Page 3 of 26 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 382

Thread: 140 км/час по родните магистрали

  1. #31
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Колега, ти в България ли живееш? Чел съм доста разумни твои мнения, но ...огледай се! Как би проработило в България нещо оставено на разум и съзнание...
    Никак! В България трябва зорко да се следи за изпълняването на всякакви наредби, правила и закони. Да оставиш нещо на преценката на прости тикви като нас си е голяма глупост. Пълно е с прости тикви в цялата държава и това си е. Не гледате ли, че гори половин София, какво да очакваш от такова племе?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #32
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    В този ред на мисли, отново си напълно офтопик и бла-бла
    Ти винаги си интопиНГ
    Да няма ограничение, егати вица.

  3. #33
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Напълно съм съгласен с Пепо, мотивите ще изложа по-късно.
    Аа, и под едно условие - строги критерии за гуми и за техническа изправност.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #34

    Default

    Аз също съм съгласен с Реро - резонно е да се даде препоръчителна скорост за средностатистическите оборудвани автомобили, както и за водачите със средностатистически умения, но да не се ограничава тавана.
    Забраната няма възпитателен и стимулиращ ефект и не може да се накара някой по този начин да подържа автомобила си или да стимулира подобряване на уменията му.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #35
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Аз съм твърдо против идеята ...... Няма почва за нея в нашата страна поне не и докато нямаме добри путища и стриктни прегледи ........
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  6. #36
    Младши алфист Alfissimo's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    За мен 160-170 е безопастната скорост, която позволява настилката по нашите магистрали - при такава скорост в завоите усещам, че вседствие на неравностите гумите ходят само по връхчетата на неравностите и стъпват на по-малка площ.
    Ти да не караш F40?

  7. #37
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    При 140-160 износването на гумите по "Тракия" след 40-ти до 90-ти км е доста по-ниско, защото гумите почти не докосват пътя от неравностите!

    Поредната глупост в тая страна...
    Да, има участъци които и със 180 може да се кара, но са доста малко, че да се засегне цялата "магистрална" мрежа!
    Отделно че и разходът на гориво е различен. Преди години в Испания бяха намалили макс. разершената скорост по магистралите на 110км/ч мисля, само с една единствена цел - да спаднат разходите за придвижване, поради икономическата криза. А там нямат кръпки по пътищата - всичко е като отлято наведнъж!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #38
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default 140 км/час по родните магистрали

    Максимална скорост от 140 км/ч за леките коли на автомагистрала бе разрешена с промени в Закона за пътищата, приети от депутатите на първо четене с 93 гласа "за", 23 "против" и 8 "въздържал се". Промяната обаче е валидна само за новите участъци от магистралите.
    "Не искаме самоцелно увеличаване на скоростта, предлагаме тази максимална скорост само на новите магистрални участъци, а на старите пътища ограниченията остават", обясни министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова по време на дискусията преди вота, която продължи над 2 часа, предаде БТА.

    Увеличението на скоростта предизвика разгорещени дебати в пленарната зала. Синият депутат Иван Иванов цитира данни, че повишаването на скоростта с 10 процента води до повишаване на катастрофите с 20 процента и до увеличаване на смъртните случаи с 30 на сто. Освен това, според него, при по-висока скорост колите отделят повече вредни газове.
    "Нека останем в рамките на европейската практика - 25 страни от ЕС имат скорости, не по-високи от 130 км", призова той.

    Същото мнение изразиха и Захари Георгиев от левицата и Павел Шопов от "Атака".

    Веселин Давидов от ГЕРБ обаче заяви, че тенденциите в световен мащаб са към повишаване на скоростта, защото това означава и икономия на време. Колегата му Станислав Иванов посочи, че се предлага увеличаване на скоростта, тъй като в България вече има магистрали, на които е възможна такава скорост.
    "Това е максимално допустима скорост, а не задължителна от утре", допълни Любен Татарски, председател на парламентарната Комисия по регионално развитие и благоустройство.
    източник:http://dnes.dir.bg/news/promeni-zako...-11015685?nt=4

    "Нищо не се е подобрило в качеството на пътищата. Не сравнявайте Германия и други страни с по петлентови магистрали с разбитите двулентови пътища на България", репликира Захари Георгиев.
    Ремзи Осман от ДПС също каза, че е преждевременно сега да се увеличава скоростта.






    Честито Ви 140 по магистралите на РБ.
    Газ до дупка на всички любители на високата скорост.
    Поредно безумно решение.
    По време на война, сваляме гащите. събираме каските на войниците и им доставяме алкохол.

  9. #39

    Default

    Че аз и сега си карам с толкова, разликата с 10км не е значителна.
    Виж, ако бяха махнали ограничението на скороста както е по някои магистрали в Германия примерно, може да се възмущава човек.

    п.с. Добре, че приеха на първо четене закона за тютюнопушенето, това според мен е по-важно.
    Last edited by Доко; 24-04-2012 at 20:23.

  10. #40

    Default

    Са ше караш съ сто и пеесе
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Са ше караш съ сто и пеесе
    именно

  12. #42
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Дъл ши има табели барем? Къде може и къде не?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Са ше караш съ сто и пеесе
    То тва ясно, а ти ми кажи няма ли при вас некоя сгъваема и ефтинка стойка за номер, че на сузукито е с две планки хванат ?.
    Last edited by Доко; 24-04-2012 at 20:50.

  14. #44
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    140 да не е някаква междугалактическа скорост !? Има хора карат с 300, със 140 на магистрала карам и ми се доспива

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #45

    Default

    Тва няма как да се направи само за новите участъци......
    Или ще е за всички магистрали или не - квъ ще пише в закона - за участъци построени и благословени само от ББ, ли????

    ---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Газ до дупка на всички любители на високата скорост.
    Аре ся не се пръй че не си вдигал поне 160 по магистралата никогиш.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 3 of 26 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •