Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: ALFA 166 ИЛИ KAPPA ДА ИЗБЕРА???

  1. #31
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Важно е да се изяснят няколко неща.
    Какви пари си готов да отделиш за колата?
    Колко ще караш и за какво ще я ползваш?
    Каква годишна потдръжка си готов да понесеш?

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Важно е да се изяснят няколко неща.
    Какви пари си готов да отделиш за колата?
    Колко ще караш и за какво ще я ползваш?
    Каква годишна потдръжка си готов да понесеш?
    Ми да речем че има някой леф и за по засукана кола
    Карам около 15х. км годишно като половината са ми градско във Варна.
    Ще се ползва изцяло като семеен автомобил, и за това гоня комфорт и удобство което Пасата не ми дава.
    По отношение на поддръжката вече имам проблем. Мога да понеса и много, и малко НО предпочитам да е малко. Като за семейна кола тя трябва предимно да служи на семейството ми и мен без много много да се обажда Поддържам си колите, и пример мога да дам но надали ви интересува
    За туй реших да пробвам с Капа, стига да я открия . Е може и да го обсъдим. За мен ще е полезно.
    Поздрави

  3. #33
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Тъй като гледам по писането ти, сякаш ми се струва повече, че си за каппа-та.
    И тъй пак като чета за кво ти е, си само за ЖТД човек!
    По-малко ядове ще имаш с окачването.
    Само че, от тоя пасат, сега наистина ще трябва да си преконфигурираш стила на каране.
    Италианските коли имат една много обща и не лека болка - предницата. И колкото и нежен да си накрая с нея, пак се разбива... ама се преживява де, поне вече не е чак толкоз безбожно скъпо както преди няколко години. На фона на целия кеф, който ти предоставя италянската кола, всички екстри и прочие... ся, че ше правиш едно окачване си е нищо работа

    И последно моя съвет е - ако имаш повечко пари, всеми си Либра ЖТД!
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 03-05-2012 at 12:19.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  4. #34

    Default

    Мерси за съветите.
    Определено ще се кача и в някоя либра да пробвам как е усещането.
    Инак ги гледам вътре са много по съвременни от капата.
    Да видим как ще е и комфорта и мястото отзад ... трябва да ми е широчко. Че двамата ми сина растът , и трябва да има "спейс"

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Щом търсиш място Капата е твоята кола нито 166 нито Либра мои да се борят за място на задните седалки.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #36

    Default

    Mхм
    Ся се запознавам с мнения на хората във форума за нея , проблеми, решения и прочие....
    Ивсичко ми се вижда много приемливо.
    Като се има в предвид и че я харесвам?
    И че ще си возя децата в нея?
    Сами преценете дали ще я гледам добре
    Само трябва да я намеря добре гледана.
    Добре че имам кво да карам че както рязко се развиха събитията щях до сега да съм скочил в някоя от първите които видях и сигурно щях да съжалявам после.
    Имам нещо в предвид.

  7. #37
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Вземай смело 166 няма да сгрешиш, ако попаднеш поне на що годе добър екземпляр. Окачването вече се лекува доста евтино, почнаха да се намират и части. Препоръчвам ти jtd... Гледай внимателно и задължително на преглед ходова част и диагностика(качествена от до...) Успех.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  8. #38
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    17

    Default

    Само искам да вметна, че 166 има и задно окачване за поддръжка. За Капа нямам впечатления, но Либра съм карал. Чудесна количка, но е по-тесничка вътре.
    Аз също скокнах в 166 от Пасат 2 - 1992-ра с всички екстри за модела. Разликата е огромна, но лошо за Пасата не мога да кажа. Още го имам, но го кара тъщата. На последък обаче на очи ми се набива Thesis и ме обхваща един мерак...
    Last edited by bat_go6o; 03-05-2012 at 21:54.

  9. #39

    Default

    хахаха
    бат-гошо?
    Адаш?
    Тезиса си е фантастика направо.
    Няма да се надскачам като кажа че мога да си я позволя , но уау.
    Да не изброяваме сега каква е
    Даже видях 1 днес за 5х лв. в софия да се продава.
    Тва мога да си позволя , и следващото , но не ми е дошъл момента за сага. Крсива кола.

  10. #40
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Имам ги и двете и доста мога да пиша. Накратко ако можеш да си позволиш и няма да те е яд че изсипваш годишно една добра сума за подръжка 166-цата, за мен е много по добра от капата. Като капата не е никак лоша, подръжката и е много по евтина, но и личи че е по стара, някак си е като нормална кола докато Алфата е уникална за мен.

  11. #41

    Default

    gigi?

    Завиждам ти
    Благородно.

  12. #42
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    "Капата" / респективно "Тезиса" / е италианската S-класа. Вози по-меко, по-просторна е и значително по-обезшумена. Алфа 166 е опит да се направи спортна лимузина, но такова понятие няма - една кола или е спортна или е лимузина. Капата е изключително здрав и непретенциозен автомобил с широчина на салона 183 см. / за сравнение "очиларката" на Мерцедес е почти 10 см. по -тясна /. Алфата пък е с уникален дизайн и бяга повече. Ланчия и Алфа са за сегментирани за различни потребителски групи и макар да се твърди, че си приличат, това съвсем не е така. Карал съм и двата модела по 2 години. Капата ще ти достави удоволствие на теб, докато 166-цата ще достави удоволствие на околните. Ако търсиш външния ефект вземи 166, в обратния случай - вземи ланчията.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Partyзанин View Post
    "Капата" / респективно "Тезиса" / е италианската S-класа. Вози по-меко, по-просторна е и значително по-обезшумена. Алфа 166 е опит да се направи спортна лимузина, но такова понятие няма - една кола или е спортна или е лимузина. Капата е изключително здрав и непретенциозен автомобил с широчина на салона 183 см. / за сравнение "очиларката" на Мерцедес е почти 10 см. по -тясна /. Алфата пък е с уникален дизайн и бяга повече. Ланчия и Алфа са за сегментирани за различни потребителски групи и макар да се твърди, че си приличат, това съвсем не е така. Карал съм и двата модела по 2 години. Капата ще ти достави удоволствие на теб, докато 166-цата ще достави удоволствие на околните. Ако търсиш външния ефект вземи 166, в обратния случай - вземи ланчията.
    Сравняваш два различни автомобила!?!??!
    А и си написал неща дето си си ги изсмукал от пръстите.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #44
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Partyзанин View Post
    спортна лимузина, но такова понятие няма - една кола или е спортна или е лимузина.
    166 от кой вид е ?
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  15. #45

    Default

    Неспортна нелимузина ще да е

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •