Results 1 to 10 of 10

Thread: Ремап, речип... :)

  1. #1
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default Ремап, речип... :)

    Имам такъв аъпрос към знаещите другари алфисти... Понеже съм свикнал да карам бавно и лежерно в по-голямата част от времето - въпросът ми е - може ли след ремап или чипване или както там му се вика да се препрограмира така автомата спортроник а алфата ми, че да отговаря на моя стил на каране... В момента не че не ме кефи, но прекалено се "сецка" - къси скорости, бързо сменя и като натисна по рязко педала и пуска "моторна спирачка" - сваля бързо надолу предавките - това последното много дразни по планински пътища...
    Въобще въпросът ми е - може ли с промяна на софтуера колата да се напасне към стила на шофиране на най-често използващия я ?
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Може, но ти трябва наистина много добър мапер
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    В Горна Оряховица има един например............
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  4. #4
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    При теб , във Варна, има сервиз "М и Д". Потенциалният ти мапер се казва Цанко. Сервиза се намира в Западна промишлена зона, като завиеш на дясно влизайки в града от магистралата. След консултация с виден спец в автоматиците от Русе по твоя въпрос, мнението му, че има нещо нередно, което кара електрониката на кутията ти да "иска" от мотора по високи обороти ... но .. консултацията по телефона , нали знаеш, е нещо много повърхностно....
    тише едешь - хрен приедешь!
    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53158
    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    На 166 кутията по принцип си е адаптивна и както ти е писал колегата от русе най-вероятно не е много наред за да се държи така неадекватно, а и да не говорим че специалиста от русе по кутийте е доста напред с материала и има виждане

    ---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:17 ----------

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    В Горна Оряховица има един например............
    Я кажи кой че аз незнам да има там такъв дето да мапне кутия пък чак и много добър?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Аз, макар опитът ми с автоматици да е мижав, не бих казал че се държи чак неадекватно...
    Просто обичам да карам на ниски обороти - около 2000 примерно или даже още малко по-ниски - около 1800 - навик от Мерцедеса. Кутията обаче, държи да я настъпа до 2200 - 2300 някъде за да превключи - може би неправилно съм обяснил по-горе.
    Единственото неадекватно от моя гледна точка е когато стъпя по-здраво на спирачките в завой на планински път да сваля предавка надолу и да вдига по този начин оборотите...
    Въпреки всичко - не пречи на някой разбиращ да погледне и да си каже мнението - дали нещо не е пипано по нея..
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    На 166 кутията по принцип си е адаптивна и както ти е писал колегата от русе най-вероятно не е много наред за да се държи така неадекватно, а и да не говорим че специалиста от русе по кутийте е доста напред с материала и има виждане

    ---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:17 ----------



    Я кажи кой че аз незнам да има там такъв дето да мапне кутия пък чак и много добър?
    Едва ли му е интересно на някой ти какво не знаеш!

    На тази кутия може да и се говори много, както и на много други кутии. Но май някой не си е чел уроците по баш мапването на автоматици И никакъв проблем няма с кутията на човека, просто си иска да се пипне както трябва.
    Last edited by oem; 26-04-2012 at 22:45.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    А аз се чудя защо се драчите и дразните така като East coast i West coast .. И двамата сте пичове
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    А аз се чудя защо се драчите и дразните така като East coast i West coast .. И двамата сте пичове
    Всички сме пичове бе пич.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Имам такъв аъпрос към знаещите другари алфисти... Понеже съм свикнал да карам бавно и лежерно в по-голямата част от времето - въпросът ми е - може ли след ремап или чипване или както там му се вика да се препрограмира така автомата спортроник а алфата ми, че да отговаря на моя стил на каране... В момента не че не ме кефи, но прекалено се "сецка" - къси скорости, бързо сменя и като натисна по рязко педала и пуска "моторна спирачка" - сваля бързо надолу предавките - това последното много дразни по планински пътища...
    Въобще въпросът ми е - може ли с промяна на софтуера колата да се напасне към стила на шофиране на най-често използващия я ?
    Като привърженик на фабричните настройки смятам, че след всяко вмешателство в тях настава една обърквация - по-добре се настрой ти към колата, отколкото тя към теб.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •