Page 324 of 328 FirstFirst ... 224274314322323324325326 ... LastLast
Results 4,846 to 4,860 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4846
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    А брои ли се ако сме се пуснали със спарк, направили сме точно два ластика съответно 2ра докрай и 3-та докрай, и после след огромен облак стил Кремиковци, сме го прибрали на въже със скъсана биела и пробит картер?

    Срамът за марката.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #4847

    Default

    RPWWD, благодаря, радвам й се много, обожавам да си я карам, прекрасен звук има, като звънче, удобна ми е, практична, дизайнът ме кефи и т.н.
    Може и да си прав, късмет е всичко, както и поддръжка.
    Нищо не агитирам. Споделям мои впечатления.
    Всеки чете и преценява.

    Бобби, 155-ца ли караш, от снимката? Дизел? С кой двигател?
    Какво означава, ако кара със 160, няма да стигне морето?
    Забравяш, че има ограничение 140.
    Карал съм с 160 2 пъти, да пробвам. Никакви проблеми, и то на газ!
    Със сигурност ще вдигне 200, но не смея, още повече тук по "хубавите" ни пътища. Поддържам си 120-140 магистрално, от време на време 150 и това е.
    Нямам намерение да ме снимат, и да пълня гуши на институции.
    Който иска да изтисква колата си, запазва си писта в Турция или Гърция, и се прави на състезател.

    dhtj, потвърждавам, "съдбата" на моята е същата - 12 г. предният собственик я е карал, и сменял само стандартното, каквото описа +, разбира се, някой носач, биалетка, 1 комплект съединител и макферсоните. Чак аз мин. година смених тампоните на стабилизиращата щанга предните. Електрониката не е мръднала.
    Ламбдата все още е ок, дебитомерът също.
    Проблемът с гарнитурата на капака на клапаните го знаем, поне е евтина 25 лв.

    Колега, мога ли да те попитам, с какво масло караш Спарка?

    Ключовото за дълготрайност, доколкото съм чел в АlfaOwner и Pistonheads, коментирал с хора, е да е "облят" в масло, педантично го следя и карам спокойно, така както е създадена да се кара колата; също ангренажът комплект да се сменя на 35к мили = около 45-50к километра, а не 60-70, както правят някои. Моят в момента е на 15. Купих я с нов на 1000 км. Всеки случай не смятам да я жаля. Не я и изнасилвам чак, в лютеница не я държа и вкарвам никога, но до 6000-6500 спокойно си я развъртам. Прекъсвачът е на около 7100-7200.
    Ще взема да мина и аз едно дино, че ми стана интересно по-натам.

    Ясно е, че колкото остарява една кола, всичко се амортизира, но хей, няма да я карам вечно, не си правя илюзии. Все пак 2-4 г. да ми изкара още, предоволен ще съм, при положение, че ми е първа, годините, на които е, километрите и т.н.
    Дали бих взел пак 156? Hell, yeah!
    Само че Busso с всички екстри, Eibach по окачването, каквото може.
    Виждал съм такива екземпляри. Невероятни. Поддръжката няма да коментираме - брутална. Нищо общо с JTD, T.Spark и смотаният JTS.
    Всеки случай като за entry level към марката, съм повече от щастлив и доволен. Не е спънатият кон 1.6., не е и по-скъпият и "проблемен" (раждащ) за поддръжка 2.0, въпреки че и него щях да си гледам, ако ми се беше "паднал".
    Не съм карал 2.0 156, брат ми имаше 147-ца, но му роди на Тракия, не знаеше как да я кара келешът. 1.8 е по-суров, ако така мога да се изразя, някак си по-склонен да развива обороти, не мога да го опиша, малко му карах неговата за съжаление, за да сравня.
    Като дойдеш в София, може да ми драснеш едно ПМ и да пием по кафе, разбира се и да "сравним" Спарковете.
    И друго питане - защо не си взе 159 с бензин 2.2 JTS, или TBI 1.8?
    Иначе 1.9 JTD е много спънат за купето, 2.4 е добре.

    P.S. Имате някаква стара вражда тук. Не искам да взимам страна, да се мешам, а да коментираме "здравословно", полезно и практично, с добър тон.
    Last edited by ANewAlfaInTown; 28-05-2020 at 15:10.
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

  3. #4848

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    А брои ли се ако сме се пуснали със спарк, направили сме точно два ластика съответно 2ра докрай и 3-та докрай, и после след огромен облак стил Кремиковци, сме го прибрали на въже със скъсана биела и пробит картер?

    Срамът за марката.
    Брои се, да.
    Ама викаш умрели дизели не си виждал - глътнали клапи, спукали глави, даже и със скъсан колянов вал съм виждал жтд.

    Когато почнеш да караш един мотор от нов, поддържаш го както пише в книгата и въпреки това роди, тогава можеш да го наречеш боклук.
    Всички тея втора ръка варели дето караме са на късмет - каквото ти се падне и каквото ти е оставил предишния собственик. Знаеш го много добре.
    Last edited by dhtj; 28-05-2020 at 15:17.

  4. #4849
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Фактът, че няма тема "да преброим родилките" за JTD е достатъчно красноречив.
    Сега се обади в някой клубен сервиз и питай, вие колко основни ремонта имате на JTD евро 2 и евро 3, и колко основни ремонта имате на TS?
    Ще останеш изненадан, ама неприятно.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #4850

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    вие колко основни ремонта имате на JTD евро 2 и евро 3
    Дизела изостава с едно поколение просто

  6. #4851
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Изостава много яко дизела да. При 3-5 направени дизела, има 50-60 направени спарка.
    И тва сигурно щото, дизелите се карат малко и се поддържат много, затва нямат чупенка. От немски баби са карани всички JTD-та.
    А тия спаркове са яздени по половин милион от рацери, без да им сменят маслото, и затова са родили, пък те иначе са страхотни двигатели, здрави, уникални.
    Не може да ти се обясни, че са от един варел тия всички коли и са еднакво (не)поддържани ама едните раждат одма, другите нивга.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #4852

    Default

    Не ме разбра.
    Исках да кажа, че спарковете ги "развалиха" около 95та година, а дизелите около 2005та. Това исках да кажа, че изостава малко.

    Иначе за форумните сервизи - аз един път съм ходил при Бобо, и в тоя момент там имаше само дизели. Не знам дали е случайно.


    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Не може да ти се обясни, че са от един варел тия всички коли и са еднакво (не)поддържани ама едните раждат одма, другите нивга.
    Ще се съглася с тебе, когато роди и моя спарк. Като знам как и колко съм го карал и като знам какви масла съм му наливал, за мен този мотор е идеално здрав.
    Също имайки предвид и че моя е чипнат и с преместен прекъсвач, върти до 7600, а не до 7200 както са нормално, и това съм го виждал доста пъти. Защо е жив все още? На 125 хил я взех, на 213 хил е сега.
    Last edited by dhtj; 28-05-2020 at 15:51.

  8. #4853
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Спора TS - JTD ще го пропусна, щото TS съм ползвал само 7 г. а JTD - не.

    Виж филма "Как се нааках - 2 " ще го чакам с нетърпение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #4854
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Спора TS - JTD ще го пропусна, щото TS съм ползвал само 7 г. а JTD - не.

    Виж филма "Как се нааках - 2 " ще го чакам с нетърпение.
    Еко, както се казва в един виц пропилян живот... �� та и ти с жтд-то... след 90-те години при алфа има макс 3 бензинови мотора който са Ок..но тс 16 винитила не е м/у тях относно филма за който го чакаш с интерес... ��... ами той е трета серия...прлопускаш едни момчета от Търговище в зората на блатото, който се държаха като Дани.. нагло и обиждаха без да се съобразяват, че разговарят с по възрастни и по опитни.. но както и да е
    .. филма се казва Как да цакаш наглото копеле реално, когато не те уважава виртуално... ��..... мойте уважение за разбиранията ти по електроника, но няма смисъл да ми сменяш памперсите в форума... дано си ме разбрал..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #4855
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Бобчо, на твоята възраст, би трябвало вече да си разбрал, че бой и е*ане, не се връщат.

    Ама щом държиш на това да си смешника на форума, продължавай да се напиняш


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #4856

    Default

    Аз на дъртия пияница с трето отделение съм му казал да не ме цитира и да не пише за мен и няма да го забелязвам, че е жив, ама той от време на време му става скучно и решава да си подаде задника.

  12. #4857
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бобчо, на твоята възраст, би трябвало вече да си разбрал, че бой и е*ане, не се връщат.

    Ама щом държиш на това да си смешника на форума, продължавай да се напиняш
    Не се сещам за какво намекваш... бой и ебане няма... всичко е във виртуалното Ви въображение... тя твойта възраст не е по различна от моята... продължавай да им подсказваш на пуберите как да си направят доиодно осветление в купето и не ме занимавай с мнението си след като не си наясно с някой неща... чул нещо, не видял, негов познат му казал и коментира... хайде не слизай на нивото на приятелчето ти Дани.... лека вечер..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #4858
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз на дъртия пияница с трето отделение съм му казал да не ме цитира и да не пише за мен и няма да го забелязвам, че е жив, ама той от време на време му става скучно и решава да си подаде задника.
    Я си намери жена с мустаци, недей получава ерекция на дърти задници.. и ще разбереш какво е страст.. ��
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #4859
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Тоя ТС 16В го изкарахте ебаси мотора..... Ама реално има повече обяви за JTD-та с изтропали маховици и турбини.... за чиято цена ще направиш основен ремонт на спарка и ще събереш комшиите на курбан.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #4860

    Default

    Има някаква цикличност през която планетите се подреждат по определен начин и тоя тип спорове избухват, после нещата се успокояват за известно време, и после пак...



Page 324 of 328 FirstFirst ... 224274314322323324325326 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •