Results 1 to 8 of 8

Thread: Протече ми нафтовия филтър!!!

  1. #1
    Запален алфист краси's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    110

    Default Протече ми нафтовия филтър!!!

    Колеги, преди някоко дена на магистралата ми протече горивния (нафтовия) филтър.Беше сменен преди няма и 10 дена, минал около 300 километра.Явно го напече жегата на магистралата, колата си загря както трябва (към 90 градуса) и по едно време зад колата яко син пушек, все едно горим ...Помислих, че е от аспуха. А то тече нафта върху изпускателната тръба...Ама тва го видях, след като се отбих, че тва с пушека не беше нормално.Спрях на една бензиностанция и за 1 минута локва нафта под колата....А той изпуска от пластмасовата пробка отдолу.Няма стягане, просто скапана гума(уплътнение) или пластмаса и не държи...Резбата си беше добре иначе.От жегата явно е станал на нищо(или от нафтата).Филтъра явно е манете, бяла кутия, без надписи, и фитъра само ламарина без надписи.ВНИМАВАЙТЕ с такива!Добре, че нафта не се пали лесно!
    Last edited by краси; 06-05-2012 at 23:24.
    Alfa 156 2.4 JTD
    Honda CBR600RR 2008

  2. #2
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by краси View Post
    Колеги, преди някоко дена на магистралата ми протече горивния (нафтовия) филтър.Беше сменен преди няма и 10 дена, минал около 300 километра.Явно го напече жегата на магистралата, колата си загря както трябва (към 90 градуса) и по едно време зад колата яко син пушек, все едно горим ...Помислих, че е от аспуха. А то тече нафта върху изпускателната тръба...Ама тва го видях, след като се отбих, че тва с пушека не беше нормално.Спрях на една бензиностанция и за 1 минута локва нафта под колата....А той изпуска от пластмасовата пробка отдолу.Няма стягане, просто скапана гума(уплътнение) или пластмаса и не държи...Резбата си беше добре иначе.От жегата явно е станал на нищо(или от нафтата).Филтъра явно е манете, бяла кутия, без надписи, и фитъра само ламарина без надписи.ВНИМАВАЙТЕ с такива!Добре, че нафта не се пали лесно!
    Ако филтъра е от тези с датчик за наличието на вода в горивото, то протича уплътнението на датчика, а не филтъра. Лекува се със смяна на датчика.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    И с надпис да е няма гаранция !
    На мен филтрон ми е протичал от дефектна резба.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by краси View Post
    Колеги, преди някоко дена на магистралата ми протече горивния (нафтовия) филтър.Беше сменен преди няма и 10 дена, минал около 300 километра.Явно го напече жегата на магистралата, колата си загря както трябва (към 90 градуса) и по едно време зад колата яко син пушек, все едно горим ...Помислих, че е от аспуха. А то тече нафта върху изпускателната тръба...Ама тва го видях, след като се отбих, че тва с пушека не беше нормално.Спрях на една бензиностанция и за 1 минута локва нафта под колата....А той изпуска от пластмасовата пробка отдолу.Няма стягане, просто скапана гума(уплътнение) или пластмаса и не държи...Резбата си беше добре иначе.От жегата явно е станал на нищо(или от нафтата).Филтъра явно е манете, бяла кутия, без надписи, и фитъра само ламарина без надписи.ВНИМАВАЙТЕ с такива!Добре, че нафта не се пали лесно!
    Ами така става като сменяш филтър веднъж на 5-6 години... до колкото си спомням


    Quote Originally Posted by краси View Post
    Съединителя е добре.Педала е мек, отделя си нормално.Горивен филтър не съм сменял откакто я взех, т.е. 5 години(55 000 километра).Но не ми се вярва да е от него... напролет ще го сменя, купен е, ама стои в гаража...Дали да не взема да й откача дебитомера да видя дали пак ще е така...?
    Last edited by Jivko7777; 07-05-2012 at 22:05.

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ами така става като сменяш филтър веднъж на 5-6 години... до колкото си спомням
    Е сега хептем вече няма да го сменя
    (Малко майтап)
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #6
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    При мен 2 пъти потича - незатегнат достатъчно и прищипано уплатнение (как са успели да завият филтъра не ми е ясно)
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    При мен 2 пъти потича - незатегнат достатъчно и прищипано уплатнение (как са успели да завият филтъра не ми е ясно)
    Обикновено има проблем с уплътнението на датчика (капачката). него го захапват и затова протича
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  8. #8
    Запален алфист краси's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    110

    Default

    Да, предишния си беше екстра На тва му викат хората на здрава глава болест!Сложих друг, за сега не тече, и заявявам на тези, които си го сменят редовно, че ще го карам поне 60 000!Иначе, да, май беше проблема в прещипването на скапаното уплътнение.По принцип колата няма датчик за вода и много си мислех да навия един болт в тази резба, за да не го мисля да не протече и другия, ама нямаше кога да търся...Истината е, че това е меко казано калпава изработка на толкова важен компонент, и както се вижда моя случай не е единичен.А все пак говорим за гориво ... било то нафта.
    Last edited by краси; 09-05-2012 at 22:40.
    Alfa 156 2.4 JTD
    Honda CBR600RR 2008

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •