Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60

Thread: Покупка на алфа ромео

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post


    ---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

    Колкото до данъка, понеже стана на въпрос е малък - 177 лв на година. Аз на месец мога да отделям към 100-150 лв за поддръжка, нз дали е достатъчно...
    Как така 177лв. данък на тази кошница?! Нещо си се объркала той моят данък е 140лв.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  2. #32
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    Аз вече толкова се обърках, че чак ми се плаче Не съм си и представяла че е толкова трудно да се купи кола. Аз толкова се бях навила за тази алфа, даже се уговорих с момчето, че утре ще я взема. Ама сега като чета коментарите и не знам какво да правя Уж всичко е уговорено, ама ако се окаже грешка... Пък си я харесах вече и я искам Да не говорим че съм се навила до утре вечер да имам кола Пък и ддз каква е гаранцията че каквато и кола да си избера няма след това да се окаже батак. Хаха аз тръгнах да питам каква е процедурата по регистрирането тя каква стана

    ---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

    Гледах колко схте ми излезе гражданската и е толкова.Може би има за това че съм малка, или че имам книжка от месец не знам, но най - евтината ми е в лев инс и е 177 лв.

  3. #33
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    Аз вече толкова се обърках, че чак ми се плаче :

    Гледах колко схте ми излезе гражданската и е толкова.Може би има за това че съм малка, или че имам книжка от месец не знам, но най - евтината ми е в лев инс и е 177 лв.
    Не се шашкай. С първата кола е така. Закарай я на сервиз да я огледат за очевидни проблеми и ако не са много, действай.
    А и ... данъка и гражданската са 2 различни неща
    Успех.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #34
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Изчетох темата. Относно регистрацията - продавача ако е женен, при нотариуса трябва да присъства и съпругата му. Т.К. колата им е семейна собственост, макар че може да се води по талона само на негово ( или нейно ) име. Пиша това, за да не се бавите утре при прехвърлянето. Обаче първо мини през сервиз. Сега си афектирана от покупката на колата и няма да спиш, обаче поеми дълбоко дъх и помисли трезво. 20-30 лв. за преглед може да покажат много лоши неща и да откажеш сделката. Нямаш опрян пищов в челото, нали? Ако излезат каквито и да са недостатъци, искай отбив от цената и бъди твърда. ако не си обръщай гърба и си тръгвай - коли много. Успех!

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    30

    Default

    НЕ Я КУПУВАЙ ТАЯ КОЛА ! ОТКАЖИ СЕ ОТ НЕЯ И СИ КУПИ ДРУГА АЛФА !

  6. #36

    Default

    Офертата, която се опитвате да отворите,
    е неактивна. Сигурно колежката я е подкарала вече
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  7. #37
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Офертата, която се опитвате да отворите,
    е неактивна. Сигурно колежката я е подкарала вече
    ами здраве да има....да дойде тази неделя на клубната среща, с какво може ще и помогнем...то такова голямо желание има момичето за алфата все пак
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #38
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Колежке, ти се загуби. Ами раздухай де - какво се случи днес - има ли сделка, няма ли .... Малко снимки така да качиш .... да погледнем....Да викаме ли добре дошла в отбора .... Живот в бокса ...

  9. #39
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    Вече съм горд собственик на въпросната алфа. Добре че беше един познат, който дойде със мен, иначе нямаше да се справя. Та накратко - не очаквах че за един ден ще успея да я прехвърля и регистрирам. Имах малко ядове с гражданската - не искат да им я правят защото съм била рисков клиент( нямала съм нито години нито стаж като шофьор ), но и нея я платих. Заведохме я на пълен преглед и единственото което трябва да и сменя е някакъв филтър за климатика, едно нещо с Б бабуна ли какво беше и да разбера защо предния ляв прозорец не се отваря Момчето ми донесе с документите и фактури за всичко което е превил по колата ( всичко е сменено и новичко) Даже майстора ми каза че съм ударила 6ца от тотото с тази кола Много съм щастлива! Направо искам да спя в колата тази вечер. И най-важното резервоара до горе и 2-3 часа обикалях из Варна да и свикна. Малко ми е трудно тъй като се учих на тойота ярис и то на дизел и при кофти инструктор но мисля че се справям Само 2 пъти изгасих колата което си е похвално И така де аз съм най-щастливата на света! Само за това ми се говори , чак сън не ме хваща

    ---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

    снимки на колата ще направя утре и ще кача, че днес от ходене по инстанции и еуфория не ми остана време

  10. #40
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Ами, честито. Много безаварийни ти пожелавам. Като ти сменяват бобината и филтъра накарай майстора да ти махне и "спортните" педали - само ще ти пречат.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #41
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    пък те толкова ми харесват обрисувани са с много яки дракончета хаха Аз днес 3х я карах колат аи педалите добре ми бяха, поне така мисля Само потеглянето ми е трудно, защото се учих на дизел и инструктора ми казваше като потеглям само съединителя да отпускам и си карах почти само на съединител ама вземам да свиквам. И другия проблем паркирането на задна! Не ме питайте колко време паркирах пред нас

  12. #42
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    пък те толкова ми харесват обрисувани са с много яки дракончета хаха Аз днес 3х я карах колат аи педалите добре ми бяха, поне така мисля Само потеглянето ми е трудно, защото се учих на дизел и инструктора ми казваше като потеглям само съединителя да отпускам и си карах почти само на съединител ама вземам да свиквам. И другия проблем паркирането на задна! Не ме питайте колко време паркирах пред нас
    Отиваш на някой голям паркинг на Била/Кауфланд/Техномаркет/Технополис и сие който е свободен що годе в момента... и започваш да тренираш успоредно и паралелно (2 клетки образуват чудесно място за първи опити като си нямаш колчета) в пустия му край.

    А за колата, честито... със здраве и безаварийно.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #43
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    ооо аз сигурно един час се мъчих да паркирам на един паркинг на пристанището и там ми се получава а пред блока като се мъча да я паркирам все едно за 1ви път се качвам в кола ама то и пред блока си е геройство да намериш място за паркиране де

  14. #44
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Айде честито и от мен.Дано наистина да си случила с покупката и много безаварийни!
    А карането се учи с каране
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #45
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    И другия проблем паркирането на задна! Не ме питайте колко време паркирах пред нас
    И месец да ти отнеме, и два, после цял живот ще ти е лесно, удобно и няма да ти се смеят, че не можеш да паркираш Не напразно се паркира назад.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •