Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: 166 мнение

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    E недей така сигурен съм че след време ще стане кола за завист отвсякъде щом е при теб , така че честито аз от сега си ти завидех
    Нееее разочарован съм че не я купих защото е само външно добре.Всичко останало е батак.Не знам дали и в Технотест може да мине в това състояние.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Нееее разочарован съм че не я купих защото е само външно добре.Всичко останало е батак.Не знам дали и в Технотест може да мине в това състояние.
    не няма да може-трябва да се оправи всичко.Днес проверих/по скоро попитах при познат и ми обясни точно какво ще се случи на технотест/Обадих се на джамбазчето и с "меден гласец" му предложих 4 000 след като я регистрира/ с вкл. всички разходи за негова сметка/ като цяло не реагира правилно.Обясних му,че това че му е на загуба от колата си е в сферата на неговите лични проблеми.......................Предложих му да запази телефона ми и след месец като не я продаде да ми звънне за да му дам 3500.Ако някой я иска мисля, че с малко постоянство и предложения в рамките на 3-4000 лева може някой от клуба да я отнесе.А като цяло за 4000 лева си е добра сделка.Особенно ако се постараем и се поразходим поединично да автокъщата и на място всички поединично се изгаврим с търговчето/то милото е много просто момченца/
    Last edited by alex052; 04-05-2012 at 22:30.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    стига ти бре за 2 фара и един капак 4 бона да си я продава...По правилно е било според мен да я пусне на части а не да търси мотор без пари и да се мъчи да го вгражда!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  4. #19
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    гледах я...........не се занимавай.Гледах я с един от фоумните сервизи.Моето предложение към търговеца беше 4000лева.......Та накратко:
    -двигателя е от марая нескопосно монтиран.Липсват половината скоби на гумените съединения,има шум някакъв горе във разпр. вал,навсякъде стърчат кабели къде се веят,къде са прихванати.Има течове на масло и разни други течности............Колата е на 255000 км./това според старото ЕКУ на колко е господ знае/ Трябва и и нов съединител..........мотора е купен от арабите на симеон,още не бяха взели документи ама нямало проблем........
    По груби сметки трябват около 2000 лева за да стане кола отново.И това е без технотест/ако се налага/ и регистрация.Като цяло са боднали двигателя и са запазили старото ЕКУ и турбото от стария мотор...........самоделка или таралеж в гащите затова и предложих 4000лева на търговеца,естественно не се съгласи.Ако ти се занимава предложи му и ти 3500-4000лева ..........може и да стане.
    И пак няма да стане кола. Не мога да разбера защо трябва човек да си слага таралеж в гащите, да се нашие с 5-6 бона за кенеф, да даде още толкова и пак да кара кенеф, при положение, че за под 6 к евро си намираш кола с история, с пресен ТЮВ и т.н. Ако си монтьор и ти е хоби - ОК, ама за обикновен потребител ...

    ---------- Post added at 09:03 ---------- Previous post was at 09:02 ----------

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    стига ти бре за 2 фара и един капак 4 бона да си я продава...По правилно е било според мен да я пусне на части а не да търси мотор без пари и да се мъчи да го вгражда!
    Анджак!
    А ти кога ще пуснеш снимки с джантите?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    ами аз ги продадох и ся чакам ти да пуснеш на твоите да видим какви си сложил
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #21

    Default

    Здравейте ,колеги.
    Нов съм във форума но не и в диагнозата АЛФИСТ стара ,стара болест поне от 15 години и май дойде време да сменям ВЯРНАТА 155-ца със 166.С жена ми карахме преди седмица една 166-ца и сме болни от тогава,твърдо сме решили че вземаме още една кола и това ще е 166.Харесали сме си тази - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...1=details,моля някой ако има някакви впечатления или е гледал колата на място да сподели впечатления.Благодаря ви предварително .

    Веднъж Алфа -цял живот Алфа

  7. #22

    Default

    Здравейте ,колеги тази красавица да е позната на някой от вас-http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11338887710144393&f 1=details, на снимките изглежда доста прилично .Ако някой има някакво инфо ,моля да сподели.Благодаря предварително.

    Веднъж Алфа -цял живот Алфа

  8. #23
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Съветвам те да търсиш модел след 2001-ва. За около 6 бона ще намериш добра. Не в България обаче.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #24

    Default

    Ето.... http://mobile.bg/11341231046493688

    Още 3000лв. и става един път!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #25
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by ettils View Post
    Здравейте ,колеги.
    Нов съм във форума но не и в диагнозата АЛФИСТ стара ,стара болест поне от 15 години и май дойде време да сменям ВЯРНАТА 155-ца със 166.С жена ми карахме преди седмица една 166-ца и сме болни от тогава,твърдо сме решили че вземаме още една кола и това ще е 166.Харесали сме си тази - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...1=details,моля някой ако има някакви впечатления или е гледал колата на място да сподели впечатления.Благодаря ви предварително .

    Веднъж Алфа -цял живот Алфа
    Колега, от постовете е видно, че си се спрял на бензин и то най-големия. Лошо няма. Видях, че е автомат. Моя съвет е да не купуваш без диагностика на ДВГ и автомат. Или поне на кутията. Като човек дето кара дизеловта версия на модела, мога да говоря за общите неща, които да гледаш.
    1. Задължително я покарай. Ако има павета най-добре. Слушай за трополене по окачването.
    2. Искай всички кодове(ICS, ключ...)
    3. Пробвай си всички функции-централно, стъклоповдигачи,клима...
    4. Маслото провери, хидравликата, охл. течност и помпите на съединителя. Виж отделя ли нормално.
    5. Виж и гумите. Често при заминало окачване не трополи , а яде гумите от вътре.
    Успех
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  11. #26

    Smile

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Съветвам те да търсиш модел след 2001-ва. За около 6 бона ще намериш добра. Не в България обаче.
    Благодаря за съвета колега ,по всяка вероятност така ще направя но на есен.може да скокна до Германия или Белгия, хем ще се видя със стари приятели и ще си взема хубавицата от там ,а между другото ще се оглеждам и тук в България.

    ---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Колега, от постовете е видно, че си се спрял на бензин и то най-големия. Лошо няма. Видях, че е автомат. Моя съвет е да не купуваш без диагностика на ДВГ и автомат. Или поне на кутията. Като човек дето кара дизеловта версия на модела, мога да говоря за общите неща, които да гледаш.
    1. Задължително я покарай. Ако има павета най-добре. Слушай за трополене по окачването.
    2. Искай всички кодове(ICS, ключ...)
    3. Пробвай си всички функции-централно, стъклоповдигачи,клима...
    4. Маслото провери, хидравликата, охл. течност и помпите на съединителя. Виж отделя ли нормално.
    5. Виж и гумите. Често при заминало окачване не трополи , а яде гумите от вътре.
    Успех
    Благодаря за съветите колега ,определено съм се спрял на големия мотор и задължително автомат ,няма да слагам газова , а ще си я карам така -разхода не ми е проблем защото ще е кола за уйкенда .А УДОВОЛСТВИЕТО което предполагам, че ще изпитвам от шофирането няма цена.Засега си оставам със 155 TD служеща вярно вече 13 години и ще се оглеждаме за добър екземпляр ,ако не на есен от вън ще търсим нещо по- ново и със сервизна история .
    Благодаря още веднъж .
    P.S.- Преди около 11 години за кратко бях собственик на една 164 -ка 3.0 бензин но с ръчни скорости ,нямам думи просто ,но се появи сина и ми трябваха пари и се наложи да се разделя с не я ,още и още се усмихвам като се присетя за нея страшна ,просто уникална .
    Поздрави
    Last edited by ettils; 03-07-2012 at 14:50.

  12. #27
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колеги някой ходил ли е да гледа тази 166-ца?
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...701&f1=details

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #28
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колеги някой ходил ли е да гледа тази 166-ца?
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...701&f1=details
    Баси, колко запазена изглежда. 10 пъти гледах снимките, една драскотина не видях или намърляно по интериора. Ако по окачването и мотора е така, то тогава тази кола е находка
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  14. #29

    Smile

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Баси, колко запазена изглежда. 10 пъти гледах снимките, една драскотина не видях или намърляно по интериора. Ако по окачването и мотора е така, то тогава тази кола е находка
    Хубавица е ,жена ми от една седмица сама тази гледа ,но ми е много далеч , а и ми се иска бензинова,но ми се струва че е удряна отзад в дясно ,има голямо разминаване на калника и бронята на едната снимка.

  15. #30

    Default

    Аз също съм и хвърлил око и на място също изглежда страхотно. Възникна въпроса обаче, че стои така от близо 2 месеца, или поне от толкова аз съм я видял и беше на 9500 първоначално.
    Не съм я карал !
    Поздрави.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •