та ви са дълги и къси скоростите?
    Карате бензинови таралясници, обаче смело раздавате съвети за дизели.
    Нали не правеше разлика? Изведнъж голям експерт стана...

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не знам какви дизели си карал, но аз ако не знам какво карам трудно намирам разлика на моите коли. Дали е дизел или бензин.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #4469

    Default

    ...
    Постоянно търси с кого да се заяде и гледа да се похвали колко много има - коли, опит, време, пари, знания и т.н... Явно в реалността е страшен паляк и търси признание във форума

    Изобщо не му обръщам внимание вече.
    Last edited by Alfa User; 14-03-2018 at 17:45. Reason: непозволен език

  15. #4470
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Никакво значение няма като си караш нормално.
    1во- на 3та 16в-то прави със сигурност повече от 100
    2ро-Дизела се осеща доста по- жив без да го цедиш до край.
    3то-3,2 буссо има нютони колкото 16клапановия дизел.Не говоря че печката е по-добра, Шестака си музика за ушите и неможе да го сравниш с никой дизел.
    И 1,6тс (120) и 1,9ката са добри мотори като си ги гледаш като хората.2ка тс си дърпа доволно ама ако почнеш да го газираш разхода сигурно нема ти се ареса
    В заключение вземи тази която изглежда най- читава и си прецени дизел или бензин ти се кара.

    П.с коментара ми беше към колегата DHTJ
    Last edited by Ханкоо; 14-03-2018 at 11:40.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

Page 298 of 328 FirstFirst ... 198248288296297298299300308 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •