Page 15 of 328 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 211 to 225 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #211
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Бих те съветвал да си вземеш или 1.9 JTD или 2.0 ТС. Този мотор който си избрал не е лош, но е малко куцичък. Разбира се, не знам какво точно ти е очакването и изискването към колата.
    Но разликата във вървежа между 1.6 и 2.0 е огромна, а разликата в разхода почти никаква.
    Относно поддръжката - търпи се. Като на всяка друга кола от тоя клас. Нищо кой знае кво, като изключим кекавото окачване, което не е от най-евтините, ама както ти е казал колегата - има евтина алтернатива, която не е лоша.
    Според мен покарай я, покарай и една 1.9 и една 2.0, и сам си прецени. Не бързай да купуваш... дал господ коли!
    Принципно колегата е прав, но обсъждахме конкретната обява. Иначе да, ако ще е бензин най-добре 2.0, но трудно се намира ръчка и то запазена иначе с газ е добра алтернатива, но според мен най-добре си е 1.9 115 коня. Маааалко по-скъп е като обслужване от бензина, но е много по-здрав и икономичен, а с хубав ремап може да се сравнява по вървене с 2.0 (приблизително). Така че си прецени, поогледай внимателно и да се похвалиш после!

  2. #212

    Default

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...260&f1=details
    здравейте, харесах си ей тази тук и ще съм много благодарна за коментарите Ви! Благодаря предварително!

  3. #213
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by zeleno4ove4e View Post
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...260&f1=details
    здравейте, харесах си ей тази тук и ще съм много благодарна за коментарите Ви! Благодаря предварително!
    Цената е малко ниска, но това не е непременно лошо, все пак няма мултиволан, кожа, малкия мотор е, километрите ми се виждат малко за 2005г кола, но пак не се знае, отзад ги няма буквите(най-вероятно удар и боя), добре е да я види някой на място и да провери и съединителя дали не буксува ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #214
    започва да се пристрастява chandler's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Велико Търново
    Age
    42
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by zeleno4ove4e View Post
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...260&f1=details
    здравейте, харесах си ей тази тук и ще съм много благодарна за коментарите Ви! Благодаря предварително!
    Няма кожен салон и кожен волан, както отбеляза колегата. Това може да не е толкова зле, защото някои не обичат кожата, но говори, че нивото на оборудване е по-ниското. С обикновен климатик е, не е климатроник. За кола 2005 това е тъпотия. Не се вижда дали има темпомат. Това е страхотна екстра, особено ако караш повече извънградско. Летите джанти лесно ще ги купиш после. Мисля, че на фона на всички тези липсващи екстри, цената е ок, но си трябва хубав оглед. Моторът, мисля, че си е перфектен, нищо че е по-слабият.
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115 hp

  5. #215

    Default

    Бягай далече от тая барака. Никой няма да я продаде 2000-3000 лева под пазарната цена за този фейс, даже да е с най-ниското ниво на оборудване и най-скапания бензинов мотор (в случая дизелов). Може би има маскиран сериозен проблем, чиста ролетка според мен. Има много читави 147 за продажба във форума, разгледай раздел "Продава".

  6. #216
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    116 коня незнам да има като версия , ама от някъде може да е дотърчал още един.
    Като цяло общото мнение за 1,9 ЖТД 115 коня е че е здрав надежден двигател с добър вървеж - компромис между това което ще получиш и това което ще дадеш за него като данък , консумативи и разход на гориво .
    Ако си чела по нагоре модела има не много здраво за нашите пътища окачване .
    Конкретно екземпляра изглежда добре ама то коя ли не изглежда добре на снимките в мобилето . С климатик е не с климатроник , не е с лети джанти което е минус според мен . Друго с оригиналното радио е което според мен е добре , както и че е регистрирана , което ще ти спести занимавката ако си от София тогава през кат минаваш доста бързо само с документите .
    Гледам черни прибори и хромирана лайсна и някаква табелка отгоре може и да се окаже скрита лимонка от към екстри и да е част от някаква лимитирана серия за което или искаш ВИН на продавача по телефона или на място си го записваш и после гледаш в епера .
    Другото на място се гледа внимателно , и после в някой от форумните сервизи да я огледат по-добре .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  7. #217

    Default

    благодаря за бързите отоговори! Попрочетох из форума за модела да. Мислех във Вантотрейд да я карам. Иначе и на мен ми се стори доста съмнително, че е внесена преди месец и нещо, регистрирана ...и сякаш иска да се оттърве вече от нея.
    Ще разгледам и обявите. Благодаря отново, като я видя наживо ще докладвам

  8. #218
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default Алфа жт 1.9

    Здравейте момчета ! Може ли някой да си каже мнението и с какво впечатление е останал ,ако е гледал този модел http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...700&f1=details

  9. #219

    Default

    Здравейте! От доста време обмислям покупката на първи автомобил и като цяло реших да поспестя малко повече и да взема нещо хубаво. Въпросът ми е обяви като тези :

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...485&f1=details
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...033&f1=details
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...815&f1=details

    дали са реални или тези коли имат най-вероятно голям проблем(я двигател, я скоростна кутия...)
    Спрял съм се на Алфа Ромео 156 1.9JTD - сравнително нисък разход, отлична визия, добра начална цена, поддръжката като за такъв тип кола мисля, че е ок... Знам за легендите колко чупливи са Алфа Ромео, точно за това държа да е след 2003 модела, където са пооправили проблемите... Всеки допълнителен съвет е добре дошъл

  10. #220
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by marto1992 View Post
    Здравейте! От доста време обмислям покупката на първи автомобил и като цяло реших да поспестя малко повече и да взема нещо хубаво. Въпросът ми е обяви като тези :

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...485&f1=details
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...033&f1=details
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...815&f1=details

    дали са реални или тези коли имат най-вероятно голям проблем(я двигател, я скоростна кутия...)
    Спрял съм се на Алфа Ромео 156 1.9JTD - сравнително нисък разход, отлична визия, добра начална цена, поддръжката като за такъв тип кола мисля, че е ок... Знам за легендите колко чупливи са Алфа Ромео, точно за това държа да е след 2003 модела, където са пооправили проблемите... Всеки допълнителен съвет е добре дошъл
    Втората е 2001 година и е само външен фейслифт, отвътре си е с махагон и плюшени седалки. Ако не се лъжа същата кола се продаваше преди, само че в Ловеч за около 5000 лв. По-добре бягай от тая кола. Другите две не изглеждат лошо, особено сивата, но пък и тя се продава от доста време и поевтиня с около 1800 лева (беше 8500 по спомен), но са базови модели и като гледам нямат никакви екстри. Иначе най-слабото място на 156 е окачването, което си е абсолютно същото като на старите 156, така че пак ще е толкова чупливо, но решения колко има и то на добри пари. Мога да ти дам съвет да намериш човек, който разбира от италиански коли и да закачите на комп колата, която избереш, преди да я купиш. Успех!

  11. #221
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    116 коня незнам да има като версия , ама от някъде може да е дотърчал още един.
    Като цяло общото мнение за 1,9 ЖТД 115 коня е че е здрав надежден двигател с добър вървеж - компромис между това което ще получиш и това което ще дадеш за него като данък , консумативи и разход на гориво .
    Ако си чела по нагоре модела има не много здраво за нашите пътища окачване .
    Конкретно екземпляра изглежда добре ама то коя ли не изглежда добре на снимките в мобилето . С климатик е не с климатроник , не е с лети джанти което е минус според мен . Друго с оригиналното радио е което според мен е добре , както и че е регистрирана , което ще ти спести занимавката ако си от София тогава през кат минаваш доста бързо само с документите .
    Гледам черни прибори и хромирана лайсна и някаква табелка отгоре може и да се окаже скрита лимонка от към екстри и да е част от някаква лимитирана серия за което или искаш ВИН на продавача по телефона или на място си го записваш и после гледаш в епера .
    Другото на място се гледа внимателно , и после в някой от форумните сервизи да я огледат по-добре .
    Само да ти вметна,че всичи от звода се водят 116 коня,това че вие си ги водите 115 си е ваш проблем..............
    85x1.36=115.6
    Last edited by Mury; 12-09-2012 at 07:06.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #222
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Само да ти вметна,че всичи от звода се водят 116 коня,това че вие си ги водите 115 си е ваш проблем..............
    85x1.36=115.6

    По важно е как ги водят в данъчното

    П.С. тогава защо в епера ми излиза 115 в конюшнята ?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  13. #223
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    По важно е как ги водят в данъчното

    П.С. тогава защо в епера ми излиза 115 в конюшнята ?
    Eper отдавна е доказал,че е пълен с грешки.................Както виждаш съм ги сметнал даже
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #224

    Default

    Често цифрата на конете се "нагажда" от производителя така, че в дадена държава колата да влиза в "ниския данък"... Както се сещате няма как всички да са доволни и за БеГе имаме "недоразумения" като 76-киловатовия 1.4ТС, при който за три мизерни коня (които на практика най-вероятно ги няма) данъка му се качва неколкократно... Може причината за нелогичното закръгляване надолу на конете да е някаква такава...

  15. #225

    Default

    благодаря за бързия отговор Ivanov_
    до покупката има доста време(март месец след зимата), но от сега проучвам как стоят нещата, защото това си е сериозна покупка

Page 15 of 328 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •