Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Проблем с климатика

  1. #1
    Младши алфист TheGunner's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    10

    Default Проблем с климатика

    Здравейте колеги!

    Колата ми е Алфа Ромео 146 ТД. Проблема ми се следния: заредих си фреон в климатичната система, пресостата ми работи и намотката на компресора е ок, но когато пусна климатика и не иска да "цъкне"! Къде може да е проблема и какво бихте ме посъветвали ? Благодаря ви предварително и се извинявам ако се копирам с някоя стара тема.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Може да ти се стори глупаво, но провери си бушона на запалката. При моята, като изгори този бушон и спира захранването към климатика. Натискаш копчето отвътре, светва си,че уж климатика работи, но не се завърта компресора. Смених бушона за запалката, и климатика тръгна. Явно са на една верига, само че няма означение за климатик, ами за запалка. Бушона е син, 15 А.
    Така че колега, ако запалката ти не работи, нямаш климатик
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  3. #3
    Младши алфист TheGunner's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    10

    Default

    Не е това колега. Всички бушони са ок. Благодаря ти все пак.

  4. #4
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колега а като включиш копчето тръгва ли ти перката че при мен нещо релетата се бяха прецакали и от там същия проблем,така че и това е един изстрадан вариант,и най добре не си губи времето а иди на диагностика,Успех
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Прецакан датчик за външна температура. Това при положение че има фреон и пресостат, и съединителя на компресора работят.

  6. #6
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Отвори кутийката която седи на гредата,между помпата и радиатора.Има две релета и бушон,малкото реле е силовото,голямото е за перката,бушона е за малко реле.
    Кажи с какъв компресор си,помпата ти с автоматичен обогатител ли е,имаш ли ЕГР?

    Колегата хубаво е казал за датчика за външна температура,ама това важи само за климатрониците.

  7. #7
    Младши алфист TheGunner's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    10

    Default

    колега, днес забелязах следното: когато колата ми загря и се включи перката за охлаждане и тогава сработи и компресора! Къде може да е проблема в тоя случай???

  8. #8
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Ами ако ми отговориш на въпросите в горния пост,ще ти кажа къде и какво да провериш.

  9. #9
    Младши алфист TheGunner's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Отвори кутийката която седи на гредата,между помпата и радиатора.Има две релета и бушон,малкото реле е силовото,голямото е за перката,бушона е за малко реле.
    Кажи с какъв компресор си,помпата ти с автоматичен обогатител ли е,имаш ли ЕГР?

    Колегата хубаво е казал за датчика за външна температура,ама това важи само за климатрониците.
    Колега, преди малко проверих, но в тази кутия, за която говориш имам само едно реле с 4 крака 50А, малкото реле и бушона за които говориш ги няма.Колата ми е с автоматичен обогатител и с ЕГР, но не немога да ти отговоря какъв ми е климатика. Дано съм ти бил полезен, за да можеш да ме напътиш .

  10. #10
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Под пасажерското място за краката,вдигни мокета.Щом имаш ЕГР има две кутий с букси и кабели.Теб те вълнува черната кутийка с надпис RCC.Внимаваш като я откачаш,внимаваш и като вадиш буксата (7 кабела 8 пина).Внимавай като я отваряш,с отверка внимателно притискаш крачетата и дърпаш.Вътре има платка,НЕ Я ПИПАЙ с пръсти!!!Виж дали вътре има вода или окис.

    Ако всичко е наред,пишеш тук и продължавам с напътсвията кое да е следващото което да направиш.


    Ако има окис - нема се плашиш 270 евро струва да си направиш поръчка за доставка.
    Аз ги лекувам обаче с хомеопатия

  11. #11
    Младши алфист TheGunner's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    10

    Default

    Колега, проверих преди малко там където ми поръча и видях следното:

    Какво ти е мнението ? Брадясала ли е ?

  12. #12
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Така като гледам,брадясала е малко
    Как са съпротивленията и транзисторите от другата страна?
    Между другото това ти е управлението на климатика.От тук се командва и компресора и перките и ниското налягане.

    Имаш ли някой познат,примерно занимаващ се с касетофони,телевизори....ей така техника,да я погледно професионално.Но задължително след като му обясниш за какво е това,да ти даде гаранция че няма да развали нещо,защото просто няма от къде да си купиш нова.
    Моята платка по същия начин се беше окислила и компресора се побъркваше да се включва/изключва,перките въртяха като побъркани и всякакви подобни аномалий.

    Ако по платката всичко е наред,продължавам с напътсвията

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    така като я гледам не си личи да и има нещо. това жълтеникавото е защитен слой лак върху спойките. седи едно такова гумено.
    точка

  14. #14
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    така като я гледам не си личи да и има нещо. това жълтеникавото е защитен слой лак върху спойките. седи едно такова гумено.

    Я виж пак окисленото оградено от колегата.

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може, аз не виждам добре на нея.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •