Page 126 of 328 FirstFirst ... 2676116124125126127128136176226 ... LastLast
Results 1,876 to 1,890 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #1876
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    България, София
    Posts
    3

    Default

    Няма, на работа са
    Както казах не познавам алфите
    По принцип до сега кола не ми е тропала, аз се грижа доста за колиците.
    С едно изключение BMW-то него исках да го засиля в някое дере. Не знам, това е кола за определен тип хора - явно не съм от тях.
    Винаги съм си взимал с кеф колите, карам си ги с кеф и когато се разделяме и правя всички ремонти за следващия собственик. За мен колата си става част от семейството и да се отнасяш гаменски с нея си е жива кощунщина.
    В момента карам купе и след някой и друг месец ще ми е доста тясно. Алфата много ми хареса, случайно се загледах в една пред блока едни келеши я пилеха.
    Просто не познавам марката и искам да знам какво мога и не мога да очаквам от колата. А за маневреността - ако искам да си паркирам в хола ще си взема мотокар
    Last edited by Prototypo; 01-08-2014 at 11:05.

  2. #1877
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by Prototypo View Post
    Няма, на работа са
    Както казах не познавам алфите
    По принцип до сега кола не ми е тропала, аз се грижа доста за колиците.
    С едно изключение BMW-то него исках да го засиля в някое дере. Не знам, това е кола за определен тип хора - явно не съм от тях.
    Винаги съм си взимал с кеф колите, карам си ги с кеф и когато се разделяме и правя всички ремонти за следващия собственик. За мен колата си става част от семейството и да се отнасяш гаменски с нея си е жива кощунщина.
    В момента карам купе и след някой и друг месец ще ми е доста тясно. Алфата много ми хареса, случайно се загледах в една пред блока едни келеши я пилеха.
    Просто не познавам марката и искам да знам какво мога и не мога да очаквам от колата. А за маневреността - ако искам да си паркирам в хола ще си взема мотокар
    Ние сме длъжни да ти кажем. Давам за пример моята Alfa, но мисля на всички (147/156/GT) рейките са им еднакви. Имаш един оборот ляво, един оборов дясно. Сам си прави извода колко е маневрена. Аз отдавна съм с изкривявания от нея и паркирам само на определени за целта места.

    Да ти кажа виждам си от София. Мисля че възобновиха редовните срещи Събота/Неделя на Александър Невски (провери темата за срещи). Предполагам няма да е проблем колега да те повози, или дори даде да караш колата която си харесал. Там може да питаш и да видиш от първа ръка щом не си имал италиански кенеф преди.
    2016 BMW 320D F30 LCI M Package
    ex. 08 Alfa Romeo 147 Q2 1.9 16V M-JET Garrett GTB2060VKLR Powered
    ex. 02 Modified FIAT Stilo 1.9 8V JTD Garrett GT2256V Powered

  3. #1878
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Хаха, с Радо сме на едно мнение за италианските кенефи.

    Иначе с маневреността се свиква.Ама като се кача в някое стило със сити и направо ще изкъртя волана

  4. #1879
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Prototypo View Post
    Здравейте Колеги,
    Така, до момента съм имал само една италианка и то Tipo, беше първата ми кола и имам доста топли спомени.
    Ще ми трябва по голяма кола(скоро) и се загледах в 156 2,0(бензин) и... луднах. Няма толкова противоречиви мнения за този автомобил.
    Ето какво съм събрал като инфо до момента:
    1. Сигурен и комфортен автомобил.
    2. Не може да поддържаш с него постоянна висока скорост защото ще се окоти двг.
    3. Маневрена и стабилна кола, която не се влияе от климатичните условия.
    4. Много проблемно окачване и двигател според един пич от автокъща за окачването по хилядарка годишно да си приготвя а всички двигатели имали проблеми с коляновия вал някакъв лагер не се омазнявал и тракали.
    Мога да продължа така ама се дразня като го пиша само
    От колите които съм карал, ако ги поставим да попитам така: Окачването по слабо ли е от на Лагуната, поддръжката съпоставима ли е с тази на С5 и двигателя е по проблемен от на BMW E36(31?
    Това са колите които съм карал и имам някакво наблюдение и ще мога да си изградя някаква представа.
    Ама много ми харесват пустите му 156-ци е и 159 са си екстра ама точно сега не съм много за такива инвестиции
    По Т1-ако си над 180см не бих казал че е много комфортна.
    По Т2- Има го тоя момент,но говорим за поддържане на 200+ км/ч и то ако Италнчето преди тебе е сменял маслото на по 30-40к км. Също е важно и да и се направи едно леко ремапче да се избегне беднеенето на сместта в високите обороти
    Т3- маневрена Не, стабилна може да се каже за класът си.
    Т4-Окачването вече е на доста достъпни цени,за едни 700-800лв го сменяш цялото и после няколко годин няма да бараш,освен ако не си изключителен талан и не целиш всяка дупка по пътя
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #1880

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    По Т1-ако си над 180см не бих казал че е много комфортна.
    По т. 1- рядко виждам по- високи или равни на мен и се чувствам прекрасно в 156
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #1881
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    България, София
    Posts
    3

    Default

    ахам, горе долу като до сега...
    ако си се грижа за нея съм си ок.
    700-800 лв. за окачване е по малко от колкото на C5, стига да не е всяка година е поносимо. Аз съм 178 значи и вътре ще ми е ок. Все още се притеснявам за поддържането на постоянна висока скорост, но ще се уча да карам бавно , че тежи крака и то много. Но явно става за семейна кола (това е нещо ново за мен), да има място, ама и искам да е добре с конете (колкото и да са останали). Явно не е и толкова стабилна, така че леко и със завоите, ама нали ще се уча да карам бавно това го решихме, набелязал съм си няколко, надявам се скоро да се похваля тогава.

  7. #1882
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    По т. 1- рядко виждам по- високи или равни на мен и се чувствам прекрасно в 156
    Явно е въпрос на свикване незнам. Аз съм 184см и тежа 97кила и да ти кажа седялката ми идва близо към педалите и краката са ми свити по неудобен за мен начин.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #1883

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Явно е въпрос на свикване незнам. Аз съм 184см и тежа 97кила и да ти кажа седялката ми идва близо към педалите и краката са ми свити по неудобен за мен начин.
    118кг. седалката е май до край назад и надолу, само не виждам добре уредите, волана ми пречи в горната част, когато си го наглася удобно.
    За стабилност в завои- бих казал много добра.
    За маневреност- не знам къде маневрирате толкова.
    Рядко минавам 4000 оборота, няма смисъл
    окачване- 40 000км- нищо до сега.
    Не ми харесва при висока скорост и неравности по магистралата, а 166 не ги усеща.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #1884
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Па мойта 147ца с нейните 115 коня си държи 180 колкото искаш..смятам че и 200 няма да са и проблем да поддържа, но не ми се експериментира...все пак е на 11 години....и определено е доста приятна в завоите (естествено не може да се сравнява с кола със задно, но това е нормално за всеки един автомобил с предно), управлението е много директно и стегнато което е типично за спортен автомобил а не за двувратка дизел 115 коня......окачването го смених цялото преди 18 000 км (2 години) ..и за сега държи (от дясно е взело да прискърцва но ако изкара още 10 000 км ще съм доволен от него) като цяло има страхотно пътно поведение и дизайн...които са по-голем плюсове от калпаваото окачване....естествено колко ще е калпаво е въпрос на много фактори истината е че окачването като идея е много добро и подлежи на всякакви настройки за разлика от конкурентите в класа...просто нашите пътища са отвратителни за него...(а те за какво ли не са??)...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  10. #1885

    Default

    Колега ако ще поддържаш такива скорости минавай на дизел, изобщо ако караш над 100.
    Иначе управлението е директно, което ми харесва, не ми пречи че прави по голям радиус на завой, не знам къде толкова трябва да се маневрира.
    Окачването не е чак толкова голям дерт като го сравнявам с другите коли. на 1-2 години смяна на тампони не е болка за умиране!

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  11. #1886
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    .....тва Алфа 156 не завива ич...колко по-гуем матор,толко по-незавива,мъ мене не ми пречии.
    Иначе ме ми удобнъ,а съм дъг.....191 см.
    Окачване 800 кинта ама само за оригинално,не разни афтъррр ТРВ,иначе 300 лева за АТЕЦ-АТР,гресираш оти инак скръца и зависи как караш,колко дупки целиш и си чук.
    Last edited by Кайо; 01-08-2014 at 21:46.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #1887
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    А защо не се огледаш за 166? Доста по-стабилна е от 156, по-голяма - става за семейна кола. Единственият проблем е с окачването, но той е решим в рамките на едни 1000-1200 лева еднократно (освен ако не си вандал). Параходите от вида "тъжен сом", т.е. преди фейслифта - 2003 г. - са вече по две за лев, можеш и да си докараш от Германия за между 4000 и 5000 с докарването за перфектна кола. А едно читаво и поддържано JTD можеш да си го настъпваш колкото искаш без страх и то срещу скромния разход от максимум 7-7.5 / 100 (говорим за поддържане на 180-200).
    А, и е учудващо маневрена. Сега с Волво-то си припомних как със 155-цата ми трябваше автобусно обръщало, за да направя обратен завой.
    Last edited by koolio; 02-08-2014 at 12:34.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #1888
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by sonic86 View Post
    какво ще кажете за тази

    http://www.cars.bg/c776271

    как вървят цените на ГТ 2004г-2005г?
    Тая вечер минах да видя Това GT. Колата нее напудрена,което ми хареса. Седят си козметичните забележчици: на дясната вата има точки от чукнато (можеби в стена или колче) ни е съвсем леко, по предната дясна вежда е паднала леко боята и има повърхностна ръждица и на тавана има две леки петна по лака,също така задната броня има леки драскотини. Вътре колата също е автентична,съвсем леко протриване на ръба на облегалката (където се трие при сядане) и слаби следи по волана и топката на лоста.
    Мотора запали леко и без шумове,единственно не ми хареса че като се подаде газ и при отпускането и падането на оборотите леко претриса мотора,точно преди празният ход. Другото което ми направи впечатление е ,че съединителя е съвсем леко по-твърд от нормалното иначе си отделя добре и няма проблеми с него.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #1889
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    днес минах през Горубляне - италиански коли вече няма, имаше една 166 в процес на лъскане / на островчето до ОМВ/, две 147 очукани от градушката на 2500, една регистрирана на 4000+, нито една 156. Разбира се за 4 часа оглед може нещо да не съм видял , но се отчаях. Ако някой мерне 156 SW или 156 ,1.9 мотора дизел да свирка. Не знам колко е разхода в горене на градско с 2.4 мотора, но ако трябва 2.4 да се купува , то май по-добре да е 166. Проблема ми е , че имам 90% градско 10 % извън и 2.4 мотора ми е направо в повече.

    ---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 16:03 ----------

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Тая вечер минах да видя Това GT.
    Мотора запали леко и без шумове,единственно не ми хареса че като се подаде газ и при отпускането и падането на оборотите леко претриса мотора,точно преди празният ход.
    дюзи
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  15. #1890
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    днес минах през Горубляне - италиански коли вече няма, имаше една 166 в процес на лъскане / на островчето до ОМВ/, две 147 очукани от градушката на 2500, една регистрирана на 4000+, нито една 156. Разбира се за 4 часа оглед може нещо да не съм видял , но се отчаях. Ако някой мерне 156 SW или 156 ,1.9 мотора дизел да свирка. Не знам колко е разхода в горене на градско с 2.4 мотора, но ако трябва 2.4 да се купува , то май по-добре да е 166. Проблема ми е , че имам 90% градско 10 % извън и 2.4 мотора ми е направо в повече.

    ---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 16:03 ----------



    дюзи
    2.4 гори 9 в града. 1.9 едва ли е под 7.5 - 8, така че ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 126 of 328 FirstFirst ... 2676116124125126127128136176226 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •