Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: ALFA 166 ИЛИ KAPPA ДА ИЗБЕРА???

  1. #16
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    И аз съм имал и Капа , а сега 166 и съм доволен и от двете ! Разликата е там е че Капата е по-ретро и за по улегнали , затова я смених с 166-та ! ! !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  2. #17
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Колата за която писах вчера може да видиш автокъща "Луцифер "под кайсиева градина.

  3. #18

    Default

    Здравейте пак,
    мерси за ценните съвети
    Явно няма да е лесно,
    едната кола дава едно а другата друго.
    Явно няма да се брза че ще се натреса на някой ...
    Леко везната клони към Капа JTD засега, само да я намеря читава. Търся семейна кола и май по се вписва. И много мразя да правя окачване често. С пасата хич не ми се налага да внимавам за дупки, а с алфата ще трябва да се превъзпитавам според вас.


    546? Ще ида да я видя тая алфа дето казваш.
    Не за да я купувам. Да я усетя. Тоз шестак обаче леко ме тревожи. С тез много коньове ти ми подсказа че разхода няма да е 10/100.

    Днеска скокнах в 2 Капи. И двете с удари и външно зле. Раздрънкана работа.

  4. #19
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by tagarow View Post
    Здравейте пак,
    мерси за ценните съвети
    Явно няма да е лесно,
    едната кола дава едно а другата друго.
    Явно няма да се брза че ще се натреса на някой ...
    Леко везната клони към Капа JTD засега, само да я намеря читава. Търся семейна кола и май по се вписва. И много мразя да правя окачване често. С пасата хич не ми се налага да внимавам за дупки, а с алфата ще трябва да се превъзпитавам според вас.


    546? Ще ида да я видя тая алфа дето казваш.
    Не за да я купувам. Да я усетя. Тоз шестак обаче леко ме тревожи. С тез много коньове ти ми подсказа че разхода няма да е 10/100.

    Днеска скокнах в 2 Капи. И двете с удари и външно зле. Раздрънкана работа.
    хм ... ами логично - Капите са стари и раздрънкани - но като замисъл са добри автомобили даже много добри проблема е че и 166 да търсиш пак ще намериш само зомбита ... ако искаш Капа покарай малко - колата е като 166 има същия монокок почти същия мотор но е с по-комфортни настройки - което значи много или нищо зависи дали ги усещаш тези неща - щото ти си карал Пасат а това в сравнение с Капа и 166 си е каруца ама пълна ... така че натрупай опит и търси читава кола от двата модела - това е въпроса - дали ще намериш ако имаш късмет, ще караш истинска кола ако не ... по добре си вземи нещо друго.

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Колега 546 колата за която говориш в автосалон Луцифер се продава от около 3 години вече и цената и на времето беше от 8500 ако не се лъжа.В момента се продава на 3500 от автосалона и на около 3000 лева от собственика зависи на кого ще се обадиш.Предното стъкло и е счупено и е доста поръждясала.Ня пръв поглед дисковета и накладките и са аут....Каква и е последната цена ако не е тайна?
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #21

    Default

    nightroller високо ценя мнението ти щот инак не трябва да вярвам и на очите си, а и те ми приказват същото за съжаление.
    Ама знаеш ли колко марки коли разгледах около 2000-дната година? Все трошляци. Или някой да ми каже читава марка и модел около тая година?
    Ми надали. Всичко е някакъв вид компромис и пристрастие. А ако се и бърза, ... хоп греешкаа.

    Дано да имам късмет.

  7. #22
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by tagarow View Post
    nightroller високо ценя мнението ти щот инак не трябва да вярвам и на очите си, а и те ми приказват същото за съжаление.
    Ама знаеш ли колко марки коли разгледах около 2000-дната година? Все трошляци. Или някой да ми каже читава марка и модел около тая година?
    Ми надали. Всичко е някакъв вид компромис и пристрастие. А ако се и бърза, ... хоп греешкаа.

    Дано да имам късмет.
    пожелавам ти късмет истински!!
    значи на прав път си да търсиш тези коли но просто трябва много да търсиш и очите ти да са не на четири ами на шестнайсе - принципа е следния - купуваш истинска кола на висока начална цена и само я караш поддържаш или купуваш кола на ниска продажна цена и я правиш да стане технически ок, зависи кой път ще избереш и двата пътя са хубави, само при втория е малко като хоби цялата работа но е за предпочитане поне за мен (въпреки че аз следвах първия начин)

  8. #23
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by tagarow View Post
    Здравейте!
    От няколко месеца съм решил да сменя "старата" кола.
    Имам впредвид да разкарам най сетне Пасата.
    Четах, гледах по автосалоните, търсих мнения, и на финала : KAPPA vs ALFA 166
    Много ми харесват тия двете.
    Нямам наклон към бензин или дизел.
    Ама вече не ми се чака и се ровя с часове в нета всеки ден за новата си кола.
    Помогнете с мненията си
    Не изчетах целия форум затова извинете ме ако вече я има и тая тема.
    Ще попитам същото и в Ланчия форума за което искрено се извинявам на Алфа феновете.
    Не е проява на неуважение. Търся си Колата.
    Не го мисли, търси 166 JTD. Ако обаче си пенсионер, може да погледнеш някоя капа.

  9. #24
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Колега 546 колата за която говориш в автосалон Луцифер се продава от около 3 години вече и цената и на времето беше от 8500 ако не се лъжа.В момента се продава на 3500 от автосалона и на около 3000 лева от собственика зависи на кого ще се обадиш.Предното стъкло и е счупено и е доста поръждясала.Ня пръв поглед дисковета и накладките и са аут....Каква и е последната цена ако не е тайна?
    Хм.на мен ми разправя друго,как я докарал на ход,колко стегнато и много вървяла и т.н.,но явно е една и съща кола.При мен кара дневна смяна на таксито от половин година и от тогава ми е казал, че има алфа за продаване,преди няколко месеца ми иска зарядно,че и бил паднал акумулатора,а някой искал да я купува.Тогава търсеше 3500-3700.Сега на 3000 ще я даде,но толкова седяла кола ще има проблеми дори и да са я припалвали всяка седмица,ако и да е била в отлично състояние.Утре ще го разпитам по-подробно.

  10. #25
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Преди 1-2 години гледах една капа в тони-м беше в уникално състояние отиди и я потърси там
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #26

    Default

    Ще звънна , но като че ли 2 години да е стояла ще са множко.
    Предпочитам да намеря кола която се ползва и е в движение.
    Ще видя какво е дереджето все пак ако е още там де. Или може да имат друга.
    Мерси за жокера

  12. #27

    Default

    Колега,извинявам се за включването,ама ти сериозно ли след пасат ще си купуваш капа или алфа Наясно ли си ква е разликата?

  13. #28
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Колега,извинявам се за включването,ама ти сериозно ли след пасат ще си купуваш капа или алфа Наясно ли си ква е разликата?
    Що, няма ли огромна разлика в поддръжката между Пасат2 или 3, какъвто предполагам, че кара човека и Пасат 4/5/6? Щото окачването на последните 3 варианта на оная немска щайга е всичко друго, но не и здраво и евтино
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #29
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Каквото и да е, по-добре си го внеси по поръчка, за предпочитане от Германия или Швейцария. Ако бюджетният ти лимит е 4-5 бона определено се насочи към Капа или Либра, хем ще останат и за почерпка.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #30

    Default

    Всъщност Пасата с кеф ще го сменя. Не че е лош.
    Дори много си го бива . Ама може ли само с едни обувки цял живот?
    Как ще знам че има и друго ако не опитам?
    И кво ще науча ако си карам само пасата и не пробвам нищо друго?
    Можеш ли да научиш нещо ако не правиш нищо?
    Най много да загубя някой леф и малко време ако нямам "късмет" с новата кола.
    Но пък ще си намеря и нови приятели

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •