Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 158

Thread: Eл. стъкла

  1. #76
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    имам следният проблем с модула за стъката и огледалата При заключване всичко е наред Вдигат се отворените стъкла и се прибират огледалата Но след като модула свърши времето на своето действие при отключване огледалата не се отварят Отварят се ако отключа заключа и пак отключа т.ест първо отключване активира модула второто вече отваря огледалата Така ли е при тези от вас които сте си монтирали модули
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #77
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това е недостатък на схемата. Направи следната проба.

    След изключване от контакт при спуснати стъкла и отворени огледала, изчакай 10 минути и след това заключи колата. Стъклата вдигат ли се и огледалата прибират ли се в тази ситуация?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #78
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    В момента съм в гаража След седем осем минути престой нищо не помръдна. Прибраха се огледалата и се вдигнаха задните стъкла при повторно заключване. Но пък след това огледалата така и не се отвориха
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #79
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ще трябва да се преработи малко схемата на комфорт модулчето за да се избегне този недостатък. Ще го помисля, как най-лесно да стане и ще пиша за лекарството


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #80
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Благодарностите според мен са недостатъчни Съжалявам че не се познаваме и не остават време и средства да се включа в някоя от срещите та да обелим по някоя блага дума и да почерпя Все пак големи благодарности
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #81
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Благодарностите според мен са недостатъчни Съжалявам че не се познаваме и не остават време и средства да се включа в някоя от срещите та да обелим по някоя блага дума и да почерпя Все пак големи благодарности
    Моля. Няма защо. За мен е удоволствие, че съм успял да предизвикам ентусиазъм сред колеги.

    То не че ние напоследък често се виждаме с другите колеги....

    Трябва да стегнем редиците малко, че ще започнат да се чупят корабите иначе


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #82

    Default

    Ecotronic e един от малко останалите в тоз форум хора които заслужават благодарности.

  8. #83
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    въпреки че не влизам в други форуми смело твърдя че тук отношенията са перфектни и голяма част заслужават благодарности. Е някой повече
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #84

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Ecotronic e един от малко останалите в тоз форум хора които заслужават благодарности.
    +100
    Моля да бъда извинен за спама, но не се стърпях. Колегата Ecotronic заслужава адмирации, и всички останали да се учим от неговия пример за колегиалност и отзивчивост !
    Alfa Romeo 164 TS Super 1997
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTDm 20V Sportronic 2005
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTDm 20V 2004 - EX
    Alfa Romeo 164 TS Super 1995 - EX

  10. #85
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Според мен огледалата не се отварят защото модула при отключване е деактивиран и няма как да дойде ток до огледалата Предполагам че решението би трябвало да е привързване на някой постоянен плюс само към отварящата верига на огледалата Ако това дава оттечка или е невъзможно такова привързване си мисля за вариант с акумулаторни батерии релета и нещо от сорта Но не съм вещ в токовете
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #86
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Според мен огледалата не се отварят защото модула при отключване е деактивиран и няма как да дойде ток до огледалата Предполагам че решението би трябвало да е привързване на някой постоянен плюс само към отварящата верига на огледалата Ако това дава оттечка или е невъзможно такова привързване си мисля за вариант с акумулаторни батерии релета и нещо от сорта Но не съм вещ в токовете
    Ще започна малко по-отдалеч за да стане ясно, защо се получава това.

    Самоделката за която говорим работи по следния начин:

    1 - Когато се загаси двигателят (изключи от контакт), тя продължава да подава захранване на модулите за стъклата и този за огледалата още определено време (около 5 минути).

    През това време стъкла и огледала могат да бъдат задействани от копчетата, а така също и ако централното сработи на заключване, модулът праща команда за вдигане на стъклата на четирите врати (без значение дали те са вдигнати) и на огледалата за да ги прибере. А ако колата се отключи, модулът праща команда за отваряне на огледалата.

    Дотук всичко е ОК. Проблемът възниква, когато изтече въпросните 5 минути.

    Нормално модулът възобновява въпросното захранване на модулите за стъклата и за огледалата при всяко сработване на централното заключване, въпросните 5 минути отново започват да текат и паралелно с това отново се пращат въпросните команди (при заключване - към стъкла и огледала и при отключване - само към огледала).

    И тук идва проблемът:

    Ако на модулите за стъклата или за огледалата им се подаде едновременно и захранващо напрежение и команда за изпълнение, те не отработват командата.
    Това е направено така фабрично.

    За да се преодолее този недостатък трябва да се направи така, че самоделката първо да подаде захранването на модулите и малко по-късно командите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #87

    Default

    При мен като загася колата спира да работи абсолютно всичко, включително и прозорците. Ел огледала нямам. Доста е дразнещо.

  13. #88
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Подозирам че трябва да търсим да поставим ел елемент на кабела който подава сигнала от самоделката към модула на огледалата който елемент да забави с минимално време подаването на командата колкото модула вече да бъде получил захранване Ако захранването и сигнала не вървят през един и същи кабел де Трудно ми е да го обясня
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #89
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Подозирам че трябва да търсим да поставим ел елемент на кабела който подава сигнала от самоделката към модула на огледалата който елемент да забави с минимално време подаването на командата колкото модула вече да бъде получил захранване Ако захранването и сигнала не вървят през един и същи кабел де Трудно ми е да го обясня
    Много правилно се ориентираш. Това времезакъснение може да се реализира или с външен елемент, както предлагаш или с преправяне на схемата на самия модул. В момента се колебая, кое от двете ще е по-лесно за реализиране.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #90
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Или самият сигнал за отваряне на огледалата да се вземе от някой позакъснял източник на ток Примерно плафоните ми се струва че светват малко по късно след отключване на колата Но незнам дали няма да е проблем ако често се подава сигнал при отворени огледала
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •