Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72

Thread: Съвети при покупка на алфа ромео 147 до 4000 лв

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Varna
    Posts
    16

    Default Съвети при покупка на алфа ромео 147 до 4000 лв

    Съвети при покупка на алфа ромео 147 до 4000-4500 лв ,за каране предимно в града

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    За тези пари ще е пълна гробница, освен ако някой не си продава колата с благотворителна цел.
    Дори при покупка на по-скъпа и читав екземпляр си приготви едни 1000 лв за първоначално обслужване и дребни ремонти.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    За тези пари ще е пълна гробница, освен ако някой не си продава колата с благотворителна цел.
    Дори при покупка на по-скъпа и читав екземпляр си приготви едни 1000 лв за първоначално обслужване и дребни ремонти.
    Е не е точно така - 5%. В останалите 95% си прав.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Кажи какво търсиш? Бензин или дизел? Коя година?
    Дизела за мен е по-добър вариант о гледна точка на разход и сигурност на мотора. Просто 1.9 JTD е супер двигател. Примерно 115 к.с. + един добър ремап на софтуера и става около 140 к.с., разхода пада. Аз имам 147 и съм доста доволен. Много нисък разход и много стабилна и комфортна кола. За цената??? Ако вземеш 147 до 4000 лв. (нов внос) си имай на ум, че имаш около 2000 - 2500 лв. първоначални разходи да я вкараш в ред. По-добре търси малко по-скъпа, но запазена. И задължително с човек, който разбира по огледите. Ако беше писал преди месец сигурно щях да ти продам моята, че си търсех 159, но сега се отказах да я продавам. Поразгледай из форума. Незнам какво още да ти кажа. Питай ако се сетиш нещо.

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    Кажи какво търсиш? Бензин или дизел? Коя година?
    Дизела за мен е по-добър вариант о гледна точка на разход и сигурност на мотора. Просто 1.9 JTD е супер двигател. Примерно 115 к.с. + един добър ремап на софтуера и става около 140 к.с., разхода пада. Аз имам 147 и съм доста доволен. Много нисък разход и много стабилна и комфортна кола. За цената??? Ако вземеш 147 до 4000 лв. (нов внос) си имай на ум, че имаш около 2000 - 2500 лв. първоначални разходи да я вкараш в ред. По-добре търси малко по-скъпа, но запазена. И задължително с човек, който разбира по огледите. Ако беше писал преди месец сигурно щях да ти продам моята, че си търсех 159, но сега се отказах да я продавам. Поразгледай из форума. Незнам какво още да ти кажа. Питай ако се сетиш нещо.
    Подкрепям. Разгледах едно 30-тина преди да взема моята. Осичка е. Аз искам да я продам, ама женската не дава и дума да се обели. Но като ги знам жените как обичат паричките и като знае, че ще и намеря веднага друга имам шанс при добра цена да я навия
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Varna
    Posts
    16

    Default

    Имам около 5000 - 5500 лв . Това ще ми е първа кола и съм си наумил че искам алфа ромео 147. Предпочитанията ми бяха за дизел , но и на бензин взех да се съгласявам, стига да си купя този автомобил.
    От около 1 месец ,чета за този автомобил и гледам обявите но тези 1000-2000 лв да я вкарам в ред тотално ме вадят от бюджета ми.Трябва да се насоча към друг автомобил за тези пари ли ?

  7. #7

    Default

    Колега аз имам 147от няколко дни всичко опира до късмет.Аз лично мога да ти кажа че взех ето тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70504
    за под 3500 лв. естествено с помоща на приятел които е в Италия ,като в тази цена ми влиза и транспорта а колата мога да кажа че е перфектна.Всичко опира до това,че на джамбазина колкото му се иска да вземе печалба от някоя кола толко ще струва.И още нещо за новата ми придобивка получих и бонус спортни пружини мо не съм се навирал да видя каква марка са.Та общо взето мога да ти кажа и друго нещо една кола струва много по евтино ако я купиш докато я разтоварват от воза от колкото след 10 мин.като влезе на авто-къщата.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Varna
    Posts
    16

    Default



    ---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Колега аз имам 147от няколко дни всичко опира до късмет.Аз лично мога да ти кажа че взех ето тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70504
    за под 3500 лв. естествено с помоща на приятел които е в Италия ,като в тази цена ми влиза и транспорта а колата мога да кажа че е перфектна.Всичко опира до това,че на джамбазина колкото му се иска да вземе печалба от някоя кола толко ще струва.И още нещо за новата ми придобивка получих и бонус спортни пружини мо не съм се навирал да видя каква марка са.Та общо взето мога да ти кажа и друго нещо една кола струва много по евтино ако я купиш докато я разтоварват от воза от колкото след 10 мин.като влезе на авто-къщата.
    мерси много

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Колега аз имам 147от няколко дни всичко опира до късмет.Аз лично мога да ти кажа че взех ето тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70504
    за под 3500 лв. естествено с помоща на приятел които е в Италия ,като в тази цена ми влиза и транспорта а колата мога да кажа че е перфектна.Всичко опира до това,че на джамбазина колкото му се иска да вземе печалба от някоя кола толко ще струва.И още нещо за новата ми придобивка получих и бонус спортни пружини мо не съм се навирал да видя каква марка са.Та общо взето мога да ти кажа и друго нещо една кола струва много по евтино ако я купиш докато я разтоварват от воза от колкото след 10 мин.като влезе на авто-къщата.
    Покарай я малко все пак преди да пишеш. Че понякой път изненадите идват още след смяна на маслото. Не ти го пожелавам, определено. И аз имах една изненада с моята, но тя се оказа елементарна. От ноември до сега е пушка.
    Качи малко повече снимки
    Last edited by NightRider; 02-05-2012 at 15:02.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Това реклама ли е? Че може и антиреклама да се сложи. Не е колегиално спрямо другите. Има ЛС за тази цел
    И това ли е реклама?

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Това реклама ли е? Че може и антиреклама да се сложи. Не е колегиално спрямо другите. Има ЛС за тази цел
    NightRider, споделям опитът си. Това, че говоря за определен сервиз, коѝто ми е свършил работата, можеш да го разбираш както искаш.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  12. #12
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Колега, колата от подписа я взех декември 2011-та за 7800..в перфектно състояние (само една водна помпа съм сменил).
    Ако искаш по-старичка, 2000-20002, цената ще е около 4к, но ще имаш начални разходи (не говоря за обслужване) .. все някакви.
    Не жали пари ако искаш такава кола..манекенки са и си искат да ги глезиш.
    Успех с покупката!
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Varna
    Posts
    16

    Default

    Аз искам алфа 2001-2002! която да стегна до 5000. В сайтовете видях доста обяви на цени и между 3500-4500 , но след коментарите на колегите се обеждавам ,че за тези пари не мога да си взема тази кола , освен ако не си внеса сам от вън.

  14. #14
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    Не се отчайвай Стисни малко зъби и събери още някой лев и си пакет.
    +1 за дизел
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Покарай я малко все пак преди да пишеш. Че понякой път изненадите идват още след смяна на маслото. Не ти го пожелавам, определено. И аз имах една изненада с моята, но тя се оказа елементарна. От ноември до сега е пушка.
    Качи малко повече снимки
    Колега вярно е може да излезе някакъв проблем в последствие за сега след обслужването няма такъв.А пък и честно казано и рзбиращ човек да вземеш при покупка гаранця няма но това си е мое лично мнение което не налагам на никого.Същото мисля и за диагностиката.За мен наи точното определяне за.състоянието на един мотор е пълната ревизия на което не бих подложил колата си защото няма смисъл за момента по мое мнение.И пак отбелязвам не налагам на никого мнението си.И колега мисля,че си личи и на тези снимки външното.състояние на колата.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •