Page 295 of 328 FirstFirst ... 195245285293294295296297305 ... LastLast
Results 4,411 to 4,425 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4411

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Има си други джанти човека за лятото , не е срамно зимата да си с метални , тва пак е показателно че си я гледа много защото не иска евентуално да надере аломинките
    Доста го защитаваш, да не би ти да я продаваш

    пс Не се заяждам, Перник ме зове близките дни

  2. #4412
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dzafo View Post
    Доста го защитаваш, да не би ти да я продаваш

    пс Не се заяждам, Перник ме зове близките дни

    Aко я продавам аз , значи ще се видиме
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  3. #4413

    Default

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=66403f
    Колеги, обсъждана ли е колата в темата?
    Как ви се струва на снимки ?
    Имаме ли колега в Шумен, който може да хвърли едно око на дизелчето?

  4. #4414

    Default

    Е, явно нямаме такъв колега. Ще се ходи до Шумен. Проблема е, че четох, търсих, четох, но не намерих информация за огледа на дизеловите двигатели..
    Може ли да подхвърлите 2-3 насоки какво да гледам?

  5. #4415

    Default

    В момента е най-подходящото време за купуване на дизел - при тези минусови температури. Запали ли от първи път, значи поне проблем с подгрева и акумулатора няма.
    Former Alfa owner.

  6. #4416

    Default

    Моят дизел пали без нито една свещ. Ако не е лампата, дори не се разбира.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #4417
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Моят дизел пали без нито една свещ. Ако не е лампата, дори не се разбира.
    Пали, но с колко въртене
    Alfa Romeo 155 1.6TS 16V, 1997 | LPG - ex
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V, 1995 MY95 Sport - ex
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8V, 2005 Sport - ex

  8. #4418

    Default

    Quote Originally Posted by vesk0 View Post
    Пали, но с колко въртене
    Пали за около 4-5 секунди. Може и по-малко да е, не съм гледал. Няма фрапираща разлика с бензиновите
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #4419
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пали за около 4-5 секунди. Може и по-малко да е, не съм гледал. Няма фрапираща разлика с бензиновите
    Явно има значение кой дизел точно палим без работещи свещи, защото моя едва запали след 4-5 опита по няколко секунди. Това при -5 градуса в снега.
    Alfa Romeo 155 1.6TS 16V, 1997 | LPG - ex
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V, 1995 MY95 Sport - ex
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8V, 2005 Sport - ex

  10. #4420

    Default

    Quote Originally Posted by vesk0 View Post
    Явно има значение кой дизел точно палим без работещи свещи, защото моя едва запали след 4-5 опита по няколко секунди. Това при -5 градуса в снега.
    двигателя е 2,4 акумулатора е 100 ач и е нов, това също е много важно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #4421
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Здравейте, през 2016 г се регистрирах във форума, но не съм активен участник по простата причина, че не карам Алфа а Фиат, но Алфите ми са симпатични, имат особен чар, но преценявам че не са точно за мен от гледна точка на поддръжката. Тази година синът ми си купи Alfa Romeo 156 sportwagon 1,9gtd 115 к.с. Нещо взе да ме зарибява и аз започнах да се заглеждам по тях. Доста въпросителни ми се въртят в главата:
    1. Дали да сменям Фиата /Брава 1.4/97 г./, като тя не ми прави за сега никакви проблеми /да не й е уруки/?
    2. Купуването на друга кола предполага нови инвестиции ненаправени от предишния собственик.
    3. Защо стария собственик си продава колата, визирам например ето тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...2&slink=6bansz там пише дори и за бартер и тази също https://www.cars.bg/offer/c2417451 . Звъннах на втората обява и човека беше склонен да смени Алфата за моята Брава, е сумата която ми поиска, просто беше смешна - 3000 лв + Бравата, а без Бравата пак 3000 лв. "има нещо гнило в Дания".
    4. Кое е за предпочитане кола вече регистрирана и карана в България или от автокъща. Според мен и двете си имат предимства и недостатъци.
    - при регистрираната се избягва еко таксата
    - и при двата варианта, ако предишния собственик е бил грижовен стопанин е поизчистил някои недостатъци, но като е непознат нищо не се знае
    - всеизвестно е мошетата автокъщите как замазват нещата
    5. Разхода на Бравата в сравнение с Алфата на синът ще дойде малко по-малък и поддръжката за сега ми е по джоба, ама пусто окото все в просото.

  12. #4422
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by NikMar View Post
    Здравейте, през 2016 г се регистрирах във форума, но не съм активен участник по простата причина, че не карам Алфа а Фиат, но Алфите ми са симпатични, имат особен чар, но преценявам че не са точно за мен от гледна точка на поддръжката. Тази година синът ми си купи Alfa Romeo 156 sportwagon 1,9gtd 115 к.с. Нещо взе да ме зарибява и аз започнах да се заглеждам по тях. Доста въпросителни ми се въртят в главата:
    1. Дали да сменям Фиата /Брава 1.4/97 г./, като тя не ми прави за сега никакви проблеми /да не й е уруки/?
    2. Купуването на друга кола предполага нови инвестиции ненаправени от предишния собственик.
    3. Защо стария собственик си продава колата, визирам например ето тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...2&slink=6bansz там пише дори и за бартер и тази също https://www.cars.bg/offer/c2417451 . Звъннах на втората обява и човека беше склонен да смени Алфата за моята Брава, е сумата която ми поиска, просто беше смешна - 3000 лв + Бравата, а без Бравата пак 3000 лв. "има нещо гнило в Дания".
    4. Кое е за предпочитане кола вече регистрирана и карана в България или от автокъща. Според мен и двете си имат предимства и недостатъци.
    - при регистрираната се избягва еко таксата
    - и при двата варианта, ако предишния собственик е бил грижовен стопанин е поизчистил някои недостатъци, но като е непознат нищо не се знае
    - всеизвестно е мошетата автокъщите как замазват нещата
    5. Разхода на Бравата в сравнение с Алфата на синът ще дойде малко по-малък и поддръжката за сега ми е по джоба, ама пусто окото все в просото.
    Здравей,
    супер, че си решил да смениш Фиата с Алфата. Освен, че са по-симпатични, основната разликата между двете е в поведението на пътя и управлението на двата автомобила. Двигателят към който си се насочил е най-правилният избор - еластичен, икономичен, надежден и евтин за обслужване.

    1. Един път се живее, дойде ли момента в който седнеш зад волана на Алфата, със сигурност няма да съжеляваш, че си я сменил за Фиата
    2. Има всевъзможни причини за продаването на автомобила от предходния собственик, но не бъди така настроен. Най-важното е екземплярът да бъде запазен и да изглежда свеж, втора употреба е, винаги може да се обади нещо (15+ годишен автомобил е все пак) без значение колко добре е поддържан.
    3. Като цяло в този ценови диапазон в който гледаш, бих ти предложил да се насочиш към 156 с вътрешен фейс лифт, произведени между 2002-2003г. за да можеш да намериш запазен екземпляр.
    4.По-вероятно е да излезе запазен екземпляр от нов внос автомобилите, но там след обслужване и регистрация цената е +1000лв от стойноста на закупуване.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #4423
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    +1 За 1,9 115 коня за градски условия е трепач.И няма Дпф и вихрови клапи,което си е една инвестиция за отстраняването им.За окачването само горните носачи се предават по лесно,но от към цени вече има добри алтернативи.Всичко се забравя когато седнеш зад волана на такава кола.Просто усмивката е задължителна!
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  14. #4424
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Като цяло в този ценови диапазон в който гледаш, бих ти предложил да се насочиш към 156 с вътрешен фейс лифт, произведени между 2002-2003г. за да можеш да намериш запазен екземпляр.
    Ето тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=6bd3lc има в Габрово и са склонни към бартер, не съм питал колко ще ми искат заради маската, не ми харесва новата по ми допада. Пък и да донадя още 1000 лв. за да я вкарам в пътя!
    Синът я взе от човек от Раднево за 3300 лв. плюс пререгистрацията и за сега сме доволни, няма нужда в момента да се прави нищо по нея, сега в студа на -11 пали от раз /да не й е уруки и на нея/, а казват че дизел и циганин зимата не работят.
    Last edited by NikMar; 01-03-2018 at 20:23.

  15. #4425

    Default .

    3дравейте, колеги!
    Наскоро си закупих 147-ца 2.0 150кс.
    Може ли да ми помогнете да разбера, плюсовете и минусите на модела? Подчертавам че я закупих на сляпо, но просто алфите са ми на сърце, карах 146-ца 1.6 боксер нявероятна машина.
    Alfa 147 2.0 150

Page 295 of 328 FirstFirst ... 195245285293294295296297305 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •