Results 1 to 5 of 5

Thread: Опорен тампон макферсън - алтернатива?

  1. #1
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default Опорен тампон макферсън - алтернатива?

    Вчера загледах въпросната хуйня и двата скъсани. Някой намирал ли е някаква алтернатива на тия тампони - рециклиране, замяна, премахване, др. Не ми се дават луди пари и да заминат пак след месец два(намерих ги в един сайт за по 40 кинта баси)!

  2. #2
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    При Ники Недев най вероятно ги има и са по евтини.

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Вчера загледах въпросната хуйня и двата скъсани. Някой намирал ли е някаква алтернатива на тия тампони - рециклиране, замяна, премахване, др. Не ми се дават луди пари и да заминат пак след месец два(намерих ги в един сайт за по 40 кинта баси)!

    За Спринта ли имаш предвид?
    Щото май там в момента си с макферсъни от 33-ка 3-та серия. А тия тампони са с лагер, който лесно се къса от гумата. Аз имам решение по въпроса. Слагам тампон от 33-ка пъра серия. Но за да стане си правя преходна дистанционна втулка за минаване от размера на стеблото на трета серия към размера на стеблото на първа серия. На старите тампони няма преебване. И са доста по-евтини.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    За Спринта ли имаш предвид?
    Щото май там в момента си с макферсъни от 33-ка 3-та серия. А тия тампони са с лагер, който лесно се къса от гумата. Аз имам решение по въпроса. Слагам тампон от 33-ка пъра серия. Но за да стане си правя преходна дистанционна втулка за минаване от размера на стеблото на трета серия към размера на стеблото на първа серия. На старите тампони няма преебване. И са доста по-евтини.
    А, точно за това говорех. А и тампоните за 1-ва серия са по 13 кинта. Мерси Боби!

    За долния лагер имам идея да нагодя аксиални иглени лагери, ма по-натам, че сега не ми се занимава.


  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    А, точно за това говорех. А и тампоните за 1-ва серия са по 13 кинта. Мерси Боби!

    За долния лагер имам идея да нагодя аксиални иглени лагери, ма по-натам, че сега не ми се занимава.


    Да, те също са по-добри от съчмените пластмасови. На първа серия от завода са иглени с двойна опора и на самия амортисьор посредством втулка от фосфорен бронз. А основата с втулката и лагера си е метална и чашата за пружината върху нея не се измята и стъпва накриво.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •