Page 296 of 328 FirstFirst ... 196246286294295296297298306 ... LastLast
Results 4,426 to 4,440 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4426

    Default

    Quote Originally Posted by vesk0 View Post
    Пали, но с колко въртене
    Днес сутринта си погледнах часовника, запали точно на четвъртата секунда, като имаш предвид, че не съм я палил 12 дена. Свещите съм ги проверявал- нито една не работи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #4427
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Quote Originally Posted by Botev Plamen View Post
    3дравейте, колеги!
    Наскоро си закупих 147-ца 2.0 150кс.
    Може ли да ми помогнете да разбера, плюсовете и минусите на модела? Подчертавам че я закупих на сляпо, но просто алфите са ми на сърце, карах 146-ца 1.6 боксер нявероятна машина.
    Поне за мен плюсовете са:

    1. Прилична изработка
    2. Страхотно поведение на пътя. Много стабилна. Добра мощност. Моята е 1.6 и върви доста прилично, така че 2.0 ще е супер
    3. Никой нищо не краде от тия коли
    4. Части има всякакви - нови и втора ръка
    5. Супер удобни седалки. Имах и 159 преди. 147 ми е по-удобна.
    6. Страхотни фарове и спирачки;
    7. Дизайнът разбира се
    8. Двузоновият климатроник се среща при повечето бройки и е доста умен и ефективен

    Минуси:

    1. Сравнително малък багажник
    2. Горните носачи са по-слаби, но ако си вземеш хубави ще си изкарат доволно много километри. Моята кола е купувана нова от БГ и горните дадоха фира на 94000км, което не е малко за тия дупки. Друго по ходовата част не е сменяно.
    3. Дръжките на вратите отвътре лепнат понякога, но лесно се оправя
    4. Някои казват че 2.0 мотора е чуплив по отношение на основни и биелни лагери, но има и коли във форума на 300-400000км без ремонт, така че зависи като че ли повече от поддръжката и маслото
    5. Малко повече свещи, но карат доста по-дълго време и вариатора, но и той се ремонтира ако се хване навреме за смешни пари
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  3. #4428

    Default

    Други минуси са, че тоя 150 коньовия спарк е скопен с три катализатора, има няколко ламбди сонди, също и ремък на балансиращите валове, който (по мое мнение) е излишен, щото само може да ти докара главоболия, малко вдига разхода и убива динамиката.

    Всичките тея неща могат да се премахнат съвсем лесно, чипваш и нещата ще заспят и колата ще литне.

    Другия голям проблем е разхода, той се решава с газова естествено.

  4. #4429

    Default

    Quote Originally Posted by LYBRAtor View Post
    Поне за мен плюсовете са:

    1. Прилична изработка
    2. Страхотно поведение на пътя. Много стабилна. Добра мощност. Моята е 1.6 и върви доста прилично, така че 2.0 ще е супер
    3. Никой нищо не краде от тия коли
    4. Части има всякакви - нови и втора ръка
    5. Супер удобни седалки. Имах и 159 преди. 147 ми е по-удобна.
    6. Страхотни фарове и спирачки;
    7. Дизайнът разбира се
    8. Двузоновият климатроник се среща при повечето бройки и е доста умен и ефективен

    Минуси:

    1. Сравнително малък багажник
    2. Горните носачи са по-слаби, но ако си вземеш хубави ще си изкарат доволно много километри. Моята кола е купувана нова от БГ и горните дадоха фира на 94000км, което не е малко за тия дупки. Друго по ходовата част не е сменяно.
    3. Дръжките на вратите отвътре лепнат понякога, но лесно се оправя
    4. Някои казват че 2.0 мотора е чуплив по отношение на основни и биелни лагери, но има и коли във форума на 300-400000км без ремонт, така че зависи като че ли повече от поддръжката и маслото
    5. Малко повече свещи, но карат доста по-дълго време и вариатора, но и той се ремонтира ако се хване навреме за смешни пари


    Много ти благодаря!
    Alfa 147 2.0 150

  5. #4430

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Други минуси са, че тоя 150 коньовия спарк е скопен с три катализатора, има няколко ламбди сонди, също и ремък на балансиращите валове, който (по мое мнение) е излишен, щото само може да ти докара главоболия, малко вдига разхода и убива динамиката.

    Всичките тея неща могат да се премахнат съвсем лесно, чипваш и нещата ще заспят и колата ще литне.

    Другия голям проблем е разхода, той се решава с газова естествено.
    Я обясни дащо са е излишен че аз не мога да го разбера?
    говоря ти сериозно не разбирам защо трябна да се маха и защо са го сложили.

  6. #4431

    Default

    Сложили са го да върти едни валове, които обират някакви вибрации при високи обороти. Но не са нищо особено тея вибрации, правят ти впечатление само първия път след махането на ремъка, после не ги усещаш.

    Минусите са, както казах, че имаш излишно триене, което вдига разхода и излишно тегло от около 4кг вързано за коляновия ти вал и то с двойна предавка. Все едно имаш още един маховик.
    Тва води до повишен разход и намалена динамика.

    А най-големия минус е, че тоя ремък може да се скъса, и понеже е на 2см от ангренажа, влиза под него и става мазало, мотора отива на боклука - бутала, клапани, биели, лагери....

    Спестяваш си и едни 100-150 лева при обслужване.

  7. #4432

    Default

    Ето тука е разковничето на въпроса защо е излишен ремъка на баланс валовете, спестяваш 100,150лв, а който го махнаха, сложиха парашути да могат да спират, след подобрената динамика.

  8. #4433

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    а който го махнаха
    Който, които, когото, нищо смислено не каза.

  9. #4434
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Сложили са го да върти едни валове, които обират някакви вибрации при високи обороти. Но не са нищо особено тея вибрации, правят ти впечатление само първия път след махането на ремъка, после не ги усещаш.

    Минусите са, както казах, че имаш излишно триене, което вдига разхода и излишно тегло от около 4кг вързано за коляновия ти вал и то с двойна предавка. Все едно имаш още един маховик.
    Тва води до повишен разход и намалена динамика.

    А най-големия минус е, че тоя ремък може да се скъса, и понеже е на 2см от ангренажа, влиза под него и става мазало, мотора отива на боклука - бутала, клапани, биели, лагери....

    Спестяваш си и едни 100-150 лева при обслужване.
    Колега, ама въобще не съм съгласен с теб относно балансиращият ремък. Пътувам по магистрала Тракия в посока София и някъде около Ихтиман с около 150 км колата взе да бучи все едно се избуши гърне. Влизам в София и при първото спиране и потегляне усещам едни гадни вибрации и още по-гадно бучене. И така си карам колата още близо 1000км. и правя проверки за пробито гърне ама ЦЪ. Гледам станала на 55 000км след смяна на ремъци и ролки/ангренажен и балансиращ/, купувам си и я карам при човека дето ми я обслужва. Звъни ми той лед няколко часа с думите "Вечерял си с господ" - скъсан балансиращ ремък. Явно наистина съм извадил луд късмет, че не са се захапали с ангренажният. Вземам си колата със сменени ремъци и ролки и няма нито вибрации, нтито бучене. Така, че това с махането на тоя ремък поне за мен не е идея - не мога да си причиня това. Колата е 166, 2.0 ТС, 155к.с.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  10. #4435

    Default

    Е при тебе се е скъсал и е опирал някъде по шайбите вероятно, щом е бучал.

    Моята си имаше ремък като я купих, четох из форумите, нямах какво да правя, викам си я да го сваля да видим как ще без него... ми определено се развърта по-бързо мотора и му е по-леко. Разлика във вибрациите и някакво бучене може да има само над 5000-5500 оборота. Под тея обороти няма никаква разлика.

    И така си ми стои в багажника ремъка сега. Здрав е, изглежда като нов, ама ми е по-хубаво без него, що да го слагам?

  11. #4436

    Default

    dhtj Аз нищо не казвам, има инженери който са мислили за двигателя, с твоя ТS може да си правиш всякакви експерименти но не карай по младите колеги, да правят простотии, защото после ще има че ТS е голям боклук, казвал съм го и пак го казвам, стига с тези извращения към двигателя, между другото питаше преди време къде се намира масления охладител, намерили го да махнеш и него.

  12. #4437

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    намерили го


    Първо четеш тая книга, после вече можем да си говорим за по-сериозни неща.

  13. #4438

    Default

    Това го знам и никога не съм го отричал, и пак го казвам, много съм зле с граматика и правописа, но това не променя мненията ми, а още повече опита мир за разлика от хора който трябва да са в литературен форумр а не техническил

  14. #4439

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е при тебе се е скъсал и е опирал някъде по шайбите вероятно, щом е бучал.
    Не, при 166 двигателя е захванат по друг начин и предава отвратително вибрациите на купето без балансиращия ремък. И моя се скъса, за щастие без последствия.

  15. #4440
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Аз също си го бях махнал на 156-цата и не ми хареса: точно че се получава едно гадно бучене във високите обороти, което идва от небалансираността на 4 цилиндровия двигател. И го върнах. Разлика в динамиката с/ без аз поне не усетих.
    Имайте предвид, че повечето производители слагат такива балансиращи валове в четирицилиндрови двигатели с обем около и над 2 литра. ТС-а не е изключение...

    ---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:16 ----------

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Това го знам и никога не съм го отричал, и пак го казвам, много съм зле с граматика и правописа, но това не променя мненията ми, а още повече опита мир за разлика от хора който трябва да са в литературен форумр а не техническил
    Ами наваксай бе човек! Нито ти е късно, нито пък е сложно. Наистина има смисъл - мненията ти ще почнат да се уважават повече, може да си сигурен в това.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

Page 296 of 328 FirstFirst ... 196246286294295296297298306 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •