Page 325 of 328 FirstFirst ... 225275315323324325326327 ... LastLast
Results 4,861 to 4,875 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4861
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    От спора се ражда истината. Лошото е че няма спор.
    Last edited by Friday; 29-05-2020 at 00:14.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #4862
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    На бобчо му кипна чайника отново.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #4863

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Има някаква цикличност през която планетите се подреждат по определен начин и тоя тип спорове избухват, после нещата се успокояват за известно време, и после пак...
    ахахах топ ! това беше най-доброто описание на тези спорове

  4. #4864
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Аз сигурно съм пълен мазохист, но точа лиги по JTS Selespeed! Истината е, че преди 4-5 години бях взел една 156 TS Selespeed и щях да я купувам. Карах я една седмица и се влюбих, чувството при смяна на предавките, особено при дауншифт е много яко! Но от всички лоши мнения които буквално ме заливаха(онлайн и на живо кой къде ме види) ми дойдоха в повече, пък и разхода беше над 12/100(вярно карах я яко и с кеф) и явно се уплаших и я върнах. Още съжалявам! Още имам мерак за такава.
    И сега понеже ми се иска феслифт, а те са само JTS и се чудя дали този път ще ми стигне куража да прежаля няколко бона ей тъй за кефа, пък каквото стане, колкото изкара.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  5. #4865
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Не ти препоръчвам JTS. Не знам колко харчи TS, но с JTS по-нисък разход от 14 градско в София не пада. Отделно се кара с 10в60 масло, което не е евтино. Не върви като за 165 коня, колкото беше моето GT, а то беше много запазено. С дюзи и бобини не съм имал проблем, но в alfaowner от това се оплакваха. За малко повече пари ще намериш сигурно някое бусо, което ще е далеч по-добрия мотор, разбира се с ръчна кутия.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  6. #4866

    Default

    За жтс-ите съм чел в алфаоунъра, че имат две серии разпределителни валове - до 2005г, които са грешно сметнати нещо и с тях са под 130 коня тея мотори и след 2005, когато вече са оправени.
    Тоест търси нещо 2006-2007-2008, мисля че чак до 2011 има ГТ-та.

    А 14 градско в София е супер разход за бензинова кола, само някоя японка 1000кг или френска малолитражка 1.2 ще гори по-малко.

  7. #4867

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    Аз сигурно съм пълен мазохист, но точа лиги по JTS Selespeed! Истината е, че преди 4-5 години бях взел една 156 TS Selespeed и щях да я купувам. Карах я една седмица и се влюбих, чувството при смяна на предавките, особено при дауншифт е много яко! Но от всички лоши мнения които буквално ме заливаха(онлайн и на живо кой къде ме види) ми дойдоха в повече, пък и разхода беше над 12/100(вярно карах я яко и с кеф) и явно се уплаших и я върнах. Още съжалявам! Още имам мерак за такава.
    И сега понеже ми се иска феслифт, а те са само JTS и се чудя дали този път ще ми стигне куража да прежаля няколко бона ей тъй за кефа, пък каквото стане, колкото изкара.
    И аз съм точил лиги.И разучих частите които се сменят по селеспийда колко струват и от къде се поръчват, както и ремонтите горе-долу каква цифра са.

    1. Има ремонтни части - акумулатор оригинална част на ФИАТ около 200 кинта: https://www.shop4parts.co.uk/?name=s...ct&ProdID=5986

    2. селеспийд помпа(ако акумулатора не е сменен навреме, заминава и помпата, защото се ощурва да помпи): https://www.shop4parts.co.uk/?name=s...t&ProdID=26685 - около 450-500лв.


    Ако "мозъкът" сдаде багажа - имаше данни писано във форума, че ги изпращали до техническия университет във Варна там ги оправяли - нещо по платката му сдавала багажа.И там между 180лв до 600 лева.В зависимост какво се налага да се поправя.

    И много рядко досега само веднъж съм прочел за счупени механични части (счупен палец или нещо такова)- такива трябва да се търсят втора ръка, не зная изобщо да се продават като резервни части.


    Иначе в едно автомобилно предаване се твърдеше, че по-късните версии на селеспийда да подобрени и оправени.


    Затова смятам за малко пресилено негативното отношение към селеспийда, и то е най-вече на хора които са се лутали по-най различни самозвани сервизи които за първи път виждат селеспийд или просто дори и да правят италианки не са запознати със селето, но много искат да приберат парите на клиента ...


    Принципно JTS ги водят "нефелни", но не толкова заради липсата на мощност, а заради спецификата им че са първите бензини с директно впръскване, преди още WV да прецака феновете си със FSI и TFSI 1.8 и 2.0 литра и най-вече защото и италианския JTS трупа въглеродни отлагания по цилиндрите, но много по-бавно от немците от WV.

    https://www.torque.com.sg/advice/dir...arbon-buildup/

    Тук е описано как се случва: https://www.knowyourparts.com/techni...arbon-buildup/


    https://www.quora.com/What-can-I-do-...-has-no-effect


    А и отделно сега има специално одобрени масла за използване специално при такива двигатели които масла са са с 0% въглеродни отлагания по бутала и цилиндри и така пазят двигателя от повреда. За първи път в САЩ миналата година април беше въведен такъв стандарт за масло и юни месец вече първите такива масла бяха пуснати на пазара.

    Мисля, че и в ЕС вече се продават.

    Общо-взето пълна синтетика масла, повечето със странни цветове - най-вече в нюанса на зеленото...
    Но пък на тях като гледах сравнението с "обикновените" масла нямат този периметър на смазване и са с по-ниски други показатели.

    Отделно има добавки в горивото, които чистят донякъде тези натрупвания, като въглеродните натрупвания от причинени от неподходящо масло, могат да се изчистят с така нашумелите "карбон клийнъри", защото са разтворими във вода, но тези въглеродни натрупвания причинени от горивото се чистят с добавки на ацетонова основа, защото структурата им е по-различна.


    На твое място ако ми изпадне запазен автомобил не бих се колебал.

    П.П. С други думи : "не си мазохист" ...
    Last edited by alfa racer GTA; 29-05-2020 at 15:41.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #4868

    Default

    Няма добавка, която да изчисти всмукателния колектор и клапаните на мотор с директно впръскване.



  9. #4869
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Ето, че можело да се даде интелигентно и точно мнение по въпроса, а не типичното "бягай от тея буклуци" от хора дето на снимка само са виждали, или от майстори, които не им разбират, но не искат да си го признаят и ги заклеймяват. Най големия проблем на въпросната комбинация е точно това - липса на кадърни и обучени специалисти. И то не защото няма добро майстори в БГ, а чисто финансово не е изгодно, няма кой да плати. В Англия има специалисти, които само с това се занимават и знаят какво правят, но там пазара е по голям и доста по платежоспособен. От тази гледна точка си е мазохизъм, защото като се прецака нещо трябва да си готов да станеш сам майстор за да си го оправиш.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  10. #4870

    Default

    Не съм казал нищо за клапани и всмукателен колектор.

    Но не си съвсем прав по отношение на немските двигатели с "директно впръскване" от последно поколение - на практика са с "полудиректно впръскване" на горивото, защото има дюза която впръсква малка част от горивото във въздуха преди клапата.Останалите дюзи впръскват директно в цилиндъра основната част от бензина която изгаря при подаването на искра.

    Така са се опитали да решат проблема на последните поколения FSI и TFSI .Тези двигатели на са "чисти" двигатели с изцяло директно впръскване на горивото, а са смесена технология(макар че немците с цел маркетинг и зарибяване на баламите ги рекламират като такива с директно впръскване).Така горивото "мие" клапана - както е било в двигателите преди въвеждането на директното впръскване.


    А под "карбон клийнъри" имам предвид нашумелите машини с пара която подават в двигателя докато работи.Така, че донякъде и те почистват клапаните, но да -това не е добавка.

    Отделен въпрос е че съм скептик от прочетеното досега за тях.Предполагам двигателят ти трябва да доста запуснат и неподдържан, за да даде осезаем ефект такова "почистване"...
    Last edited by alfa racer GTA; 29-05-2020 at 16:04.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #4871
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Действително моето ГТ беше доста динамично, но все пак ми се струваше малко спънато. Може би защото съм свикнал да карам дизели. Просто тия коли не ги разбират много майсторите в България и съответно се учат на тях. Голям кеф ми беше обаче като изляза и да не ръчкам 1500 пъти скоростите както с дизела в момента. Затова планирам и следващата Алфа да е бензин - 159 tbi/3.2 JTS.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  12. #4872

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Голям кеф ми беше обаче като изляза и да не ръчкам 1500 пъти скоростите както с дизела в момента.



  13. #4873

    Default

    Здравейте,

    Официално вече мога да ви се похваля, че си взех синичката алфа. <br>
    Вчера я водих при Румен, много съм доволна.)) Има ги обичайните оплаквания с окачването, но като цяло е супер.

    Страшна Смърфиетка е)))
    Last edited by vixenblah; 11-06-2020 at 16:22.

  14. #4874
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Честито! Изглежда доста добре количката. Джантите много ми харесват. А окачването като го направиш и я пазиш, няма да те тормози.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  15. #4875
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by vixenblah View Post
    Здравейте,

    Официално вече мога да ви се похваля, че си взех синичката алфа.
    Вчера я водих при Румен, много съм доволна.)) Има ги обичайните оплаквания с окачването, но като цяло е супер.

    Страшна Смърфиетка е)))

    Attachment 171526

    Браво
    Да ти е честита и със здраве да си я караш
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

Page 325 of 328 FirstFirst ... 225275315323324325326327 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •