Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: ЩЕ ПОЛУДЕЯ!НЕ ВЪРВИ....

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default ЩЕ ПОЛУДЕЯ!НЕ ВЪРВИ....

    Здравейте, тъкмо пристигам и съм бесен, колата се скапа...ей така от нищо. Всичко започна след като напълних резервоара на Шел Сипах В-пауер дизел (не знам дали това е категорично причината) ...но какво се случи, след около 150 км градско изпреварвах на 3та около 3000 оборота и колата загасна??? Появи се една червена лампа, показваща нещо което ПРЪСКА??? и не можеше да запали. След минута и яко въртене запали. ПОсле тръгна съвсем нормално...докато не мине 3000 оборота и пак същата история. Това не е всичко, като оставя около 2-3 часа и пали трудно, а иначе като пренощува и изтине съвсем, като че ли няма проблем Днес смених маслото с филтъра, сложих пълна синтетика, смених и горивния филтър и нищо не се промени. Остана само въздушния, но едва ли има нещо общо? Иначе, ако не я вкарам в обороти си работи както преди, на място мърка, като форсирам...нищо. Само като се движи, като смъкна на ниска предавка и ужас...Кажете какво да правя???направо съм се поболял...давайте акъл, мерси предварително!!!
    .::Black Cloud Gang::.

  2. #2
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Незнам какво да ти кажа приятелче твоята кола е бъкана с електроника, ако изобщо в нея е причината, логично е да не и стига горивото и ва взима въздух от някаде и после трудно да пали докато изчисти въздуха незнам иди най-добре на диагностика
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ако имаш дебитомер може да е от него тои прави такива мизерии
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Дебитомер !
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Дебитомер !
    И таз хубава...как да съм сигурен и това не ли цифра!!!
    .::Black Cloud Gang::.

  6. #6
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Изключи го и ако се оправи значи е той
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  7. #7

    Default

    Може да са няколко причините...

    Едната е...зарадил си "Готина" Нафта от една бензиностанция от която аз съм зареждал само 2 пъти и мисля никога повече да не зареждам....Тоест вода в нафата или парафин...горивния филтър не знам дали е същия като моя но трябва да е...той има сензори за честота на нафтата и дали има вода в самия филтър понеже той е създаден да не я порпуска до голяма степен...Когато филтъра засече вода или парафин Колата влиза в сервизен режим...след като си сменил горивния филтър някой трябва да ти рестартира и ЕКУто....съща така в ЕКУто трябва да ти е записан проблема който колата е засекла....-->тоест най-добре отиди в ВантоТрейд или в СуперДизел да ти направят диагностика на колата..

    Според мен не е дибитометъра...ако беше заминал колата нямаша да върви като хората, а не да гасни след 3000оборота е преди това да върви добре. Иначе това чудо на техниката е в порядъка 400-800лева.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Днес бях в Супер Дизел, направиха ми диагностика и ми изправиха косата! Отчело е една грешка, нещо Reildruck... и механика ми обясни, че е или помпата или регулатора към нея. Получавало се прекалено голямо налягане и затова системата гасяла двигателя. Имало и вероятност, всичко това да е от боклуци, затова сипах някаква хубава добавка за Common Reil и стискам палци да не се появи пак проблема, ако да, от 700 до 2000лв ремонта Не знам какво ще правя
    .::Black Cloud Gang::.

  9. #9
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    ако това нещо се случва от скапана нафта в края на 2004 година в София, то аз оставам безмълвен и съкрушен. Кажи бензиностанцията, моля те!

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  10. #10

    Default

    НЕ мога да разбера защо трябва да си играете на догатки? Просто отиваш във всеки фирмен сервиз и питаш преди да правиш каквото и да било, така не само че се решават проблемите но и винаги ти излиза по евтино. Там има тестер който ти показва всички грешки които е записало ЕКУ-то - което не струва някакви луди пари (мисля че във Ванто трейд е между 20-30лв)
    Аз сипвам само шел В-поуър и нямам проблеми но мога почти 100% да ти кажа че не ти е виновна нафтата или каквото и да било друго. Това е дебитомер защото съм го сменял на 2 156ици които са имали същите проблеми.
    XTruck

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Quadrifoglio
    НЕ мога да разбера защо трябва да си играете на догатки? Просто отиваш във всеки фирмен сервиз и питаш преди да правиш каквото и да било, така не само че се решават проблемите но и винаги ти излиза по евтино. Там има тестер който ти показва всички грешки които е записало ЕКУ-то - което не струва някакви луди пари (мисля че във Ванто трейд е между 20-30лв)
    Аз сипвам само шел В-поуър и нямам проблеми но мога почти 100% да ти кажа че не ти е виновна нафтата или каквото и да било друго. Това е дебитомер защото съм го сменял на 2 156ици които са имали същите проблеми.
    Е нали отидох на компютър и ми казаха че няма нищо общо с дебитомера???било или помпата или регулатора към нея. Това не са догадки, ами думите на тоя от Супер Дизел. Но каза първо да я покарам с добавка за почистване и ако не се оправи да ходя при тях да сменят наред. Те имали оборотен регулатор, слагат го и тестват. Ако не е от него, си купувам нова помпа, щото едва ли имат оборотна А ти сега с тоя дебитомер ме хвърляш в музиката! С какво точно се занимаваш, защото аз не те познавам, да се видим, да ми погледнеш колата и ако можеш да я оправиш/ много ще съм ти благодарен!
    .::Black Cloud Gang::.

  12. #12

    Default

    Отговора не тези от Супер Дизел нещо не ми допада да речем...

    Отиди в ВантоТрейд да ти тестват колата...също може да отидеш и в сервиза на АутоИталия, там също може да ти тестват колата.

    Това според мен както и според още няколко човека не може да е дебитомер, щом ти гасне колата след 3000оборота...Светнала ти е лампата за ОБДто...проблема е другаде...в Ванто или в АутоИталия трябва да им излезне на стенда точно какво е.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #13

    Default

    Аз коли не мога да оправям, просто знам кои хора могат да го направят и съм имал опит с няколко такива 156ици това е всичко! За да ти орговоря и на следващия въпрос това са хората във ванто трейд.
    XTruck

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Отговора не тези от Супер Дизел нещо не ми допада да речем...

    Отиди в ВантоТрейд да ти тестват колата...също може да отидеш и в сервиза на АутоИталия, там също може да ти тестват колата.

    Това според мен както и според още няколко човека не може да е дебитомер, щом ти гасне колата след 3000оборота...Светнала ти е лампата за ОБДто...проблема е другаде...в Ванто или в АутоИталия трябва да им излезне на стенда точно какво е.
    Добре нали ти казах че и на 2ете ми 156ици ставаше точно по същия начин, и след като сменях дебитомера се опраравяше, защо реши че твоето мислене е по-показателно от опита?!?
    Не мога 100% да гарантирам че е дебитомер всичко е възможно, но просто да се повтарят симптомите 1към 1 ми звучи логично!
    XTruck

  15. #15

    Default

    СЛЕД 3000оборота колата ГАСНАЛА ли ти Е??????

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •