Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: ALFA 166 ИЛИ KAPPA ДА ИЗБЕРА???

  1. #1

    Default ALFA 166 ИЛИ KAPPA ДА ИЗБЕРА???

    Здравейте!
    От няколко месеца съм решил да сменя "старата" кола.
    Имам впредвид да разкарам най сетне Пасата.
    Четах, гледах по автосалоните, търсих мнения, и на финала : KAPPA vs ALFA 166
    Много ми харесват тия двете.
    Нямам наклон към бензин или дизел.
    Ама вече не ми се чака и се ровя с часове в нета всеки ден за новата си кола.
    Помогнете с мненията си
    Не изчетах целия форум затова извинете ме ако вече я има и тая тема.
    Ще попитам същото и в Ланчия форума за което искрено се извинявам на Алфа феновете.
    Не е проява на неуважение. Търся си Колата.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Дилемата ти е все едно Мерцедес или БМВ - шофьорите на тези коли са просто коренно различни. 166 и Капа са със сходна техника, като усещане обаче нямат нищо общо. Качи се в едната и в другата и ги покарай, след това няма да имаш нужда от мнението на никой
    Last edited by code; 30-04-2012 at 21:45.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Дилемата ти е все едно Мерцедес или БМВ - шофьорите на тези коли са просто коренно различни. 166 и Капа са със сходна техника, като усещане обаче нямат нищо общо. Качи се в едната и в другата и ги покарай, след това няма да имаш нужда от мнението на никой
    Колегата много точно те съветва какво да направиш
    а и ако все още имаш колебания коя да бъде "избраната", направи 1-2 кръгчета из квартала с всяка от тях и по начина как те гледат хората(гъделичкайки егото ти) вече
    няма как да сбъркаш в избора си
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  4. #4
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Защо Капа а не Либра?
    Алфата е с по-скъпо окачване, но се усеща по-добре на пътя.
    Коя е твоята най-добре ще разбереш като се качиш вътре.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Големи коли с две-три кръгчета в квартала трудно ще ги усетиш. Много трудно ще намериш запазена Капа. Все пак колата се произвежда от 94-та до 2000 г.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  6. #6

    Default

    Може би сте прави. Ще опитам да намеря и да покарам двете коли за да изградя някакво мнение по въпроса. Проблема е че не са масови и ще е трудно. По автосалоните във Варна са едни ... абе зле са.
    Питам за вашето мнение за да имам и друго освен моето все пак. Няма да ми навреди. Пък и не вярвам да се мина кой знае колко с избора на едната или другата. Така мисля сега. Стига да намеря запазена все пак.
    Кажете ми пристрастията си моля
    А и търся кола след 2000г. Така че ако щее капа ще е от последните, и както казва 1 познат :
    По добре от последния випуск на предходния модел отколкото първи випуск на следващия...
    Last edited by tagarow; 30-04-2012 at 23:22.

  7. #7
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    По автосалоните във Варна 166-ците обикновенно отлежават доста време,та е добре някой като Пинифарина да погледне колата преди да я платиш,че после да не викаш неволята.

  8. #8

    Default

    546? Абе днеска и аз това забелязах. Даже не ги бяха и позабърсали.
    Май няма да купувам от Варненски автосалон.
    И кво ся? ... Нещата май не стават по розови ,а аз не ща вече немска или френска кола, а за японска да не говорим. Имам и 1 такава.
    Last edited by tagarow; 01-05-2012 at 00:14.

  9. #9
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Има една дето е що годе читава, ама е с шестак в коша,иначе я смъкнаха на три бона.ако ти е по джоба толкова бензин мога да ти кажа в коя къща ръждясва,но утре вечер чак.

  10. #10

    Default

    Не е проблем щото ще и сложа газово ако няма. В района ли е?
    И тоя мотор сполучлив ли е, че не знаех че имат и такъв?

  11. #11
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Ами в някоя от къщите под кайсийката е. Мотора е сполучлив,но да караш шестак на газ ми се струва, че ще ти излезе в пари колкото на нафта,а жтд то е безгрижно наистина,само дето трака. Та ако те бърка тунджата търси дизел или четири цилиндъра бензинка.Колата е на дневната ми смяна,докара я е от германия миналата година и от тогава седи по автосалоните щото я даваше скъпо,трябва да е с два комплекта джати и гуми,ако не ги е продал и заради това да е смъкнал цената,има хубава кожа и не е карана въобще тук.Лошото е, че не я е регистрирал и не са платени застраховки,преглед ,няма номера и т.н.така ,че с обслужването ще стъпи поне на четири бона.Добре е да вземеш с теб Пинифарина,да я види грешки дава ли,щото стои поне половин година.Утре ще го питам в коя къща е и ще ти пиша.Мисля ,че не е обявена по сайтовете.Тел. на собственика е 0878762096 Евгени се казва,а на Пинифарина е 0888757558 Иво.

  12. #12
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    и в капа и в 166 съм се возил спорред мене 166 2.4 жтд е най - добрия избор както и да го гледаш под 9 няма как да харчи освен с мапване и пак не е сигорно на бензин или газ просто под 14 няма да падне така че ... и двете коли са добри въпроса както са казали по горните постове дали искаш италианско БМВ или италиански мерцедес
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  13. #13
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by tagarow View Post
    Здравейте!
    От няколко месеца съм решил да сменя "старата" кола.
    Имам впредвид да разкарам най сетне Пасата.
    Четах, гледах по автосалоните, търсих мнения, и на финала : KAPPA vs ALFA 166
    Много ми харесват тия двете.
    Нямам наклон към бензин или дизел.
    Ама вече не ми се чака и се ровя с часове в нета всеки ден за новата си кола.
    Помогнете с мненията си
    Не изчетах целия форум затова извинете ме ако вече я има и тая тема.
    Ще попитам същото и в Ланчия форума за което искрено се извинявам на Алфа феновете.
    Не е проява на неуважение. Търся си Колата.
    Аз също много се колебаех м/у 166 и Капа в началото. Капата е много голяма, комфортна и здрава кола, много добър климатик абе хубава кола, НО стара.Бензиновите двигатели харчат много, двулитровият двигател е 5 цилиндров и цената на газовата уредба е по-висока. Както и да го гледаш и да мислиш 166 е по-добрият вариант.Огледай се за Либра ако искаш или взимай 166.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  14. #14

    Default

    Мноооооооооого по-трудно ще намериш хубава Каппа, иначе според мен е по-добрия избор.
    То зависи и какво искаш от колата де - 166 ще ти даде различно усещане, както вече казаха колегите
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Имал съм и двете коли.Мога много да пиша по темата.Капата е по-широка и просторна вътре,окачването и е в пъти по-здраво и по-евтино от на 166,но просто е демоде вече.По принцип за такава голяма кола желателно да е на нафта.На капа просто подминавай ТДС моторите.Бензиновия петак на Капа пасва мн по-добре от колкото ТС на 166 които е в пъти по капризен от на Ланчия.Изобщо за този размер коли най-добре пасва ЖТД мотора.Алфата е с доста капризно и скъпо окачване ....Във Варна всички автосалони са цифромани.Читава кола за мен е да я купиш от някои които я е регистрирал тук и успее да ти докаже че е сменил най наложащите части.Моя съвет е да търсиш по форумите.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •