Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 158

Thread: Eл. стъкла

  1. #31
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Благодаря ЕКО Вече разбрах къде да пипам Въпреки това ще пиша че аз свалих и другата част от буксата в смисъл откъм купето На нея малките номера цифри са откъм заоблената част на буксата в смисъл 01 11 21 31 41 са отгоре Но при снимковият материал който си приложил неможе да се направи грешка През седмицата когато имам време ще си поиграя и при резултат ще пиша Благодаря за инфото
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато монтирах при мен въпросното устройство, първоначално не се сетих, да направя връзките на буксата D30. Теглих кабели до модула за предните стъкла и до този за централното заключване, които са зад ICS - а. Но когато трябваше да направя връзките към модула за задните стъкла, или трябваше да тегля 2 кабела до багажника, или да измисля нещо друго. И така се сетих, че вместо да прокарвам кабели до багажника, мога да направя тези 2 връзки на D30. Тогава прецених, че е по-удобно почти всичко да се свърже към тази букса, защото почти всичко необходимо минава през нея.
    Понеже виждам, че действаш по въпроса за свързването, предполагам, че си реализирал някаква схема. Ако е тази, която аз правих, то колкото и да е проста, е добре да я тестваш преди монтажа. Става досадно ако има дребна грешка и тя се установи чак след свързването.
    Пробата е много лесна. Ако е необходимо, ще ти обясня.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Схемата която ще реализирам е тази която си предложил Ще направя всичко както трябва да е Ще сложа и букси за модула който ще бъде монтирам Ако има проблем със нещо ще пиша Доста неща бяха уточнени и мисля че почти не трябва да има проблеми
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #34
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    ЕКО схемата е почти готова Прибягнах до услугите на добър токаджия за да изпълним платката Същата работи но той каза че го притеснява че нещо което трябва да сработи сработва след подаване на външен ток а трябвало да сработи само Разгледахме схемата и снимката и въпросите са
    1 Защо на снимката на твоята схема има пет кондензатора а на схемата която си дал те са три
    2 На снимката има два мощни транзистора а на схемата четири по-слаби
    3 За какво служи този тример долу вдясно Той също го няма на схемата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    ЕКО схемата е почти готова Прибягнах до услугите на добър токаджия за да изпълним платката Същата работи но той каза че го притеснява че нещо което трябва да сработи сработва след подаване на външен ток а трябвало да сработи само Разгледахме схемата и снимката и въпросите са
    1 Защо на снимката на твоята схема има пет кондензатора а на схемата която си дал те са три
    2 На снимката има два мощни транзистора а на схемата четири по-слаби
    3 За какво служи този тример долу вдясно Той също го няма на схемата
    Не можах да разбера, какво точно притеснявало колегата.

    Относно 1, 2 и 3:
    В пост 15 преди снимките казах, че платката при мен е в леко модифициран вариант. Затова виждаш различен брой кондензатори и онзи тример. Мога да ти обясня в кое се състои разликата.........
    Накратко, моята я направих на малко по-различен принцип и в процеса на монтажа и тестването, открих леки недостатъци.
    Поради това, направих известни корекции и публикувах подобрeната схема.

    На моята схема също са 4 транзистора, монтирани по двойки по два един върху друг. Наистина са по-мощни от необходимото, защото леко се презастраховах. Когато пуснах схемата в действие и премерих реалния ток през транзисторите, стана ясно, че не е необходимо да са толкова мощни.

    PS:

    В крайна сметка, след като схемата е готова, я тествайте по следния начин:

    1 - подавате захранване на пинове 1 и 2 (съответно + и - 12V)
    2 - на пин 10 се подават +12 V
    В този момент трябва релето да включи и светодиодът да светне.
    3 - махате от пин 10 тези +12 V, при което нищо не трябва да се промени.
    След около 5 минути, трябва релето да изключи и светодиодът да изгасне.
    4 - избирате си един от пинове 4,5,6 или 7 и за избраният пин свързвате единият извод на 8 или 10 ватова крушка (12 волтова от габарит). Другият извод на крушката свързвате към + 12 V.
    5 - с проводник подавате +12V на пин 8, за около 1 секунда.
    В този момент трябва отново релето да включи, светодиодът и крушката да светнат.
    След около 5 - 10 секунди, крушката трябва да изгасне.
    Около 5 минути по-късно, трябва и релето да изключи и да изгасне и светодиодът.
    Last edited by ecotronic; 14-05-2012 at 21:12.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Съжалявам за неточните въпроси В момента съм нещо като развален телефон между тебе и него но леко полеко си мисля че работата ще стане Утре ще прехвърля информацията и мисля да почна да връзвам кабелите в колата Днес си взех букси от моргата и утре мисля да прекарам кабелите с готова букса ако не вали Ще пиша за резултата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Съжалявам за неточните въпроси В момента съм нещо като развален телефон между тебе и него но леко полеко си мисля че работата ще стане Утре ще прехвърля информацията и мисля да почна да връзвам кабелите в колата Днес си взех букси от моргата и утре мисля да прекарам кабелите с готова букса ако не вали Ще пиша за резултата
    Не се притеснявай да питаш. Важно е всичко да стане както трябва.
    Току що добавих в предишния си пост процедурата за тестване на схемата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Днес не остана време за платката но понавързах кабелите към инсталацията нужни за платката При връзването на кабела за огледалата се зачудих трябва ли както при стъклата
    Останалият отрязан проводник (в посока към модул B1) се свързва към пин 10 от схемата. В смисъл събирам двата отрязани проводника и ги връзвам към пин 10 или този който режем за огледалата остава свободен
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Днес не остана време за платката но понавързах кабелите към инсталацията нужни за платката При връзването на кабела за огледалата се зачудих трябва ли както при стъклата
    Останалият отрязан проводник (в посока към модул B1) се свързва към пин 10 от схемата. В смисъл събирам двата отрязани проводника и ги връзвам към пин 10 или този който режем за огледалата остава свободен
    От конектор F на B1 (таблото с предпазителите) режеш 2 проводника:

    пин № 2 и № 4 от конектор F

    Отрязаните проводници (тези които отиват към консуматорите) обединяваш и ги свързваш към извод № 3 от схемата.

    Така откъм B1 остават 2 отрязани проводника:

    пинове № 2 и № 4 от конектор F (в посока към B1)

    единият от тях - този, който излиза от пин №2 на конектор F го свързваш към извод № 10 от схемата.

    Другият (пин № 4 от конектор F) остава висящ. Т. е - никъде не се свързва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колега ЕКО трябва ли за свързването на огледалата към тази схема да се отваря конзолата и отвътре да се вземат импулсите Грешно ли ще е ако се проследят пътеките и кабелите се свържат към кабелите външно от конзолата В момента съм разглобил конзолата но в интерес на истината немога да я проследя защото минава през доста дреболяци Но ако може да се прихванат импулсите външно ще потърся помощ за да не вкарвам кабели в конзолата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колега ЕКО трябва ли за свързването на огледалата към тази схема да се отваря конзолата и отвътре да се вземат импулсите Грешно ли ще е ако се проследят пътеките и кабелите се свържат към кабелите външно от конзолата В момента съм разглобил конзолата но в интерес на истината немога да я проследя защото минава през доста дреболяци Но ако може да се прихванат импулсите външно ще потърся помощ за да не вкарвам кабели в конзолата
    Управлението на огледалата е в самата конзола. Тъй като двете връзки за които говоря, трябва да се направят на контактите на самото ключе а те не са изведени навън, то няма друг начин.
    Трябва да изведеш 2 проводника от ключето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Благодаря ЕКО Мерих с мултицета и разбрах за какво говориш Малко е тънка играчка но ще стане
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Благодаря ЕКО Мерих с мултицета и разбрах за какво говориш Малко е тънка играчка но ще стане
    Токът през тези два проводника няма да е голям. Така, че можеш да направиш изводите и с по-тънки проводници.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Днес реших да свържа устройството по начина по който съм го описал. А именно към буксата на вратата (D30)
    Докато правех това, установих, че всичко е ОК с изключение на това, че при заключване, стъклата се отварят вместо да се затварят
    За да опиша въпросните връзки, ползвах схемите от E-learn. Там италианецът е означил едното положение на бутона за стъклата със стрелка, сочеща нагоре. И аз си помислих, че след като стрелката сочи нагоре, това ще рече - ход на стъклото нагоре, сиреч - затваряне.
    Да, ама не!
    В практиката се оказва обратното.
    Както и да е............
    Направил съм съответните корекции в постове №15 и №30 по темата.

    Съжалявам за създаденото неудобство.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    При мен кабелите са прекарани Платката е почти готова Казвам почти защото чакам втора седмица транзисторите Те все едно от луната ги карат Но може да е било за добро Сега аз също ще трябва да направя корекциите
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •