Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 101

Thread: АЛФА 147 гумички за клапаните

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Свищов
    Posts
    8

    Default АЛФА 147 гумички за клапаните

    имам питане за гумичките на клапаните на алфа 147 1.6 105 коня разбрах че има няколко модела гумички за клапаните така ли

  2. #2
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Има разбира се! И не е точния раздел темата!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Свищов
    Posts
    8

    Default

    ТО ЗА ТОЯ САИТ ТРЯБВА ДА ИМАШ ВИШЕ ЧЕ ДА НАМЕРИШ НЕЩО ОБЯСНИ МАЛКО ЧЕ ЕДИН ПРИЯТЕЛ СИ ОТВАРЯ ДВИГАТЕЛЯ СМЕНЯ СЕГМЕНТИ И ГУМИЧКИ И ПАК МУ БУТА МАСЛО

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Колега, пусни или в раздел 156/147 тема или в Общ технически, темата за проблема който имаш, като дадеш малко повече подробности за колата и специално версията на двигателя!

    И не пиши всичко с големи букви - най-малкото е неприятно!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Преместих темата,където и е мястото.
    Колега,сайта е доста подреден просто трябва да му свикнеш,и няма да ти трябва виШе.
    Писане за големи букви освен,че е неприятно както е казал колегата,също се смята за викане
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    Преместих темата,където и е мястото.
    Колега,сайта е доста подреден просто трябва да му свикнеш,и няма да ти трябва виШе.
    Писане за големи букви освен,че е неприятно както е казал колегата,също се смята за викане
    Колега, извинявай все пак, но се пише виСше.
    Колкото до гумичките - отиваш в магазин, дето продават Виктор-Рейнц и там ще ти кажат кои са за твоята кола. Съветвам те точно такива да вземеш и внимателно да ги поставиш и "начукаш" за да няма после пак разход на масло
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Колега, извинявай все пак, но се пише виСше.
    Колкото до гумичките - отиваш в магазин, дето продават Виктор-Рейнц и там ще ти кажат кои са за твоята кола. Съветвам те точно такива да вземеш и внимателно да ги поставиш и "начукаш" за да няма после пак разход на масло
    Точно ренц за този модел твърдо НЕ. Има ментаци или дефектни партиди гумичките се износват за много кратко време и колата все едно е без гумички на клапаните знам поне двама във форума дето са сменили гумички с виктор ренц и след това са ги сменяли с други.
    Макар и ренц да са много качествени продукти за гумички за 156 не стават.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Точно ренц за този модел твърдо НЕ. Има ментаци или дефектни партиди гумичките се износват за много кратко време и колата все едно е без гумички на клапаните знам поне двама във форума дето са сменили гумички с виктор ренц и след това са ги сменяли с други.
    Макар и ренц да са много качествени продукти за гумички за 156 не стават.
    Е точно оригиналните са най-подходящи. Аз съм с такива на 156 1.8TS и нямам проблем. Други изпадат
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Е точно оригиналните са най-подходящи. Аз съм с такива на 156 1.8TS и нямам проблем. Други изпадат
    Как да разбера кой са оригиналните от каде мога да закупя и каква им е цената ако може да ме ориентирате.

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Е точно оригиналните са най-подходящи. Аз съм с такива на 156 1.8TS и нямам проблем. Други изпадат
    В една друга тема каза, че точно оригиналните са ти изпаднали и 16-те. Както и при мен се е случвало точно с оригиналните които влизат най-хлабаво на водачите.

    Аз понеже съм минал през почти всички марки гумички вече на няколко глави които съм правил. Послушай ме и си вземи Payen. Това са гумичките които влизат най-стегнато. И ако ще си ги сменяш сам ми се обади да ти кажа с какво да ги залепиш ако искаш да си 100% сигурен, защото аз вече каквото и да сложа го лепя за водача, но Payen-а влиза най-стегнато.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    В една друга тема каза, че точно оригиналните са ти изпаднали и 16-те. Както и при мен се е случвало точно с оригиналните които влизат най-хлабаво на водачите.

    Аз понеже съм минал през почти всички марки гумички вече на няколко глави които съм правил. Послушай ме и си вземи Payen. Това са гумичките които влизат най-стегнато. И ако ще си ги сменяш сам ми се обади да ти кажа с какво да ги залепиш ако искаш да си 100% сигурен, защото аз вече каквото и да сложа го лепя за водача, но Payen-а влиза най-стегнато.
    Да, потвърждавам пак - след първия ремонт оригиналните бяха изпаднали - цели 15 броя. Но може и заради некадърните майстори в сервиза на Панагюрище 37, София. Сега Рейнца явно са ОК щом колата върви перфектно и не харчи масло. А и те са като един вид с фазка за да се вкарат без да бъде наранено уплътнението.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #12

    Default

    Последно на кой да рискувам Payen или на оригиналните ? Може ли проблема да е друг при положение че сам сменил сегменти, водачи, клапани впаснати говорим за хубави части като изклиучим че гумичките са от насипните и незнам на коя марка са.

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by tokoalfa View Post
    Последно на кой да рискувам Payen или на оригиналните ? Може ли проблема да е друг при положение че сам сменил сегменти, водачи, клапани впаснати говорим за хубави части като изклиучим че гумичките са от насипните и незнам на коя марка са.
    Докато е отворен двигателя виж дали буталата не играят в цилиндрите. А колкото до гумичките - достатъчно съвети получи
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by tokoalfa View Post
    Последно на кой да рискувам Payen или на оригиналните ? Може ли проблема да е друг при положение че сам сменил сегменти, водачи, клапани впаснати говорим за хубави части като изклиучим че гумичките са от насипните и незнам на коя марка са.
    Взимай, няма да сбъркаш!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by tokoalfa View Post
    Последно на кой да рискувам Payen или на оригиналните ? Може ли проблема да е друг при положение че сам сменил сегменти, водачи, клапани впаснати говорим за хубави части като изклиучим че гумичките са от насипните и незнам на коя марка са.
    Смяната на сегменти без да се мери износването на цилиндрите може да ти увеличи разхода на масло
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •