Results 1 to 7 of 7

Thread: Наводнение в багажника

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default Наводнение в багажника

    Здравейте колеги. От може би 2 години се боря с този неприятен проблем. Всеки път си мисля, че не може вече да не съм го решил, и всеки път оставам разочарован.

    Първоначално влизаше някъде от ляво. Мислех, че може да е покрай стопа, нещо свързано с уплътнението. Свалям стопа, почиствам, измивам, подсушавам, мажа със силикон и проблемът решен. Да ама не. Пак влиза вода. И хайде пак сваляй стопа.Явно беше, че проблемът не е от там. За това с един приятел взехме бутилките и почнахме да поливаме. Гледахме,търсихме докато накрая намерих малка цепнатина в при връзката между ламарините на калника и багажника. И за мое невероятно очудване, след като го намазах със силикон взе та се оправи. Няма вече пълен стоп с вода, няма аквариум при резервната гума. Радоста ми беше пълна.

    Е да ама пак не. Нямаше и месец, когато установих, че вече влиза от дясно. Вече сигурен, че знам от къде е, свалих пак стопа, повторих процедурата с него, но когато погледнах на мястото на свързване на ламарините, за мой най-голям ужас видях, че пукнатини няма. Ама никакви. И вече от може би година, се боря и се мъча, да отсраня теча. Въпреки, че не видях пукнатини, намазах със силикон къде, каквото ми се видя съмнително, но не спира и това си е. Стопът ми си е пълен с вода, багажникът пак си е като аквариум... Едно само е сигурно - стопът не е проблема. От някъде се стича над него, от вътрешната страна на ламарините, и като потече надоло, започва постепенно да се пълни и самият стоп.

    Моля ви колеги, ако някой има някаква идея, къде се корени този проблем, кажете ми. Просто наистина ми е дошло до гуша от цялата тази вода, миризма на мухъл, а и зимата замръзвания на стопове, тапицерии, лед по субуферчето, и всякакви други проблеми, произтичащи от това. Благодаря ви предварително.
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    И аз навремето силиконизирах стоповете и се оказа, че не влиза от там. Силиконизирах и под декоративните лайсни над задните врати към багажника - и от там не беше(а доста е неприятно за демонтаж). Накрая се оказа, че водата се просмуква през болтовете, с които са хванати стойките за амортисьорчетата на капака. Понеже бяха боядисани, не предполагах, че може да влиза от там. И си извади и изхвърли кечето, което вече се е напоило качествено и тежи сигурно с 20 кг повече от фабричната му тежина. Миризмата на мухъл е ясно, че идва от него.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Аз си мисля, че багажната врата трябва да има дренажни отвори там където ляга в/у бронята...огледай дали не са пълни с нещо

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    И аз навремето силиконизирах стоповете и се оказа, че не влиза от там. Силиконизирах и под декоративните лайсни над задните врати към багажника - и от там не беше(а доста е неприятно за демонтаж). Накрая се оказа, че водата се просмуква през болтовете, с които са хванати стойките за амортисьорчетата на капака. Понеже бяха боядисани, не предполагах, че може да влиза от там. И си извади и изхвърли кечето, което вече се е напоило качествено и тежи сигурно с 20 кг повече от фабричната му тежина. Миризмата на мухъл е ясно, че идва от него.
    Сега се прибирам от гаража. Вече толко ми писна, че взех та разкачих и извадих и тапицерията, и изолацията под него, и отливката над калника, за да остане само ламарина, като бях решил да поливам пак с вода отгоре, и да гледам дали ще капе някъде. Но тъй като съм намазал абсолютно всички връзки със силикона, а той така беше залепнал, че свалянето на стопа ми отне може би 40-50минути, сметнах че просто не може да е от местата където съм сложил силикон. Единствено останаха точно болтовете, които описваш. Също като теб и аз мислех, че не може да е от тях, но по метода на изключване останаха само те. А и щом казваш, че при теб е било от там, се надявам утре като ги сваля и ги намажа и тях със силикон, да вземе вече да спре тая вода.... Омръзна ми зимата да карам с "кристални стопове" пълни с истински ледени кристали и само да сменям изгорели крушки...
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Имах същият проблем от дясно и при мен се оказа,че има почти микро пукнатини (които не се виждаха почти) на снадката между калника и багажника. Лошото е че и аз разглобих задницата докато разбера. След това изстъргах с нещо остро заводският силикон(който е за"спояване на двете части на купето)или там каквото е и намазах с черен силикон (за автостъкла) и всичко спря до там.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Имах същият проблем от дясно и при мен се оказа,че има почти микро пукнатини (които не се виждаха почти) на снадката между калника и багажника. Лошото е че и аз разглобих задницата докато разбера. След това изстъргах с нещо остро заводският силикон(който е за"спояване на двете части на купето)или там каквото е и намазах с черен силикон (за автостъкла) и всичко спря до там.
    Тази процедура правих последния път, когато течеше, и мислех че всичко е приключило но уви... Ще свалям багажника, само че сега в тези студове не знам кога ще стане. Иначе съм извадил тапицерията и всички други неща под нея, и е само по ламарина Сега да вземе да капе, та да го видя от къде е и да го
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Днес, въпреки студа, след като отворих багажника и видях любимия "аквариум", ми писна и взех та свалих вратата на багажника. Изчистих всичко, махнах стария силикон или какъвто материал е там, сложих нов, пристегнах и сега вече се надявам да няма проблеми. Ако и сега протече просто... нищо друго не остава. Вече почвам да си мисля, дали пък не е нещо свързано със задното стъкло. Да влиза покрай него някъде, и да се стича до отзад в стопа, и от там вече надолу...
    Не знам вече. Дано сега съм го решил този гаден теч, че иначе...
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •