Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: ЩЕ ПОЛУДЕЯ!НЕ ВЪРВИ....

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    СЛЕД 3000оборота колата ГАСНАЛА ли ти Е??????
    Значи пак ще опиша проблема...когато съм на четвърта на около 2200 оборота, решавам да изпреваря...минавам на трета и давам газ: получава се следното, колата се задавя без въобще да приема газта, която съм подал, светва червена лампичка(изобразено е нещо, което пръска) и ГАСНЕ. След това не иска да запали около 30 сек, при третия опит, пали и работи нормално.
    След смяната на всички възможни филтри я пробвах...ускорение от 1 до 4та, над 4000 оборота, без проблем, но после реших да изпреварвам( както по-горе съм описал)и пак проблема
    Сега я карам спокойно с добавка и сле 100тина км, ще си направя експеримента с изпреварването. Ако пак го има, отивам този път във Ванто Трейд, както ме посъветвахте.
    .::Black Cloud Gang::.

  2. #17

    Default

    Абсолютно същото само че после пали без проблем а не съм се задълбочавал повече просто след 2ория път като ми го направи направо отидох я закарах във ванто и ми смениха дебитомера
    XTruck

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Проблема ужким е локализиран, според метода на последователното изключване, се оказа че бедите ги причинява компютъра Обаче човека,който се занимава с компютри отишъл на почивка, но пък не бил сигурен къде точно се е бъгясал, съмнявал се в 3 чипа... Та отново се обръщам тука за съвет и дали някой не разбира от компютри. Как ви звучи на вас това
    .::Black Cloud Gang::.

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    :wazuup:
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Quadrifoglio
    Абсолютно същото само че после пали без проблем а не съм се задълбочавал повече просто след 2ория път като ми го направи направо отидох я закарах във ванто и ми смениха дебитомера
    Добре де, а има ли начин да взема на заем дебитомера от някоя кола за малко да съм сигурен Има ли някой с такава, който е готов да ми услужи...Тия във Вантотрейд дали ще имат сервизен???
    .::Black Cloud Gang::.

  6. #21

    Default

    Във Ванто закара ли я???

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #22
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Аз понятие си нямам от дизели, но едно нещо ми прави впечатление:

    Ти се тръшкаш и искаш съвет.

    Хората ти го дават

    Ти пак си правиш каквото си знаеш

    После пак искаш съвет


    Не ми се връзва.....

    Имам приятели и в Ванто и в Итал сервиз и в 1-2 други сервиза. Има ли закучено положение НИКОГА не питам само 1-ния майстор!!!
    Всички са много квалитетни, но човешко е да се греши.... а аз не искам да си плащам за грешки - затова питам поне на 2 места за мнение!

    Защо просто не ОТИДЕШ И В ВАНТО за мнение ?
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  8. #23
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    :wazuup:
    красноречиво...

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  9. #24
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa 156
    Quote Originally Posted by Quadrifoglio
    Абсолютно същото само че после пали без проблем а не съм се задълбочавал повече просто след 2ория път като ми го направи направо отидох я закарах във ванто и ми смениха дебитомера
    Добре де, а има ли начин да взема на заем дебитомера от някоя кола за малко да съм сигурен Има ли някой с такава, който е готов да ми услужи...Тия във Вантотрейд дали ще имат сервизен???
    ако не се лъжа на един колега от форума Ванто му бяха дали тестово дебитомер за JTD-то, май Hofman със 146та ? ...

    :thumb:
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor
    Аз понятие си нямам от дизели, но едно нещо ми прави впечатление:

    Ти се тръшкаш и искаш съвет.

    Хората ти го дават

    Ти пак си правиш каквото си знаеш

    После пак искаш съвет


    Не ми се връзва.....

    Имам приятели и в Ванто и в Итал сервиз и в 1-2 други сервиза. Има ли закучено положение НИКОГА не питам само 1-ния майстор!!!
    Всички са много квалитетни, но човешко е да се греши.... а аз не искам да си плащам за грешки - затова питам поне на 2 места за мнение!

    Защо просто не ОТИДЕШ И В ВАНТО за мнение ?
    Защо реши, че съм ходил само в един сервиз??? Колата в момента е във Вантотрейд и днес цял ден и аз висях там. Още не мога да разберат какво и е, оставих ги да я доразглобят И май ще се окаже, че е помпата в резервоара аз вече се предадох и не знам какво да мисля, отделно, за дебитомера ще се разбере, чак като оправят помпата....абе въобще много съм разочарован Купих си ужким по-нова кола, а повечето време седи по сервизи Утре ще имам по-конкретна информация, но като цяло съм доволен от работа във Вантотред, доста се страраят, сега остава и да я оправят Кочината
    .::Black Cloud Gang::.

  11. #26

    Default

    Всички нови турбо дизели в даден момент създават проблеми, които в доста случаи могат да бъдат много скъпи, за това трябва много да се внимава и внимателно да се прегледа всичко при покупка на такъв автомобил, което пак не винаги е гаранция че всичко ще бъде ок. Но не мисли че аудита, бмв-та и мерцедеси не създават такива проблеми, дори при тях лошото е че са между 2 и 3 пъти по скъпи от при алфите
    XTruck

  12. #27
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Като искате бегачки дизел да върви много и да харчи малко ще си правите сметка че искат поддръжка! Не мисля че някой крие това - за справка алфа ръководство за потребителя там пише кога и на какво да се прави инспекция и какво да се сменя. Хубаво е да се чете предварително
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Като искате бегачки дизел да върви много и да харчи малко ще си правите сметка че искат поддръжка! Не мисля че някой крие това - за справка алфа ръководство за потребителя там пише кога и на какво да се прави инспекция и какво да се сменя. Хубаво е да се чете предварително
    Колата все пак ми я оправиха и мерси на всички които ме насочиха към Вантотрейд. В Супердизел искаха да ми сменят половината двигател, така че хич не съм доволен
    Но да се върна към вашите коментари за Алфата...аз си купих кола 99 точно с идеята, че няма да вися по сервизи, но уви!!! Преди това карах Ауди а4 тди и не знаех къде се намира двигателя...А колата беше 96, така че имам пълното право засега да не съм доволен. Още повече, днес ми казаха, че и дебитомера е за смяна, което така или иначе било консуматив заедно с турбото Е мерси...от тук нататък ще видя какво следва, дано удоволствието от карането да компенсира другото"след като сменя дебитомера"...защото се оказа, че това е така от както съм я купил и не съм разбрал още истинските и възможности еми това е моето мнение засега, така или иначе, поне още 2 бона ще трябва да налея в колата, пък ако и после не върви...айде ще остана оптимист
    .::Black Cloud Gang::.

  14. #29

    Default

    Дебитомера е на братятя немци от БОШ....същия се слага и в Аудито, Мерцедеса....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #30
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default бош

    Абе същия като конструкция се слага,ама немските коли имат 10 жици накръст и няма от какво да се шашкат тъпите им електронни горивни системи мдааа,един път само идвах до Вантотрейд (за диагностика на предишната алфа) и вместо здравейте ,поздравих приемчика(едно мургаво момче беше,там на компютъра дето е ) с думите :Добър ден,Бош проблем!-оня като чу,цъфна ,каза че алфите от такива проблеми най-много страдат(което ние много добре го знаеме-хехе )
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •