Page 299 of 328 FirstFirst ... 199249289297298299300301309 ... LastLast
Results 4,471 to 4,485 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4471

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    Изобщо не му обръщам внимание вече.
    Даа имам пет коли в момента, два дизела и три бензин и мога да ги карам по колкото си искам и когато си искам.
    И да правя всякакви сравнения. Голям кеф. Не да карам един таралясник за 2000 лв. и да се правя на голям разбирач, чак и съвети да давам, без да имам такава кола и без да съм карал- като вас например.
    И какво признание в автомобилен форум, където хората дори не могат да пишат правилно, това е смешно и ме развеселява много, много сте елементарни.
    Нормално е човек да дава съвети когато има солидни статистически наблюдения, иначе заблуждава тези които са потърсили помощ. При вас няма такива наблюдения.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #4472
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    1.9жтд 16в е около 35-40 на първа, 65 на втора, 100 на трета, 150 на четвърта, 190 на пета, има и шеста...
    Да, скоростите на дизела са къси, ама 16-клапаново JTD (както и 8v 115) на 2-ра си чуква почти 80, на 3-та спокойно отива до 120. Друг е въпросът, че не е желателно печката да влиза в такива обороти.

    Но честно казано дори и да караш на 2-ра с 40 по светофарите, разходът градско пак е нисък и не може да се сравнява с бензина, освен ако не е с газ.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #4473
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Като човек, който е имал 1.6ТС в много добро състояние и 1.9джтд 16в с турбина от 2.4 20в, смея да твърдя, че 1.9 ми доставя в пъти по-голямо удоволствие в града и извън него. Може би много зависи и от стила на шофиране. Обикновено карам доста спокойно, но на моменти прещраквам 1.6 беше доста по-мудна на старта, не знам какъв звук сте харесвали на ТС, защото след 4500оборота имах чувството, че двигателя реве, за да го отпусна, а на ДЖТД-то като чуя "ССССС" ми пълни душата. Поддържане на скорост от 140-150км/ч за ТС не беше трудност, но определено товареше двигателя. ДЖТД-то поддържа 140-150км/ч без да го газя мн. При тази скорост, разликата в разхода за 100км е с космически резмери. Ще вметна, че много трудно се разделих с тази кола, която беше с 1.6, но всичко се преживява.

  4. #4474
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Стоков дизел върви хубаво до 4000, чипосан върви хубаво до 4500 и му няма нищо, стига с тия митове, че се карал до 3000 оборота. Разхода на масло на редовен дизел е никакъв или 100тина мл дори с постоянно юркане, като моя мотор е на 250-300 000+.. на 6 степенната скоростна кутия предавките са кажи речи през 40 км. На 3та е с 120 при 4500 оборота, на 4та е с 160, на 5та с 200, на 6та с 240.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  5. #4475

    Default

    За разхода на масло недей така, щото едно време бравото jtd 105 не гореше грам масло, ама софия-пловдив със 180 изпука половин кило.
    Маслото върви според карането при JTDта.

  6. #4476

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    За разхода на масло недей така, щото едно време бравото jtd 105 не гореше грам масло, ама софия-пловдив със 180 изпука половин кило.
    Маслото върви според карането при JTDта.
    Като са скапани върви, на моето защо не върви, за 15-20 000 км пада около мм- два на щеката. Бензиновият двигател също не губи масло, карам ги само с 10/40.
    Когато двигателят е все още добър и не се издевателства над него разхода е в конструктивните рамки.
    Когато караш само градско в маслото навлиза гориво и конденз и нивото е измамно високо, идеш ли на магистралата конденза и горивото изчезват и изненада- маслото ми го няма
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #4477

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Аз споделям мнението, което написа dhtj.



    Ти с толкова много опит не е ясно как не ги различаваш като се качваш от едната на другата...

    @simval

    Добре ги избираш, аот тези, които си постнал само 2-рата обява не ми изглежда добра... Избери дизела, по-добрият вариант е според мен. Преди да избереш твоята си, разгледай няколко коли за да събереш общо впечатление от ходова част, работа мотор и интериор/екстериор, за да можеш да избереш най-запазеният екземпляр!
    Успех!
    A защо според теб дизелът е по-добрият вариант? Двигателят ли е по-здрав, по-евтин за поддръжка, по-малък разход или пък карането на дизелов носи по-голямо удоволствие...?

    Интересно ми е какви са причините...

  8. #4478
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    За разхода на масло недей така, щото едно време бравото jtd 105 не гореше грам масло, ама софия-пловдив със 180 изпука половин кило.
    Маслото върви според карането при JTDта.
    Извинявай, но няколко пъти съм ходил към Пловдив и от София натам съм поддържал 170-180 където е било възможно, да не кажа, че сега на миналата година на феста карах зад някво ново БМВ 5ца и бях обърнал стрелките наобратно за няколко километра. Не въртя много километри с колата в годината, но доста често е към червеното на обортомера, да не говорим пък колко пъти е влизала в прекъсвачи на 5300-5400 оборота, не помня колко бяха. Разход на масло имаше 100-200 мл, а преди 2 седмици го смених. Имай напредвид, че мойта кола се кара на много къси отсечки и постоянно е студена едва ли не. Няма смисъл да си чешем езиците, просто искам да ти кажа, че като всичко е редовно разхода е никакъв.

    @simval Имал съм и бензин и в момента имам и дизел. ТС-а не ми харесва как работеше на газ, постоянно все нещо му имаше. Попринцип и самата кола беше на малко километри, но прости мангали я бяха съсипали. Повечето ТС-ове раждат по магистралата при постоянно натискане. Като цяло дизела е по-здрав от бензина, но така и не можах да разбера ТС-а как точно работи. Някои хора го карат леко, коткат го колкото да се возят и той вземе, че роди. Някои го юркат постоянно, държат го в прекъсвачи, кво ли го не правят и не се чупи, а сменят на година само биелни лагери от много зор. Не мога да си обясня, явно нещата опират до предните собственици и до маслото, което е ползвано и оттам колко са се износили нещата по мотора. Ферариста с неговите две ТС-ки е навъртял 400 000 км, ако не се лъжа.. Всичко е на късмет.. И дизел може да купиш и да си го отправиш и бензин може да вземеш и да роди след 3 месеца. Читав спарк работи като мушица и въобще не се усеща нищо, много готино работи. Не случих на бензинова алфа, затова пък случих на дизелова. Алфа 147 1.6 105 коня е много по-евтин бензин за поддръжка като цяло и няма проблема с клатенето на обороти, които е обичаен за повечето спаркове, защото Италфен каза, че е с ново ЕКУ. За градска кола бих казал, че е екстра.
    Last edited by ScuderiaItalia; 15-03-2018 at 07:50.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  9. #4479
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by simval View Post
    A защо според теб дизелът е по-добрият вариант? Двигателят ли е по-здрав, по-евтин за поддръжка, по-малък разход или пък карането на дизелов носи по-голямо удоволствие...?

    Интересно ми е какви са причините...
    В интерес на истината никога не съм имал jtd, докато съм сменил 7 спарка.

    От това което съм чел и събирал впечатления, мисля, че е по-добрият мотор заради ниската консумация на гориво и голямата еластичност която притежава. При правилна поддръжка има огромен ресурс >500 000км, което при Twin Spark много рядко се случва.

    От към поддръжка също мисля, че е по-добрият вариант, ако приемем факта, че и двата автомобила са на един и същ километраж - защото много по-лесно е да намериш запазен туин спарк на малко километри от колкото такъв дизел.

    Повечето внесени тук са 300-400+ хил. км и е нормално като смениш маховик, дюзи, ремонтираш турбо да ти се струва, че е по-скъп за поддръжка от колкото бензиновият вариант

    Фен съм на бензиновите двигатели и смея да твърдя, че удоволствието от шофирането при тях е по-голямо заради това, че имат по-голям оборотен диапазон и звучат много добре.

    От друга страна са доста по-леки и това се отразява доста на предния мост - от една страна окачването по-бавно амортизира, от друга колата се управлява и седи на пътя много по-добре.

    След като продадох ГТ-то 3.2 се качих на 147 1.6 - твърдо заставам зад думите си, че 147цата се управлява и стои много по-добре в завои от ГТ с тежкия 6-так отпред. Заради по-ниското си тегло също спира много добре, може би една идея по-слаби спирачки има от 4 буталното брембо.

    Естествено не казвам, че 147 1.6 е по-добрата кола от ГТ 3.2, но като при всички си имат плюсове и недостатъци. V6-така като запее и го чуеш си готов да забравиш всички други минуси
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #4480

    Default

    Добре,
    Благодаря ви за помощта

  11. #4481

    Default

    Здравейте,
    В момента си търся Алфа 147 и по специално Selespeed варианта. За жалост обявите са кът и единствената читава е тази. Ако може да споделите някакви мнения, особено за цената. Следващата седмица ще отида да я огледам и ако ми хареса ще искам да мине през АутоТех1 да я видят.

  12. #4482
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by pdyankov View Post
    Здравейте,
    В момента си търся Алфа 147 и по специално Selespeed варианта. За жалост обявите са кът и единствената читава е тази. Ако може да споделите някакви мнения, особено за цената. Следващата седмица ще отида да я огледам и ако ми хареса ще искам да мине през АутоТех1 да я видят.
    Здравей, по обявата не виждам нито един признак, тази кола да е на 70 000км. Ако ви харесва, закарайте я при Иво, със сигурност ще даде компетентно мнения за екземпляра.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #4483
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    В интерес на истината никога не съм имал jtd, докато съм сменил 7 спарка.

    Кажи какви са ти впечатленията от сефтето с ЖТД
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #4484
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Кажи какви са ти впечатленията от сефтето с ЖТД
    От началото на седмицата колата е в мен и съм и направил 80км и то градско. Та нямам толкова много впечатления, но първите усещания са:
    Доста добре реагира газта - приятно съм изненадан за дизел.
    Няма почти никакъв лаг - явно се дължи на малката турбина.
    Не очаквах такъв хубав звук за дизел автомобил.
    Много е еластична особено на 2ра и 3та - и сега е момента да попитам дали има заложен софтуерно някакъв лимит на тягата при 1ва и 2ра предавка или последствие с ремапа това се прави?
    Няма никакви претрисания, но самият съединител е доста по-твърд от на ТС моделите, които съм имал до сега и отделя доста нагоре - може би е знак за предстоящата му смяна скоро или на всички JTD са така?
    Кефи ме, че винаги преди запалване на двигателя показва нивото на маслото.

    Относно модела - TI - много ми харесва че вътре е почти изцяло черна, особено тавана много яко чуство създава, както и лайстните по праговете.

    Имам и един въпрос - понеже е доста висока и взех пружини Eibach - 11-1000101 - които по каталог излизат Pro kit за 1.6 и 2.0 двигателите - да очаквам ли някакви изненади след монтажа им? Разликата в теглото от 2.0 версиите е 50кг ... може ли да влошат поведението на колата? Питам, защото искам да я изкарам на трак дея следващият месец.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  15. #4485

    Default

    Айй, и ти ли се предаде на дизеловата секта батко...
    От 3.2 бусо на 1.9жтд, страшно падение

Page 299 of 328 FirstFirst ... 199249289297298299300301309 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •