Page 2 of 26 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 382

Thread: 140 км/час по родните магистрали

  1. #16
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Нашият Министър председател изключително добре владее техниките по ухажване на българския мъж, а именно: да говори използвайки не повече от 30 думи и да маха всички задръжки и ограничения лесно и бързо, в случая на скоростта. Това е достатъчно, за да го лЮбат.

  2. #17
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Аз имам скромен опит на прави и сухи участъци без неравности от Хемус и Тракия, при спускане + малко страничен вятър.
    При посочените условия Пунто 1 със 120 км/ч започва да се разхожда от най-лява до аварийна лента и обратно.

    На мокро от 20 км/ч на 2-ра и рязка газ до 3000 об./мин + 2/3 ляв или десен волан = недозавиване като на 147 GTA по пистата на топ гиър....
    ....колата отново е Пунто с има-няма 45 коня и 165-ки зимни гуми с 9 мм грайфер.

    Преди почти три години през дупките и хълмовете по магистралата преди Варна ме изпревари скъпа немска лимузина с около никаквите 120 км/ч...след това аз я минах с 60 км/ч докато собственикът й търсеше крика под предния капак.

    Не мога да пропусна и пазарджишкия участък от тракията, където лесно по-леките машини остават с половин гума на асфалта. А от какво ли са деругите по кръпките !?
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  3. #18
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Много ме накефиха новините по тая тема снощи.
    Беше нещо в духа на това че:
    КАТ били против това увеличение и посикали справка къде инфраструктурата позволява такива скорости бля бля бля....
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  4. #19
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    направо на 150 като в Полша и Италия (мисля че и те бяха на толкова)
    Италия е на 130 колега за полша незнам
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #20

    Default

    Ограничение на скоростта на магистрала не трябва да има. Препоръчителна максимална скорост - да!
    Автопаркът е разнообразен, възможностите на возилата, уменията на водача, пътната обстановка - субективни фактори.

    Относно Полша - 140км/ч по за магистрала. Превишение с до 10 км/ч е нарушение, но не се санкционира.
    Last edited by Pepo; 16-12-2011 at 13:42.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #21
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    То едни магистрали...

    А и главния проблем не е скоростта по магистралата, а по първокласната мрежа... където през 2 км. има знак 50, 60, 70 ... и ако не си автоматик дясната ти ръка просто не пуска скоростния лост.
    Не еднократно съм виждал знак 60 само защото има отбивка или отклонение с намалена от храсталаци видимост.
    Познайте какво има зад храстите...
    Куки...
    Значи вместо да се почисти треволяка, да сложат огледала и т.н. ... издейства си знак 60 и кеси зад него.
    Уважение ли...
    "Магистрала" Хемус се минава за 40 минути с ограниченията.
    След нея примерно до Свищов средната скорост обаче ти става има няма 60 км... какво като спестя 10 мин. на Хемус?
    Пак ще ми трябват 2 часа и половина до 3 ... за 220 км.

    Та остайте специалиста по ленти и бухалки да си развява популизма, файда няма... даже напротив.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #22
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Ограничение на скоростта на магистрала не трябва да има. Препоръчителна максимална скорост - да!
    Автопаркът е разнообразен, възможностите на возилата, уменията на водача, пътната обстановка - субективни фактори.
    Колега, интересно ти е мнението, а представи си всеки млад шофьор като мен примерно колкото и без акъл доло горе спазвам ограниченията ако няма такива какво ще стане? Добре правилата са, за да ги нарушаваме, но без тях ?То е ясно, че всеки може да кара с 200
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Deathriderr View Post
    Колега, интересно ти е мнението, а представи си всеки млад шофьор като мен примерно колкото и без акъл доло горе спазвам ограниченията ако няма такива какво ще стане? Добре правилата са, за да ги нарушаваме, но без тях ?
    Колега, представих си! Каквото и да стане - идва от главата, ако ще и на 20 км/ограничение.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  9. #24
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Колега, представих си! Каквото и да стане - идва от главата, ако ще и на 20 км/ограничение.
    Абсолютно съм съгласен с теб.Обаче винаги ти идва на акъла една мисъл "Ааа не толкова пари не ми са дават ако ме глобят "
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  10. #25
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Колега, представих си! Каквото и да стане - идва от главата, ако ще и на 20 км/ограничение.
    Колегата е прав в Италия ограничението е 130 и всяка седмица дават по телевизията катастрофи какви ли не. Германия няма ограничения ,а по телевизията от години не се е споменало за катастрофа имам предвид по голяма защото по телевизията надали ще отбележат,че някои закачил някоя кола
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Колеги...дайте да не се сравняваме със страни, от които все още сме на светлинни години - в Италия, Германия, Полша и т.н. хората имат три лентови магистрали с перфектна настилка . В България имаме две недовършени ( три с магистрала Люлин) магистрали с две платна, което в западна Европа се води за скоростен път, не за магострала. Да не говорим, че на магистрала Тракия от тунелите до Пазарджик настилката е в толкова отвратително състояние, че и сегашните 130 км са си много. Освен това нека се замислим, че по-големият проблем не е високата скорост, на ниската на някой от водачите, т.е. като се движиш със 140-150 км./ч. и пред теб излезне ТИР тръгнал да изпреварва с 90 км/ч се създава много по-опасна ситуация. Точно затова смятам, че ако магостралите бяха трилентови, можеше да се мисли за нещо подбно...За момента по-добре да се насочат към премахването на някои безумни ограничения, които освен за хранилка на куките, друга работа не вършат!!!

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Deathriderr View Post
    Абсолютно съм съгласен с теб.Обаче винаги ти идва на акъла една мисъл "Ааа не толкова пари не ми са дават ако ме глобят "
    Остави еснафската гледна точка. Това да можеш да поемеш отговорност да шофираш разумно и без да застрашаваш живота, преди всичко, на останалите участници, на пътуващите с теб, а и своя, не би трябвало да идва от страха, че ще ти се бръкне в джоба. Сещай се, че за доста хора вадят и плащат без никакъв проблем.
    Нещата опират до трезва преценка и съзнание.
    Отново - нека има максимална препоръчителна скорост, а не ограничение. Табелата с ограничението на скоростта не ти е в главата или вързана на педала на газта.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  13. #28
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Остави еснафската гледна точка. Това да можеш да поемеш отговорност да шофираш разумно и без да застрашаваш живота, преди всичко, на останалите участници, на пътуващите с теб, а и своя, не би трябвало да идва от страха, че ще ти се бръкне в джоба. Сещай се, че за доста хора вадят и плащат без никакъв проблем.
    Нещата опират до трезва преценка и съзнание.
    Отново - нека има максимална препоръчителна скорост, а не ограничение. Табелата с ограничението на скоростта не ти е в главата или вързана на педала на газта.
    В този ред на мисли, аз предлагам и данъците в България да бъдат пожелателни и препоръчителни. Нека всеки сам оцени какво дължи на държавата.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    В този ред на мисли, аз предлагам и данъците в България да бъдат пожелателни и препоръчителни. Нека всеки сам оцени какво дължи на държавата.
    В този ред на мисли, отново си напълно офтопик и бла-бла
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  15. #30
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Остави еснафската гледна точка. Това да можеш да поемеш отговорност да шофираш разумно и без да застрашаваш живота, преди всичко, на останалите участници, на пътуващите с теб, а и своя, не би трябвало да идва от страха, че ще ти се бръкне в джоба. Сещай се, че за доста хора вадят и плащат без никакъв проблем.
    Нещата опират до трезва преценка и съзнание.
    Отново - нека има максимална препоръчителна скорост, а не ограничение. Табелата с ограничението на скоростта не ти е в главата или вързана на педала на газта.
    Колега, ти в България ли живееш? Чел съм доста разумни твои мнения, но ...огледай се! Как би проработило в България нещо оставено на разум и съзнание...
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

Page 2 of 26 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •