Page 307 of 328 FirstFirst ... 207257297305306307308309317 ... LastLast
Results 4,591 to 4,605 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4591

    Default

    Мотора е супер, много съм доволен, върви идеално, вкараш ли го над 3000 оборота е самолет, на газ е по-евтино от дизел (по ограниченията дава 8/100 извънградско) и мотора работи много тихо и гладко, няма тракания, тропания и клатения като жтд, на място не можеш да разбереш че работи.

    Загрява за 5 минути сутрин при 5 градуса външна температура, вътре вече е топло.

    Вземеш ли го със здрав вариатор, няма какво да му правиш на тоя мотор общо взето. Няма турбо, няма егр, няма дюзи да се запушват от калпава нафта, няма депферен маховик... проста и здрава атмосферка.

    С кутията нямам опит. Знам само че е обикновена ръчна кутия с робот дето сменя предавките вместо теб. Преди 10-15 години е била мистерия за бг майсторите, но вече са и "разкрили тайните" и се ремонтира евтино.

  2. #4592

    Default

    2.0 е добре известен с родилните си способности, казвам го от опит. Освен това на двете ми бивши 2.0-ки оборотите клатеха и така и не успях да го фиксна. Така, че не омайвай колегата, а му кажи реално как стоят нещата, можеш да започнеш с проблемното смазване на биелния лагер на 4-ти цилиндър при високи обороти.

    Оборотите на празен ход клатят само на бензинките, няма клатещо JTD.
    Former Alfa owner.

  3. #4593

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Оборотите на празен ход клатят само на бензинките, няма клатещо JTD.
    Не говоря за клатене на оборотите. Говоря за клатене на цялото купе Вибрации. При бензина такова нещо няма.

    А биелните лагери и като цяло изпълнението на блока е еднакво и при тс и жтд.
    Щом има масло над минимума, няма раждане.

  4. #4594

    Default

    Е, колегата поне разбра, че може да започнат да клатят оборотите. От 2 2.0-ки и на 2-те клатеха, във Форума има доста теми по въпроса, никой нямаше решение, но дългосрочно, а не за седмица. Освен това 2.0 харчи повече от JTD-то. Поставяне на АГУ има смисъл, ако караш на повече от 5 км, на мен работата ми е на 2 км. от вкъщи и антифриза няма да може да загрее, за да обърне на газ. Поради тази причина не газифицирах навремето.
    Former Alfa owner.

  5. #4595

    Default

    Аз пък лошо не съм видял от туин скрапа, за 60 000км яка газ не пръдна при мен. Продадох си го здрав, с перфектна компресия на всички цилиндри. Може би е бил на малко километри, не знам. Сега имам дизел и ми харесва доста повече как върви, да не говорим колко мизерии ми създаваше газовия инжекцион в бензинката.

  6. #4596

    Default

    Лошо са видели само тези, които са си взели боклуци на крачка от смъртта или такива , които не са си поглеждали щеката на маслото с месеци, или са решили че "ше мине и без да ги сменяме тея ремъци"

    Аз за моя да не говоря, щото няма и 3 години от както го карам, но един приятел кара 1.8 от над 10 години вече... Ми никаки проблеми не е имал - масло, гарнитури и чак тая година се предадоха датчик на КВ и ламбда сонда - ремонти под 100 лева, дето се правят за двайс минути пред блока.

    А за това време разни заклети дизелисти дето познавам рециклираха турбота (800+ лв) , сменяха дюзи, демпферни маховици , гълтаха вихрови клапи, затапваха егр-и... тея с тди-тата сменяха и валове, познат със 159ка 2.4 спука глава...

    След години ще ревем за твинспарка, прости атмосферни бензини вече не останаха, мотора си е абсолютно безпроблемен, има един вариатор да мислиш, дето не е фатално ако се разтрака и да си поглеждаш щеката преди дълъг път...

  7. #4597
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Лошо са видели само тези, които са си взели боклуци на крачка от смъртта или такива , които не са си поглеждали щеката на маслото с месеци, или са решили че "ше мине и без да ги сменяме тея ремъци"

    Аз за моя да не говоря, щото няма и 3 години от както го карам, но един приятел кара 1.8 от над 10 години вече... Ми никаки проблеми не е имал - масло, гарнитури и чак тая година се предадоха датчик на КВ и ламбда сонда - ремонти под 100 лева, дето се правят за двайс минути пред блока.

    А за това време разни заклети дизелисти дето познавам рециклираха турбота (800+ лв) , сменяха дюзи, демпферни маховици , гълтаха вихрови клапи, затапваха егр-и... тея с тди-тата сменяха и валове, познат със 159ка 2.4 спука глава...

    След години ще ревем за твинспарка, прости атмосферни бензини вече не останаха, мотора си е абсолютно безпроблемен, има един вариатор да мислиш, дето не е фатално ако се разтрака и да си поглеждаш щеката преди дълъг път...
    А при дизелите не е ли от значение състоянието, в което взимаш автомобила? Изразяваш се така, сякаш посочените от теб неща се чупят задължително от раз без никакъв човешки фактор - примерно необслужване, корабна нафта на тънка цена, или пък некачествен ремап на някой лаик... последното го казвам, понеже се навъдиха много мними "мапери" и все повече хора се подлъгват да се възползват от иначе евтините им услуги, които впоследствие им излизат доста солено.
    Last edited by sollider; 10-10-2018 at 17:42.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #4598

    Default

    Ич ми не дреме колко лева струва ремонта на турбината, финанси има и така. Както казах в една предишна тема, колата съм я купил да се возя, изобщо не ме вълнува какъв е разхода, важното е да е еФтина за поддръжка (а тя е, на фона на германските). А части за нея дал Коко .
    Former Alfa owner.

  9. #4599

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    А при дизелите не е ли от значение състоянието, в което взимаш автомобила? Изразяваш се така, сякаш посочените от теб неща се чупят задължително от раз без никакъв човешки фактор - примерно необслужване, корабна нафта на тънка цена, или пък некачествен ремап на някой лаик... последното го казвам, понеже се навъдиха много мними "мапери" и все повече хора се подлъгват да се възползват от иначе евтините им услуги, които впоследствие им излизат доста солено.
    Абсолютно си прав, показвам само, че монетата има две страни.

    И със сигурност едно жтд или тди имат повече(и по-скъпи) неща за чупене от един спарк.

  10. #4600
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    TwinSpark-a страда от масло 10w40 дето "старите" майстори препоръчват, щото двигателя бил "над 200 хил."
    Добре че не ги слушам, а си карам хди-то на 400хил с оригиналното 5w40 и не го пипа грам за 15хил км докато го сменя. И съм си с отригиналното турбо, двумасов маховик, дюзи и почти всичко останало по двигателя (само ремъци и ролки сменям чат пат)
    Че и последните 50к карам със собственоръчен ремап, а аз от ремап не разбирам нищо - взех си китайски кабел за 15лв и му налях първия готов дъмп който ми попадна от нета. И сега е пушка и харчи по малко.
    Та и туинспарка ако си се кара с 10w60 както талянците са му предписали преди 20 години проблема при 4 цилиндър не съществува. И ако си сменяш ремъците на 60к, отново по предписание. Да излиза по скъпо, но всичко друго си е компромис а италианците не прощават на компромиси.
    Last edited by night_pz; 10-10-2018 at 18:54.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  11. #4601

    Default

    Да бе, точно за това е, моят ТС го карам само с 10*40 и защо не се е счупил още, на 230к и не гори масло. Защо ли не се чупи? Мога да ви кажа защо си чупите моторите, ама ще почнете да се обиждате. Предписаното масло си е точно 10*40.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #4602
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Може би го караш както нормален човек кара нормална кола, но повечето алфи се карат в лютеницата и тогава си трябва 10w60
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  13. #4603
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Моят ТS на 180 К ядеше по около 1,5 л./10К (10W40). Минах на 10W60, моторът заработи по-тихо и разходът на масло падна на под 1л./10К.
    На сегашния ми екотек сипах предписаното - 5W40 за проба. До момента за около 5К пробег не е намаляло изобщо. При това положение е ясно, че ще си карам с предписаното.

    Почти никога не карам над 5К оборота.
    Last edited by ecotronic; 10-10-2018 at 20:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #4604

    Default

    Аз пък съм по доволен от 5в40 и 10в40 отколкото 10в60.
    Неслучайно в книжката пише "selenia racing (10w60) for spirited driving"... Това гъсто масло за да го вкараш в работна температура трябва да мине половин час и да раздаваш яко газ че да го сгрееш... Не е за нормално ежедневно каране това масло, нито пък за зимно време...

  15. #4605
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Първите 9 години-10W40,последните 2-5W40.Не съм усетил никаква разлика освен,че второто е по-скъпо.Само веднъж бях налял Total,на втория ден разбрах,че имам повдигачи(разтропаха се яката) и го източих моментално.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 307 of 328 FirstFirst ... 207257297305306307308309317 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •