Results 1 to 12 of 12

Thread: Рязане на Eibach Pro Kit

  1. #1

    Default Рязане на Eibach Pro Kit

    Колеги, в момента съм с Eibach Pro Kit на 145-цата, обаче спрямо стандартното окачване почти не забелязвам разлика, особено отзад. Може би задницата слезна с не повече от 1-1.5см. Възможно ли е да отрежа по една витка и може ли да имам някакви проблеми? Главно ме интересува за задните, отпред се колебая дали да я пипам. Колата е с някакви жълти газови амортисьори, не успях да разбера каква марка са. Предполгам, че няма да е проблем да я смъкна с още 2-3см. Знам, че е най-добре да си намеря други пружини, но избора на по-различни пружини от тези втора ръка не е особено голям, а в нови за сега не ми се инвестират пари, тъй като по-натам мисля да взимам цяло окачване. Пружините са EW 3007001VA и EW 3008002HA, ако не ме лъже паметта.

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега това с рязането нее оферта да знаеш
    Ако икаш имам едни червени задни пак ейбах свалят с около 5 санта спрямо стандартното окачване на 155,значи на 145 около 4 ако имаш интерес пиши едно лично
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3

    Default

    Пружините на колегата най-вероятно са като моите, за съжаление. Някой до сега не е ли рязал спортни пружини да сподели впечатление? Гледах в чуждите форуми, че има доста хора, които са си рязали Eibach Pro Kit-a с една витка и въпреки че всички ги опрекват, не са имали някакви драми.

  4. #4
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile :)

    Здравейте, Аз също със същя кит пружини, и съм се чудил защо така се получава със задницата-почти не се смъква, но да ви кажа така май по ми харесва с леко по навирена задница и по ниска муцуна. Това с рязането ми се струва че ще развали ефекта от този тип пружини. Все пак от единя край са по начесто намотките спрямо другия край! и точно този брой намотки има значение-поне така си мисля- за правилната работа на това окачване! ето и снимки

    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...9&d=1336574240

    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1336574289

    Според мен не ги пипай.

    Поздрави

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  5. #5
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Колега режи като искаш няма ко да стане но внимаваи колко режеш една витка е много пробваи с половин и ако не ти хареса още малко и така до получаване на желания ефект. Единственото лошо е че акортесиоите може да заминат малко по бързо понеже са със по дълък ход ако искаш всичко да е както трябва сложи такива с по къс ход примерно от Браво HGT
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  6. #6

    Default

    Мерси за отговорите, но нещо ме разубедиха да режа прогресивни пружини. За сега ще я карам така докато си намеря други.

  7. #7
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    с какъв аргумент са те разубедили ?
    тише едешь - хрен приедешь!
    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53158
    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

  8. #8
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    аз искам да питам колегата Realsex по добре ли се държи колата с амортесиори от ХГТ ? По твърди ли са ? Абе общо взето по добре ли е са отколкото нашите
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  9. #9
    Крис Калинов
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна/София
    Posts
    24

    Default

    Ако някой си продава Kit`а (Eibach Pro) Да пише

  10. #10
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Аз отзаде съм с амортисьори от браво HGT и съм изключително доволен . Пружините ми са червени Eibach и задницата ми е с поне 4 санта долу . Не знам колегата с какви джанти и гуми кара но има нещо което не е наред за да стои висока тая задница

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз до миналата седмица карах Фиат-а с рязани пружини 2 витки (така го купих)...Беше ужасно! При всяко пропадане в дупка или неравност от зад удряше зверски и звуците бяха покъртителни...Относно пътното поведение и стабилност с рязаните пружини - мене лично ме хващаше страх над 140. Сравнено с Алфата, където и при 160++км/ч си седи като картинг и рязка промяна на посоката при такива скорости не са абсолютно никакъв проблем. Не слизам с треперещи крака, както беше с купето и рязаните пружини комбинирани със скорост от 140 и прав равен път (не ми се мисли, ако трябваше и да завивам) Иначе на стойка беше трепач...

    Сложих пружини стандартни от Куве-то на миро и колата се вдигна адски много Като казвам много имам предвид - една педя между гумата и ръба на калника, а с рязаните пружини тази разлика беше 2 пръста. Днес ми пристигнаха едни Айбах червени EW 3008002HA (като на колегата от първия пост). Тия дни ще ги сложа и дано нещата да се оправят...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Би трябвало да се наредят колега,аз бях със съшите Ейбах-чета отзад и смея да твърдя че свалят на 155-цата с почти 5см,ама и идват малко меки.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •