Results 1 to 9 of 9

Thread: Регистрация в КАТ

  1. #1
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default Регистрация в КАТ

    Здравейте,
    имам следното питане....преди месец и половина закупих друга кола от частно лице.В понеделник смятам да ходя до Шумен,понеже съм от там и да я пререгистрирам на мое име,защото в момента имам само договор за покупко продажба.Купена от друг град с регистрационен номер от там.
    Въпроса ми е дали ще ми направят проблем в Кат,че имам на мое име и друга кола,която все още не съм спрял от движение.Имам да и плащам данъка за 2 години и заради това се проточва.
    Утре ми изтича 2-месечния срок за регистриране и затова се притеснявам,дали като видят неплатения данък на другата кола,ще ми направят проблем..Дори не знам дали в КАТ гледат тези неща при регистрация на друга кола.
    Благодаря Ви!

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  2. #2
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by Litex View Post
    Здравейте,
    имам следното питане....преди месец и половина закупих друга кола от частно лице.В понеделник смятам да ходя до Шумен,понеже съм от там и да я пререгистрирам на мое име,защото в момента имам само договор за покупко продажба.Купена от друг град с регистрационен номер от там.
    Въпроса ми е дали ще ми направят проблем в Кат,че имам на мое име и друга кола,която все още не съм спрял от движение.Имам да и плащам данъка за 2 години и заради това се проточва.
    Утре ми изтича 2-месечния срок за регистриране и затова се притеснявам,дали като видят неплатения данък на другата кола,ще ми направят проблем..Дори не знам дали в КАТ гледат тези неща при регистрация на друга кола.
    Благодаря Ви!
    В КАТ въобще не ги интересува другия ти автомобил там няма да имаш проблеми но като отидеш да обявеш новия автомобил в данъчното може да те подсетят за стария може и направо да ти чукне цялата сума за двата зависи от служителя на когото попаднеш

  3. #3
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Благодаря ти.Те и да си чукат...кел файда...като нямам толкова пари на куп

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  4. #4

    Default

    Като за начало може да се притесниш, че си изпуснал срока за регистрация в КАТ, който е ДВЕ СЕДМИЦИ след придобиването на собственост
    Срока от ДВА МЕСЕЦА е за обявяване в данъчното!
    За другото ти притеснение, мисля, че няма да проблем....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #5
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Като за начало може да се притесниш, че си изпуснал срока за регистрация в КАТ, който е ДВЕ СЕДМИЦИ след придобиването на собственост
    Срока от ДВА МЕСЕЦА е за обявяване в данъчното!
    За другото ти притеснение, мисля, че няма да проблем....
    Аз за този знам,че съм го пропуснал...там притеснението ми в какви числа би се изразило?

    ---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

    Още един въпрос имам...гражданската ми е до 20 май..но е направена от миналия собственик....това в Кат ще ми създаде ли проблем?

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  6. #6

    Default

    Ако изобщо ти наложат глоба за закъснението, мисля, че ще е около 80-100лв.

    Щом имаш валидна гражданска за този автомобил, никой не може нищо да ти каже
    После ще си извадиш добавък за тази полица или направо си сключи нова застраховка на твое име.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #7
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Здравейте,
    знаете ли случайно дали по принцип е възможно от някой фирма за скрап да ми издадат бележка,че колата е дадена за рециклиране... без самата кола да е при тях.... естествено ще си платя за услугата....
    цялата работа,че в цялата суетня със старата кола,която хвърлих за брак.....не си издадох такава бележка и сега не знам без нея дали ще мога да я отпиша от кат и данъчното
    Благодаря Ви предварително

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  8. #8
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Не ти трябва никаква бележка. Носиш номерата и талоните на колата и това е.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  9. #9

    Default

    Бележката не е задължителна!
    В КАТ ще напишеш на заявлението за снемане от отчет, че колата е собственоръчно разглобена от собственика по талон.... примерно - те ще ти обяснят
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •