Results 1 to 11 of 11

Thread: Нова Alfa GT във форума

  1. #1

    Default Нова Alfa GT във форума

    Здравейте,

    Радвам се да увелича форумната популация с още една лачена италианка...

    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm, изпълнение Progression +, черна красавица - ще кача снимки след някой и друг ден, че утре съм в КАТ.

    Тъй като искам да й оправя всички дребнички "кусури" максимално бързо, се обръщам към вас с няколко въпроса...

    Първо, предната и задната значки са избелели, тъй че 100% ще се сменят максимално бързо; ще се радвам на информация откъде евентуално мога да намеря OEM емблеми на Alfa за този модел или просто да се ориентирам към онлайн пазаруването.

    Второ, мисля веднага да й сложа ксенони и ще се радвам на всякакъв споделен опит. Ще се обърна към професионалист за тази цел (отсега си признавам, не си падам по ръчния самоделен труд върху колата), но ми е интересно какво бихте препоръчали в тази насока.

    Трето - с приятелката ми имаме куче, което, макар че е обучено как се вози в кола (предна дясна седалка, в краката на пасажера), все пак си е куче. Затова се надявам да можете да ме упътите къде да търся качествени (гумени) стелки; по възможност правени за модела.

    И последно - за съжаление, изглежда, че CD-то с навигацията е само за Западна Европа (макар че признавам, че все още не съм човъркал достатъчно) - ще съм много благодарен за всякаква информация откъде мога да намеря карта за нашите ширини.

    След всички въпросвания да си дойдем на думата -- благодарността ми, естествено, се изразява в бири, кебапчета, ако трябва италиански салати и тем подобни благинки - които с най-голяма радост ще раздам на някоя от предстоящите форумни срещи. Благодаря предварително!
    Last edited by MetroiD; 15-05-2012 at 16:15.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...C1%CB%C5%CC%C0
    Тук има доста интересни решения на колегата Phoenix, даже има и вариант в черно на твоето черно GT може да стои яко и най-важното е, че и да я чукне камъче нищо не и става

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Честито колега!Със здраве да си я караш!
    По темата за картите за навигацията - прочети в ето тази тема http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=56394
    Ако имаш по-конкретни въпроси,се обърни към колегата OEM.Предполагам няма да ти откаже помощ.
    За останалите неща потърси в раздел платени обяви.Там има много добри оферти за ксенони,стелки и т.н.
    Качи малко снимки на колата.Напиши малко повече данни за нея в подписа си,за да може колегите бързо и лесно да ти отговарят и помагат.
    Успех!

  4. #4

    Default

    Благодаря!

    Новите емблеми вече са на път; а за навигацията - благодаря за полезния линк - ще се свържа с OEM, тъй като към момента и двата линка, откъдето може да се свали навигационния софтуер, са прецакани.

    Снимки - като светне с новите емблеми

    Днес я покарах из и около София и съм абсолютно влюбен... Даже успях да се засека на Г. М. Димитров с абсолютно същото черно GT - ухилих се на колегата като малко хлапе; дано не ме е разбрал погрешно

  5. #5

    Default

    Всичко е добре,но така без снимков материал.....малко ти бледнее темата,колега.........щракай и пускай,кво толкова.....нали и забележките трябва да видим....шегувам се разбира се
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6

    Default

    Аааа не, чакай да скрием всичкото забележки, пък тогава снимки

    Иначе - в момента е в сервиза; сменям водна помпа, ремъци, филтри, акумулатор и т.н... че много roadtripping я чака, трябва да е 100% в час.

    Което ме подсеща -- към момента не използвам услугите на Ауто Италия, но обмислям да мина после набързо и през тях поради две причини:
    1. Печат в сервизната книжка за преглед на 20000км от оторизиран сервиз (а аз ще съм си извършил при мой човек всички нужни намеси)
    2. Софтуерен update / upgrade.

    За първото предполагам, че не е проблем, ако си платя колкото там струва прегледа - някой може ли обаче да ме ориентира каква е сумата?

    А за второто - това, което изчетох досега, ме навежда на мисълта, че ще ме изгледат като тръба, като ги попитам дали могат да ми update-нат софтуера...

  7. #7

    Default

    бръм
    Last edited by MetroiD; 05-07-2012 at 13:15.

  8. #8
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Колега това ГТ коя година е и на колко километра та теи трябва печат в сервизна книжка, още повече на 20 000.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  9. #9

    Default

    fiore - никъде не съм казал, че "трябва" печат; в случая става въпрос за нещо, което _искам_ да направя ей-така, по мои си съображения...

    Иначе: GT-то тъкмо прави 160К (2005г.).

    П.П.: А това SUV, дето ти е на аватар, и аз го чакам с нетърпение
    Last edited by MetroiD; 22-05-2012 at 16:04.

  10. #10

    Default

    А така де.......да го настъпваш със здраве
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11

    Default

    Сменям в момента пълен набор консумативи, след което ще си го понастъпвам едно хубаво почивните дни И снимки ще има, и инфо за разни аксесоари ще дам по възможност...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •