Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109

Thread: Странен проблем с 156 2.5

  1. #1

    Default Странен проблем с 156 2.5

    Здравейте,
    възникна много странен проблем по колата.

    Поговорих си с майтора,който ми поддържа колата и той каза: "Изчакай да узрее ябълката и ще видим"?! Ок, съм с това,но все пак искам да се консултирам и за мнения. Проблемът е ,че когато тръгвам от място при подаване на газ не върви просто си се движи.Оправя се веднага щом махна крака от газта и пак я натисна. Тръгва си все едно нищо не е станало. Това го прави отвреме на време. Няма значение дали е загряла или не . Ноември месец ми направи впечатление,че ми го направи същото в движение на 3та предавка - 2 пъти(по различно време). Ламбдата е сменена отдавна,свещи,кабели само дебитомер още не съм,но мисля ,че това няма общо.
    Мнения?
    Поздрави!
    Last edited by thecleaner; 15-05-2012 at 23:44.

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Highvoltage View Post
    Здравейте,
    възникна много странен проблем по колата.

    Поговорих си с майтора,който ми поддържа колата и той каза: "Изчакай да узрее ябълката и ще видим"?! Ок, съм с това,но все пак искам да се консултирам и за мнения. Проблемът е ,че когато тръгвам от място при подаване на газ не върви просто си се движи.Оправя се веднага щом махна крака от газта и пак я натисна. Тръгва си все едно нищо не е станало. Това го прави отвреме на време. Няма значение дали е загряла или не . Ноември месец ми направи впечатление,че ми го направи същото в движение на 3та предавка - 2 пъти(по различно време). Ламбдата е сменена отдавна,свещи,кабели само дебитомер още не съм,но мисля ,че това няма общо.
    Мнения?
    Поздрави!
    Горивен филтър...предаваща се бензинова помпа Това ми идва на прима виста

  3. #3
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    И евентуално потенциометъра на газта и/или моторчето на дроселовата клапа...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Горивен филтър...предаваща се бензинова помпа Това ми идва на прима виста
    Горивен филтър нямам...

    ---------- Post added at 12:10 ---------- Previous post was at 12:09 ----------

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    И евентуално потенциометъра на газта и/или моторчето на дроселовата клапа...
    Ще го имам впредвид. Благодаря.

  5. #5

    Lightbulb

    Ако го прави в диапазон от обороти, може да е и дебиломер-а. Качвай се на диагностика не хвърляй пари на вятъра.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    И евентуално потенциометъра на газта и/или моторчето на дроселовата клапа...
    Ще светне грешка и при двете

    ---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    Ако го прави в диапазон от обороти, може да е и дебиломер-а. Качвай се на диагностика не хвърляй пари на вятъра.
    Качвай се на диагностика не хвърляй пари на вятъра - това е истината
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7

    Default

    Още утре отивам Днес не съм я карал.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    И евентуално потенциометъра на газта и/или моторчето на дроселовата клапа...
    Подкрепям, поразчовъркай първо буксата на потенциометъра на газта....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Сега и ако ми обясните къде се намира Хаха
    Дросела - ок ,газта - ок, потенциометъра?
    Ще се разчовъркам утре. Ходих на диагностика - всичко си е наред и в граници. Смених засега бензиностанцията. Зареждах в Лукойл ,сега малко Шел.. Отзиви? Аз никога съм нямал проблем с Лукойл.

  10. #10

    Default

    Лягаш изчанчен под таблото, там където са педалите и гледаш педала на газта къде завършва - е те това е потенциометъра (един доста внушителен цилиндър е, не си мисли за потенциометрите на платките)...

  11. #11
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Лягаш изчанчен под таблото, там където са педалите и гледаш педала на газта къде завършва - е те това е потенциометъра (един доста внушителен цилиндър е, не си мисли за потенциометрите на платките)...
    Що не му кажеш да не заляга и да се чанчи като това се проверчва с ФЕС за нула време
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Лягаш изчанчен под таблото, там където са педалите и гледаш педала на газта къде завършва - е те това е потенциометъра (един доста внушителен цилиндър е, не си мисли за потенциометрите на платките)...
    Това е добро описание
    Поздрави

  13. #13

    Default

    Здравейте,
    за съжаление проблема си остана,даже мисля ,че се влошава.Вчера на магистралата се пуснах с опел астра 1,8 116коня и направо си ме остави в точка. Наистина бях с 3ма човека,но .....!!! Не мога да я оставя така.. Майсторите казват,че нищо и няма...

  14. #14

    Default

    Тва от първия пост винаги ли го прави, или инцидентно????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Highvoltage View Post
    Сега и ако ми обясните къде се намира Хаха
    Дросела - ок ,газта - ок, потенциометъра?
    Ще се разчовъркам утре. Ходих на диагностика - всичко си е наред и в граници. Смених засега бензиностанцията. Зареждах в Лукойл ,сега малко Шел.. Отзиви? Аз никога съм нямал проблем с Лукойл.
    За бензина - аз предимно от Шел зареждам , 100 и си слагам добавка, Редекс ли какво беше, доволен съм.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •