Results 1 to 14 of 14

Thread: Formula 1 Дилема - Да посетя кръг от състезанието или ... не ?

  1. #1
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default Formula 1 Дилема - Да посетя кръг от състезанието или ... не ?

    От малък много много малък гледам Формула 1.
    Още от бебок та като бях фърфалак в началното училище и другите ритаха аз винаги си карах колелото (даже футбол съм играл 4-5 пъти в живота си и то само и само за да не ми пишат 2 по физическо просто го ненавиждам тоя спорт) Та пред блока имаше едно голямо парко място с кал и най различни препядствия та си карахме колелата там правехме си състезания и т.н.


    Винаги съм искал да присъствам на такова събитие.

    В Турция няма да стъпи кракът ми дори и да спечеля безплатен билет, просто си имам някакви лични предубеждения за които даже и семейството ми се чуди, но не това е въпросът. (Малко се отклоних)


    Искам да ида на СПА примерно и то точно на правата след първия десен завой ( Изкачването и грохота на двигателите бил нечовешки ) Оферта е и друга страна близка до България.
    Мисля, че ако съм с кола ще ми излезне по-евтино. (2ма човека ще сме поне)
    Та като цяло някой ще ми даде ли повече информация относно цялото събитие.

    Като цена как се връзва ?
    Нощувка и билета са ясни отделно автобуси, паркинг за кола?
    или е най-добре със самолет и от там с автобуси?

    На зелените площи как е положението или ако ходя по-добре да ходя един път ама да е както трябва.


    И Накрая заслужава ли 4-цифрената сума


    Въпроса ми е породен от тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70631



    Език знам Английски разбирам хората на 99%, ако английския ми върши работа перфектно.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На мен в Италия ми излезе чисто 1200 лв. с подаръците които донесох тук. Резервираш хотел и билети за състезанието и самолетни поне 3 месеца предварително и си готов. 120 евро ми бяха билетите за 3 дни, 100 евро ми беше самолета, 130 евро хотела... другото бяха разходи за влакчета до пистата, храна, такси тук таме и подаръци Билетите за пистата бяха за трибуната на Параболика.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Подготвяме група за Монца, така че остави координати, като е готов пакета ще ти звънна

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вземи звънни и на мен, че пак ми се ходи
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Струва си, макар че лично аз вече бих отишъл само ако ми е безплатно - ако не си ходил досега е интересно първите 2-3 пъти, но ако нямаш монитор на пистата пред себе си, и си на място където една кола минава за 1-2 сек пред тебе, трудно можеш да усетиш магията.....
    Търси си място или трибуна която да обхваща максимално много от пистата, не винаги централните трибуни предлагат най - добра визия......
    Ако някой ходи на Монца, тва на снимката е най - готиното място за да се нахулите в боксовете и моторхоумите, мястото където се разхождат всичките тия хайвани......от вас зависи кога и след колко време ще ви усетят и изхвърлят, но няма да ви арестуват все пак, а и за всеки предполагам ще е тръпка да мине на метър от всяка от знаменитостите дето ги гледате по телевизията.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_9322.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Подготвяме група за Монца, така че остави координати, като е готов пакета ще ти звънна
    Тъкмо щех те питам колко пръча станахме до ся в групата бе Ниенко...кво е положението?
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  7. #7

    Default

    Споко ма, всичко се пече у Варна

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #8
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Споко ма, всичко се пече у Варна
    Брао ма, ей ща черпа една малка Каменитца на трибуната у Монца...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #9
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post


    Винаги съм искал да присъствам на такова събитие.

    В Турция няма да стъпи кракът ми дори и да спечеля безплатен билет, просто си имам някакви лични предубеждения за които даже и семейството ми се чуди, но не това е въпросът. (Малко се отклоних)
    Пак размисли за Турция, аз като бях припалил да ходя на кръг от Ф1 най-близо беше Магяросса, но предпочетох да дам парите за спортна лодка на сина ми и мисля, че не сгреших, сега не бих отишъл по-далеч от ъъъ... София за да гледам Ф1, но моят съвет е да идеш там, където най-малко ти бърка в джоба, та изобщо да можеш да присъстваш на събитието, а със спестените пари... отиди и следващата година
    ( освен ако не си купиш спортна лодка и ти...)
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  10. #10
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    За Истанбул Парк няма нищо за мислене - Ф1 няма да се върне там в обозримо бъдеще... За огромно наше съжаление - защото хем беше близо и евтино, хем сравнително интересно, хем в Турция (и Истанбул в частност) винаги има и какво друго да се разгледа. Пък даже се чудя как още има резервирани (заблудени) относно комшиите ни - че и при това млади хора...
    Относно ходенето - май само в Турция (и донякъде Унгария) беше все тая дали със собствен транспорт или с организиран. Аз там съм ходил само самостоятелно - с мотор, или по-рядко с колата. За другаде сякаш организираните екскурзии, или лоукост полети + рентакар са по-евтин вариант.
    За трибуни и зелени зони - също е относително - понякога от зелените зони си буквално на няколко метра от болидите и си мирише яко на бензин, гума, че и тапи за уши си трябват; може да се местиш на различни места. Като си на трибуна мястото ти е фиксирано, което не е особено добре, ако е доволно пълно с публика, но пък задължително се вижда и монитор. Аз лично предпочитах зелените зони и да си наема уайърлес-устройство (мини монитор) за следене на лайв-тайнинга. Всъщност роуминг за пренос на данни май вече върши същата работа.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  11. #11
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Shider View Post
    За Истанбул Парк няма нищо за мислене - Ф1 няма да се върне там в обозримо бъдеще... За огромно наше съжаление - защото хем беше близо и евтино, хем сравнително интересно, хем в Турция (и Истанбул в частност) винаги има и какво друго да се разгледа. Пък даже се чудя как още има резервирани (заблудени) относно комшиите ни - че и при това млади хора...
    Относно ходенето - май само в Турция (и донякъде Унгария) беше все тая дали със собствен транспорт или с организиран. Аз там съм ходил само самостоятелно - с мотор, или по-рядко с колата. За другаде сякаш организираните екскурзии, или лоукост полети + рентакар са по-евтин вариант.
    За трибуни и зелени зони - също е относително - понякога от зелените зони си буквално на няколко метра от болидите и си мирише яко на бензин, гума, че и тапи за уши си трябват; може да се местиш на различни места. Като си на трибуна мястото ти е фиксирано, което не е особено добре, ако е доволно пълно с публика, но пък задължително се вижда и монитор. Аз лично предпочитах зелените зони и да си наема уайърлес-устройство (мини монитор) за следене на лайв-тайнинга. Всъщност роуминг за пренос на данни май вече върши същата работа.
    Роуминга за пренос на данни (интернет) си прав, че върши работа, ма нали се сещаш, че точно Туркей като НЕчлен на EU ще си те цака с бирата и с цената на бирата както намери за добре...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Заслужава си на всяко едно Гран При да отидеш, стига да можеш да отделиш парите! Усещането е УНИКАЛНО!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Роуминга за пренос на данни (интернет) си прав, че върши работа, ма нали се сещаш, че точно Туркей като НЕчлен на EU ще си те цака с бирата и с цената на бирата както намери за добре...
    Е да де, ама последно преди две години по спомени в Истанбул (а там цените си бяха турбо-минимални, в сравнение дори и с Унгария) наема за въпросната джаджа беше 40-50лири за неделята. Не съм смятал дали как и ще е по-евтино...
    Last edited by Shider; 26-04-2012 at 22:02.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  14. #14
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    билетите за Хунгароринг са 100-180 евра. Получих офертата преди 2 седмици по пощата, така че аз лично смятам да отида пак там. Скапано е с езика им, освен това не си падам по Унгария изобщо, но пистата е хубава и изживяването си е уникално. Мерак ми е на Нюрнбургринг, ама там ще е догодина че треябват повечко кинти.
    Ако си готов да хвърлиш хилядарка давай - няма да съжаляваш в никакъв случей! Както казах за ме н поне е уникално да бъдеш част от такова събитие. Италия, Унгария, Турция, та дори и Германия са ти по-бличко от Белгия, за където останах с впечатление, че си се запътил, но ти си знаеш.
    За унгария, палиш колата и за 6-7 часа си в Будапеща, хотели на тънки цени има.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •