Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Ламбда Сонда

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист SBY's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София, Павлово
    Posts
    16

    Default Ламбда Сонда

    Здравейте, колеги имам следният проблем - след прекалено завишен разход на гориво днес вкарах колата за да ми погледнат газовата рейка и се оказа, че сондата ми е забила о.65 което честно казано на мен лично нищо не ми говори освен, че самата сонда е за смяна но и другото нещо, което ми стана странно, е че когато изключа самата сонда и нищо в работата на колата не се променя - пали си държи си обороти и няма никаква разлика от включена и изключена и искам да ви попитам това нормално ли е?. До тук добре но след това проблемите продължиха - нито в AXM нито в Euro07 имат сондата като оргинална - имат само някаква Bosh която била съвместима и затова реших да се допитам до вас някой взимал ли е съвместима сонда а не оргинална и всъщност възможно ли е тази сонда да бъде поправена? Колата е Alfa 156 2.0 TS 1999 година.
    Audi A3 8p 2.0 TDI;
    Alfa Romeo 156 1999 2.0 T.S. Fobos 1 - ex;
    Alfa Romeo 156 2.4 1998 JTD - ex;

  2. #2
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    взимай една Бошовска универсална LS05 и слагай

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Вземай една Бошовска ОРИГИНАЛНА от БОШ Киров и си свиркай. Относно сондата може да се "ремонтира" ама може и да не се ремонтира. Самата сонда се състои от датчик и нагревател. Вариантите за повреда са изгорял нагревател - не може да се ремонтира. Изгорял датчик (от калпава диагностика примерно вместо нагревателя да се измери датчика с оммер)-не може да се ремонтира или зацапан със сажди, смоли и други гадости датчик - може да се промие. По форумите препоръчват да се бодне сондата в разрязан на 2 лимон и да се остави така известно време. Лично не съм съживявал мъртва сонда, ако някой го е правил да сподели.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  4. #4
    Младши алфист SBY's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София, Павлово
    Posts
    16

    Default

    благодаря ви колеги, утре ще я дигна пак колата и ще я сменям то се е видяло. Но имам един друг въпрос, с който може би ще налея масло в огъня но понеже се поразрових из форума и видях, че има две Бошовски сонди 019 и LS05 и ако правилно съм разбрал след прочита 019 е сбърканата каталожна, с която проблемите си остават и затова се препоръчва LS05?
    Audi A3 8p 2.0 TDI;
    Alfa Romeo 156 1999 2.0 T.S. Fobos 1 - ex;
    Alfa Romeo 156 2.4 1998 JTD - ex;

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by SBY View Post
    благодаря ви колеги, утре ще я дигна пак колата и ще я сменям то се е видяло. Но имам един друг въпрос, с който може би ще налея масло в огъня но понеже се поразрових из форума и видях, че има две Бошовски сонди 019 и LS05 и ако правилно съм разбрал след прочита 019 е сбърканата каталожна, с която проблемите си остават и затова се препоръчва LS05?
    Я виж тук най-добре:
    http://www.bosch-automotive-catalog....=en&country=DE

    Lambda control sensor (LSF-4.21) 12/1997 ->
    0 258 006 190
    Universal Lambda control sensor (LSF-4.23) 12/1997 ->
    0 258 986 615
    Но това са за двигатели AR3230. За другите 2 ти си виж, ако твоят не е този
    Last edited by NightRider; 25-04-2012 at 20:50.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #6
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    взимай една Бошовска универсална LS05 и слагай
    Аз съм с такава, купих я за 120лв и нема ядове

    Quote Originally Posted by SBY View Post
    благодаря ви колеги, утре ще я дигна пак колата и ще я сменям то се е видяло. Но имам един друг въпрос, с който може би ще налея масло в огъня но понеже се поразрових из форума и видях, че има две Бошовски сонди 019 и LS05 и ако правилно съм разбрал след прочита 019 е сбърканата каталожна, с която проблемите си остават и затова се препоръчва LS05?
    Можеш да си поръчаш и оригинална от Ауто Италия, обаче заради едната букса(тъй като само това е разликата от оригиналната до универсалните) не си струва, поне според мен да се дават толкова пари на вятъра. Както те посъветва колегата t-1000 слагай една LS05 и си реши проблема, час по-скоро, че бензина гони 3лв
    Last edited by Encislav; 25-04-2012 at 21:13.
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  7. #7
    Младши алфист SBY's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София, Павлово
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by Encislav View Post
    Аз съм с такава, купих я за 120лв и нема ядове



    Можеш да си поръчаш и оригинална от Ауто Италия, обаче заради едната букса(тъй като само това е разликата от оригиналната до универсалните) не си струва, поне според мен да се дават толкова пари на вятъра. Както те посъветва колегата t-1000 слагай една LS05 и си реши проблема, час по-скоро, че бензина гони 3лв
    а колега монтажът какъв е в смисъл plg & play или ще трябва нещо да се преправя? и втори въпрос в Бош Киров дали ще я има?
    Last edited by SBY; 25-04-2012 at 22:13.
    Audi A3 8p 2.0 TDI;
    Alfa Romeo 156 1999 2.0 T.S. Fobos 1 - ex;
    Alfa Romeo 156 2.4 1998 JTD - ex;

  8. #8
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    http://www.motoral.fi/files/document...%202010-12.pdf

    Lambdasonden Katalog 2011-2012

    Сложи тия линкове в чичо Гугъл и излизат едни сонди NTK - Japan, търси си там и аналозите с бош и други производители. Дано ти свърши работа

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by SBY View Post
    Здравейте, колеги имам следният проблем - след прекалено завишен разход на гориво днес вкарах колата за да ми погледнат газовата рейка и се оказа, че сондата ми е забила о.65 което честно казано на мен лично нищо не ми говори освен, че самата сонда е за смяна но и другото нещо, което ми стана странно, е че когато изключа самата сонда и нищо в работата на колата не се променя - пали си държи си обороти и няма никаква разлика от включена и изключена и искам да ви попитам това нормално ли е?. До тук добре но след това проблемите продължиха - нито в AXM нито в Euro07 имат сондата като оргинална - имат само някаква Bosh която била съвместима и затова реших да се допитам до вас някой взимал ли е съвместима сонда а не оргинална и всъщност възможно ли е тази сонда да бъде поправена? Колата е Alfa 156 2.0 TS 1999 година.

    Аз съм с някаква съвместима сонда, сложиха ми я за проба в АР сервиза и така си остана, вече една година нямам проблеми.Обаче каква е, не мога ти кажа.Като купих колата я карах година и когато ми умря сондата се оказа че съм с някаква от мерцедес, сложих БОШ, тя пък умря след 4 месеца и посмъртно не можах да я рекламирам, та тъй се оказах с някаква сонда.А в сервиза ме осветлиха че има БОШ и БОШ, това с което излиза колата от завода струвало към 400 и ... лева.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by SBY View Post
    а колега монтажът какъв е в смисъл plg & play или ще трябва нещо да се преправя? и втори въпрос в Бош Киров дали ще я има?
    Цял линк ти дадох за Бош
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #11
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by SBY View Post
    а колега монтажът какъв е в смисъл plg & play или ще трябва нещо да се преправя? и втори въпрос в Бош Киров дали ще я има?
    След като я сложиш, ще се наложи да я закараш на диагностика да я обучат. Има я при Киров
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  12. #12

    Default

    ами да ти кажа честно преди 3 години имах същия проблем гореше много ходих на майстор изключи ламдата и даже ми се струваше че върви повече а както и да е сложиха ми на bosh и разхода ми падна с 3 литра
    alfa 145, 2000 1,4 twin spark

  13. #13

    Default

    Като смениш сондата правят ли се някакви допълнителни настройки,понеже пак ми дава грешка.С Фиат еку скан (мисля така се казваше програмата) трия грешката и след известно време пак се появява.Алфа147 1.6 120кс
    Last edited by bat_borko_; 07-04-2017 at 22:26.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не се правят. Иначе е благоприятно да се направи един ресет на компютъра.

    Каква грешка записва?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Не помня коя беше грешката,утре ще е закача пак.Мисля че изписваше невалидни стойности но не съм сигурен

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •