Page 300 of 328 FirstFirst ... 200250290298299300301302310 ... LastLast
Results 4,486 to 4,500 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4486
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Айй, и ти ли се предаде на дизеловата секта батко...
    От 3.2 бусо на 1.9жтд, страшно падение
    Ако съдим по контраста между първите ти постове въобще и тези от тази година, и твоето "жтд време" ще дойде скоро

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    От началото на седмицата колата е в мен и съм и направил 80км и то градско. Та нямам толкова много впечатления, но първите усещания са:
    Доста добре реагира газта - приятно съм изненадан за дизел.
    Няма почти никакъв лаг - явно се дължи на малката турбина.
    Не очаквах такъв хубав звук за дизел автомобил.
    Много е еластична особено на 2ра и 3та - и сега е момента да попитам дали има заложен софтуерно някакъв лимит на тягата при 1ва и 2ра предавка или последствие с ремапа това се прави?
    Няма никакви претрисания, но самият съединител е доста по-твърд от на ТС моделите, които съм имал до сега и отделя доста нагоре - може би е знак за предстоящата му смяна скоро или на всички JTD са така?
    Кефи ме, че винаги преди запалване на двигателя показва нивото на маслото.

    Относно модела - TI - много ми харесва че вътре е почти изцяло черна, особено тавана много яко чуство създава, както и лайстните по праговете.

    Имам и един въпрос - понеже е доста висока и взех пружини Eibach - 11-1000101 - които по каталог излизат Pro kit за 1.6 и 2.0 двигателите - да очаквам ли някакви изненади след монтажа им? Разликата в теглото от 2.0 версиите е 50кг ... може ли да влошат поведението на колата? Питам, защото искам да я изкарам на трак дея следващият месец.
    Ами софтуерно може да се направи, така че да не изсипва целия въртящ момент от самото начало, за да пази съединител/маховик. Но това трябва с мапера да го обсъдиш, защото някой правят обратното с цел да ти скръши врата веднага и да "усетиш" ремапа, ама на чарковете им е***аш мамата

    Съединителят, за да е тежък може да е сменян с усилен.

    Относно пружините, според мен би трябвало да е ОК.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #4487

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ако съдим по контраста между първите ти постове въобще и тези от тази година, и твоето "жтд време" ще дойде скоро

    Koгато американците почнат да карат дизели, когато ферари пуснат дизел, и когато се наложат дизеловите мотоциклети, тогава и аз ще си купя.

    Хората са го измислили, кое се кара за кеф и кое за оране и влачене на ремаркета

    ---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:15 ----------

    А относно това за което говорите:

    https://www.squadra-tuning.nl/chiptu...td-16v-150-pk/
    New is being able to limit the torque per gear that is switched on. The JTD 16v has so much torque as standard that this can lead to dramatic intervention of the ASR in 1st gear. At the same time, the forces on differential and drive shafts become so great that a restriction is in place. And that's what we did at our own discretion. In the first gear we have set the maximum torque even slightly lower than standard. In the 2nd gear we are sitting between the standard and the tuned couple. From the 3rd gear the complete torque is available.

  3. #4488
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ще чакаме тогава да се похвалиш с Арезе 3.2 или защо не някое 1.8 TBi.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4489

    Default

    159ките са провал, арезето много гори... а и не искам вече преднячки.

    Викам дано спарка да изкара още 5-6 години и до тогава да съм събрал за Джулия втора ръка
    Aко си остана беден или спарка умре по-скоро - 330i ми е първо в списъка.

  5. #4490
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Дам, и аз си бях казал, че 1.6цата ще е последната кола с предно, но просто не ми издържаха нервите на последното пребиране от Варна към София и затова направих компромис с jtd-то
    Все пак си търся и хубава 75ца, лошото е, че поскъпват по-бързо от колкото мога да събирам за уикенд автомобил
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #4491

    Default

    Оо да, 1.6 екото е тъжна работа извънградско.

    Що не взе 147мица с големия спарк?

  7. #4492
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Оо да, 1.6 екото е тъжна работа извънградско.

    Що не взе 147мица с големия спарк?
    Щото няма...или ако има са леща...А неговата 147ца беше чистак нова. Аз и бях мераклия на времето, и все още съм де...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #4493
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Оо да, 1.6 екото е тъжна работа извънградско.

    Що не взе 147мица с големия спарк?
    От всичко което гледах по-обяви, най-много ми допадна тази TI-ка, отидох на място да я видя и направо я спазарихме. Нямаше време да се занимавам да гледам други. А и много ме кефи това, че може да се сложи ку2 диф на дизел кутиите. Голям бонбон е, а утре след като сложим окачването и фланците отзаде + блеклайн огледалата, ще заприлича на кола

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Щото няма...или ако има са леща...А неговата 147ца беше чистак нова. Аз и бях мераклия на времето, и все още съм де...
    Еко 147-цата отиде в добри ръце.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #4494
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Хасково-Габрово
    Posts
    1

    Default

    Здравейте. Имам няколко въпроса тъй като обмислям следващата ми кола да е Алфа. Слушал съм хиляди истории за автомобилите, от малък съм запален. Първата ми кола бе Пасат В5 АФН, купих го от село Труд, накара ме да се намразя, стара и дъълга история. От почти година търся кола, следващия модел пасат, А4, голф, бора, А3, Астра Н от скоро, но или нямам късмет, или се продават само кофтори.
    Няколко пъти мислех за Алфа 147, или 156, дизел, предпочитам със 6 скорости. Не намерих задоволителна за мен информация. Интересува ме какви са им болежките, кое да гледам, при кого да закарам колата да и обърне внимание, плащам си за услугата. Това което знам за 147-156 е, на дизела маховика е слабо място както на всеки друг от тези и следващи години, дюзи, турбо, и мотора да работи хубаво. Имам навика когато палят колата да стоя отзад и да гледам дали изпушва, знам че добрия дизел изпушва мноооого малко черен дим, или не пуши изобщо. Не трябва да духа от щеката или да пръска ситни капки масло, и да не дърви маркучи. Но, всичко останало по купето на тези коли ми е чуждо, и нямам никакво понятие от слабите места. Имам надеждата че Алфа не са никак лоши коли, а даже че ако попадна на читава, следващата пак ще е Алфа. С две думи, дава ми се газ на бургия на позасилен дизел с турбо. Харесал съм тази кола: https://www.cars.bg/?go=cars&p=view&carofferId=2500974 .

    Ще се радвам ако дадете мнение, и Ви благодаря предварително!

  10. #4495
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    159ките са провал, арезето много гори... а и не искам вече преднячки.

    Викам дано спарка да изкара още 5-6 години и до тогава да съм събрал за Джулия втора ръка
    Aко си остана беден или спарка умре по-скоро - 330i ми е първо в списъка.
    Вземи си БМВ моето момче и ще си говорим пак........интересно как прецени, че 159 са провал....бих казал, че 16 винтиловият спарк е по голям провал за разлика от 8 винтила....доказано в историята....26 години карам туин спарк, ама 8 винтила, когато ги направиш на твоя винтилиран...ела ми се обади без основен ремонт..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #4496
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Вземи си БМВ моето момче и ще си говорим пак........интересно как прецени, че 159 са провал....бих казал, че 16 винтиловият спарк е по голям провал за разлика от 8 винтила....доказано в историята....26 години карам туин спарк, ама 8 винтила, когато ги направиш на твоя винтилиран...ела ми се обади без основен ремонт..
    А кое не е провал на 159? Дизела е екстра, а за тези които не искат да карат дизел 159 какво остава? 1.75 ТБИ...имаше една в БГ мобилето ама се задържа само 2 дни и беше 13 500лв...

    Кое е по-лошото на 330 спрямо Алфата, питам от любопитство, защото след арезето не виждам каква бензинова алфа да си взема, и е46 330 е добра алтернатива?
    Last edited by VFTI; 25-04-2018 at 04:51.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  12. #4497
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    А кое не е провал на 159? Дизела е екстра, а за тези които не искат да карат дизел 159 какво остава? 1.75 ТБИ...имаше една в БГ мобилето ама се задържа само 2 дни и беше 13 500лв...

    Кое е по-лошото на 330 спрямо Алфата, питам от любопитство, защото след арезето не виждам каква бензинова алфа да си взема, и е46 330 е добра алтернатива?
    Ами едното ти го каза...дизела не е провал, дизайна е в пъти по добър, разлика в годините...млади момчета сте, а пак се заглеждате по 20 - годишни дараци...тя модата с бемветата идва от Перник, там се явява пряк наследник на голфа...)
    Венци това твоето е залитане, не ставай масов потребител, ако ме разбираш ....добре е, че повечето си купуват здрави автомобили, за да сме по малко с красивите......то и при жените е така, ама още не си узрял май...така като гледам ....)
    Купи си баварка и се заглеждай пак по алфи...колко изкривени вратове съм виждал....но за красотата се плаща...та гледай към джулия и не дърпай ръчната...спора за мен е безсмислен, ако пак не си ме разбрал...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #4498
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ами едното ти го каза...дизела не е провал, дизайна е в пъти по добър, разлика в годините...млади момчета сте, а пак се заглеждате по 20 - годишни дараци...тя модата с бемветата идва от Перник, там се явява пряк наследник на голфа...)
    Венци това твоето е залитане, не ставай масов потребител, ако ме разбираш ....добре е, че повечето си купуват здрави автомобили, за да сме по малко с красивите......то и при жените е така, ама още не си узрял май...така като гледам ....)
    Купи си баварка и се заглеждай пак по алфи...колко изкривени вратове съм виждал....но за красотата се плаща...та гледай към джулия и не дърпай ръчната...спора за мен е безсмислен, ако пак не си ме разбрал...

    Не е вярно това за БМВ-тата у ПерникО , тука като се качиш на гоУф не слизаш от него

    + това 159 е возия и вид , нищо друго . Коментирано е и преди това. Читава 330i че я прави дива и щастлива навсякъде (изпитано)
    Така че като цяло , ако искаш СПОРТ не е 59 колата за теб ( сега знам че тука собствениците на 59-ки ще ме нападнат и ще кажат че не е вярно , ама е вярно . тежка тромава кола е ) нищо общо с пъргавината и ряза които го има в 156/147/ГТ
    И още нещо , по голям кеф от 3.0 атмосверка отпред и предаване от зад няма ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #4499
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Не е вярно това за БМВ-тата у ПерникО , тука като се качиш на гоУф не слизаш от него

    + това 159 е возия и вид , нищо друго . Коментирано е и преди това. Читава 330i че я прави дива и щастлива навсякъде (изпитано)
    Така че като цяло , ако искаш СПОРТ не е 59 колата за теб ( сега знам че тука собствениците на 59-ки ще ме нападнат и ще кажат че не е вярно , ама е вярно . тежка тромава кола е ) нищо общо с пъргавината и ряза които го има в 156/147/ГТ
    И още нещо , по голям кеф от 3.0 атмосверка отпред и предаване от зад няма ...
    Ами вярно е...огледай се и ще прецениш...не мога да открия...имаше един клип на най добрият автомонтьор на голфове в Перник, който споделяше моето твърдение....159-та няма возия...тоез тежка кола с твърда возия, ако на това му казваш возия.....а относно спорта за сравнение си има тех. дани спрямо 156.....и като ги погледна не виждам, къде толкова отстъпва...даже е по добра май...).....
    Карах 156, сега 159....от начало и аз бях с твоето убеждение....ама не е така.....особено на дълги разстояния....159-та държи много по голяма скорост....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #4500
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Просто е по-обезшумена, по-добри седалки, което предразполага за по-бързо и комфортно пътуване. По пистите трудно ще срещнеш 159ка
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 300 of 328 FirstFirst ... 200250290298299300301302310 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •