Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: разход на GTV

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    В. Търново
    Posts
    50

    Default разход на GTV

    абе колко ви горят GTV-тата зимата градско?
    Моята мърша гори от 14 до 15,5 литра на сто
    Alfa Romeo GTV 2.0TS

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Коя година ти е ГТВ-то щот има известна разлика в моторите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3

    Default

    аз не карам GTV, нито alfa, ама и аз харча толкова - 154 коня на 2.0 + 20V

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by netsurfer
    аз не карам GTV, нито alfa, ама и аз харча толкова - 154 коня на 2.0 + 20V
    Ама твоя мотор си е известен с харча а на сичкото отгоре си и автоматик Което ми говори че тез ГТВ-та нещо куцат
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by netsurfer
    аз не карам GTV, нито alfa, ама и аз харча толкова - 154 коня на 2.0 + 20V
    Ама твоя мотор си е известен с харча а на сичкото отгоре си и автоматик Което ми говори че тез ГТВ-та нещо куцат
    обаче от разход до разход има голяма разлика, правил съм и 13 градско и 16, много зависи от маршрута, задръстванията ....

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    В. Търново
    Posts
    50

    Default

    бе не е автоматик ма СИ ХАРЧИ
    Alfa Romeo GTV 2.0TS

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    В. Търново
    Posts
    50

    Default

    и все пак колеги споделете
    Alfa Romeo GTV 2.0TS

  8. #8

    Default

    зимата:
    с Редекс (червената) добавка:
    при задръствания до 16 на сто
    при по-малко спирания и по празни улици 13 на сто градско

    без добавка просто е по-непостоянен разхода.
    А извънградско ми е постоянно 8 на сто независимо дали с 140 или с 200...

    Но да отбележа че имам да сменям термостат... ама колко ше промени....не се знае. Смяната на Ламбда сондата не ми намали разхода нито грам, но колата върви около 3 пъти повече...

    Истината е че при тези задръствания, а и това че напрактика аз не мога да я карам спокойно, се някъде я изрязвам и си правя кеф-а така че....колкото толкова

    Се пак за тва сме ги зели щото е кеф...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #9

    Default

    карам я от 2 месеца и дава разход около 16 на сто километра градско. обаче трябва да сменям сегменти и тогава разхода ще падне доста надявам се. и все пак не може да очакваме от тези коли да харчат 10-12 при нормално каране в задръстванията.

    напълно подкрепям колегата - колите сме си ги купили за да се кефим и ако ще ги галим за да не харчат с по 2-3 лева на 100 км по-повече просто си купуваме деу тико и не се занимаваме с такива автомобили.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    В. Търново
    Posts
    50

    Default

    Не че се жалвам просто питам да се информирам дали е нормално, преди карах БМВ и то не харчеше по-малко.
    Сега ще я замеря чисто извънградско и ще споделя колко ще глътне.
    Alfa Romeo GTV 2.0TS

  11. #11
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer
    карам я от 2 месеца и дава разход около 16 на сто километра градско. обаче трябва да сменям сегменти и тогава разхода ще падне доста надявам се. и все пак не може да очакваме от тези коли да харчат 10-12 при нормално каране в задръстванията.

    напълно подкрепям колегата - колите сме си ги купили за да се кефим и ако ще ги галим за да не харчат с по 2-3 лева на 100 км по-повече просто си купуваме деу тико и не се занимаваме с такива автомобили.
    Може и да падне разхода, ама на масло
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    Абе 12 градско требе да ви е разхода макс, при нормално каране. Извънградско 8-9 л. до 120-130 км/ч. Над тези километри при мойта бензина почва да намалява супер бързо.
    Audi A6 & Alfa GTV

  13. #13
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Quote Originally Posted by stelt
    Quote Originally Posted by bouncer
    карам я от 2 месеца и дава разход около 16 на сто километра градско. обаче трябва да сменям сегменти и тогава разхода ще падне доста надявам се. и все пак не може да очакваме от тези коли да харчат 10-12 при нормално каране в задръстванията.

    напълно подкрепям колегата - колите сме си ги купили за да се кефим и ако ще ги галим за да не харчат с по 2-3 лева на 100 км по-повече просто си купуваме деу тико и не се занимаваме с такива автомобили.
    Може и да падне разхода, ама на масло
    Слушай пич, не те знам каква алфа караш и какво впечатление имаш от GTV-та ако си карал въобше ма моята грам масълце не мие пипнала 4 месеца вече (4567км) а бензин повече от 12/100 не ми е харчила на градско. Тва са 2000куб.см 180к.с щото е чипосана. Сам си прави изводите. Тва е засега де
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad
    Quote Originally Posted by stelt
    Quote Originally Posted by bouncer
    карам я от 2 месеца и дава разход около 16 на сто километра градско. обаче трябва да сменям сегменти и тогава разхода ще падне доста надявам се. и все пак не може да очакваме от тези коли да харчат 10-12 при нормално каране в задръстванията.

    напълно подкрепям колегата - колите сме си ги купили за да се кефим и ако ще ги галим за да не харчат с по 2-3 лева на 100 км по-повече просто си купуваме деу тико и не се занимаваме с такива автомобили.
    Може и да падне разхода, ама на масло
    Слушай пич, не те знам каква алфа караш и какво впечатление имаш от GTV-та ако си карал въобше ма моята грам масълце не мие пипнала 4 месеца вече (4567км) а бензин повече от 12/100 не ми е харчила на градско. Тва са 2000куб.см 180к.с щото е чипосана. Сам си прави изводите. Тва е засега де
    Бате не знам къв е тоя чип дет изкарва 30 коня точно от този мотор, кажи ся кой те излъгал
    Audi A6 & Alfa GTV

  15. #15
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Подкрепям Шарки - възможно е да се доближиш до тая мощност , ако си с изцяло сменена генерация (от началото до последното гърне-на суперспринт май към 1800 евро струва цялата, Ремус - май нямат цяла) + Хубав конус филтър (марков и правилно монтиран) +чип
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •