Results 1 to 12 of 12

Thread: Преглед на газова уредба - Варна

  1. #1
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default Преглед на газова уредба - Варна

    Някой има ли представа къде във Варна мога да мина годишен преглед на газова уредба?

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    по новия закон преглед на агу се прави само на ГТП. като ти изтече ГТП ще ти направят и на колата и на агу на едно място.
    точка

  3. #3
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    Онзи ден забелязах че на бутилката има стикерче че е проверена до 12ти февруари 2012. иначе годишния преглед трябва да го минавам другия месец. Да разбирам ли, че стикерчето на газовата не ме интересува? И мога да си карам без това да е проблем?

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, вече няма 2 отделни прегледа. като ти правят ГТП ще ти прегледат и агу тогава.
    точка

  5. #5
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    И аз нещо да кажа по темата - от години минавам технически преглед все на едно и също място (в София). Хората ме познават (даже и писма ми пращат), и преди седмица, когато минавах за пореден път, сам повдигнах въпроса с газовата уредба - в смисъл какво правим сега с газовата, аз от доста време вече не правя номера, просто ме интересуваше като какъв ред са измислили сега. Шефа на пункта ми каза, че за сега всичко си е по старому - те си правят техническия преглад, а преглед на газовата система - при оторизиран сервиз за газови уредби. За сега нямало приет правилник, нито орган, който да оторизира пунктовете по новите изисквания. С една дума според него - всичко си е по старому. На моята газова въобще не и обърнаха внимание. Не бих казал, че са съвсем некомпетентни, т.к. главно извършват технически прегледи на камиони и автобуси. Та - от първа ръка имам такава информация. Странна държава сме...
    Last edited by serafim; 04-05-2012 at 19:59.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  6. #6
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Затишие преди буря има според мен.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе то това затишие вече е от половин година
    още не е излязла тъпата наредба, но на газаджиите са им отнети лицензите. техните прегледи и лепенките на бутилките не важат.
    ако автомобила има агу , прегледа му е част от ГТП.
    точка

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз си сложих газовата преди 2 месеца и тръгнах по газаджии да я регистрирам.Там ми посочиха някаква изрезка от "Държавен вестник" където пишеше, че вече им е забранено да озаконяват и да преглеждат. Звънях на приятел работещ в ГТП пункт и каза да карам така докато не дойде датата за преглед на колата.Тогава ще мине и преглед газовата и така си карам.

    Аз да попитам дали остава задължителен стикера на задното стъкло защото аз и без него си карам?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Аз си сложих газовата преди 2 месеца и тръгнах по газаджии да я регистрирам.Там ми посочиха някаква изрезка от "Държавен вестник" където пишеше, че вече им е забранено да озаконяват и да преглеждат. Звънях на приятел работещ в ГТП пункт и каза да карам така докато не дойде датата за преглед на колата.Тогава ще мине и преглед газовата и така си карам.

    Аз да попитам дали остава задължителен стикера на задното стъкло защото аз и без него си карам?
    Доколкото знам, стикерът е задължителен. Но в твоята ситуация май е по-добре да караш без него (освен ако нямаш проблеми със зареждането на някои газ-станции).
    Ако те спрат по някакъв повод, като видят стикер, обикновено искат документите на уредбата. И така като си без преглед, може да станат разправии.
    Без стикер, вероятността да разберат, че си на газ е по-малка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Ок, за сега ще си карам без стикер и без преглед.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Да възродя малко темата и да попитам дали за изтеклото време има някаква промяна защото трябва да минавам преглед. И си мисля ако мина преглед в КАТ дали ще ми проверят и АГУ то.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Да възродя малко темата и да попитам дали за изтеклото време има някаква промяна защото трябва да минавам преглед. И си мисля ако мина преглед в КАТ дали ще ми проверят и АГУ то.

    Поздрави
    В КАТ няма да може да минеш, освен, ако не си с нов внос автомобил. В пункт или сервиз за преглед ще свършат цялата работа.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •