Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 172

Thread: Как да си направим фарове тип ГТА 156

  1. #76
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    материали със снимки винаги са от полза
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #77
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default ето малко снимки и от моите фарове



















    това не е СИЛИКОН а ЛЕПИЛО за пвц и др.





















    тези гредички ми бяха малко поизгнили в долния край



















    това са болтовете които държат бронята



    тази решетка се държи на 3 щипки в бронята които излизат нагоре.



    това е щипката на фара намираща се в вътрешния карай



    това е горния болт на фара и от долната страна има още един.

    Дано бъда полезен за колегите които искат да се впуснат в това начинание аз използвах свалянето на фаровете та си сложих и XENON.

    пп. за по подробни снимки съм качил и тук http://zafo84.snimka.bg/tuning/alfa-156-farove.713150
    дано бъда полезен

    УСПЕХ!!!!!!!
    Last edited by angel_1987; 13-11-2012 at 21:40.

  3. #78
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Като изключим силикона, другото е доста добре. Ползвайте скъп силикон, от тия които се ползват за гарнитури, масло-термо и квот се сетите устойчив. Всичко останало в последствие се оказва проблемно. При някой започват да се изпотяват стъклата отвътре, при други стават мазни незнайно защо, трети пък стават нещо средно между смола и пластмаса и нямат отваряне повече фаровете, и така....
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #79
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Бре! За да се свалят фаровете трябва да се сваля и броня ли бре, колеги?!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #80
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    това не е силикон а някакво лепило за сега държи пак по нататък ще видим

    ---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Бре! За да се свалят фаровете трябва да се сваля и броня ли бре, колеги?!
    да за съжаление

  6. #81
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    4 x 55W xenon - много смело решение. Дано не се размина с тебе
    AR 156 1.8 TS + LPG

  7. #82
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Взе ми думите от клавиатурата... Защо поне не сложи 35-ватов ксенон на тия рефлекторни фарове..? Дреме ли ти отсреща какво им е..?


    при добра настройка на фаровете няма никакви проблеми.

  8. #83
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    А и плюс това разликата е само в Лумените и в дължината на вълната и въобще не заслепяват като са настроени,а лично на мен ми се е случвало с 55wхалоген проектиран висооооооко в небесата да ме накара да намалявам!!!

    Успех колега!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  9. #84
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Щом казваш...

    Иначе браво за поста и хубавите снимки, както вече казаха и други хора, всичко си го направил супер, с изключение на еФтинкия "универсален" силикон, който изобщо, ама изобщо не е за там... Дано нямаш проблеми, но според мен много скоро ще почнат да се изпотяват точно заради това лепене.


    Абе хора защо всички си мислите 4е това е силикон че почвате да дразните това е лепило за пластмаса,стъкло и тнт на ТИТАН,въобще не е силикон


    ето го,аре спрете да спамите с тоя силикон!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  10. #85
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Значи..., това че изказвам мнение относно нещо което може да се окаже полезно за доста хора които не са наясно, а освен това не знаех че е лепило понеже от снимките повече прилича на силикон, за теб е спамене? ОК, това което си показал може и да върши работа, не споря, но ако ти се счупи примерно единия държач на рефлектора ще се наложи направо да хвърлиш целия фар. Все пак всеки си решава сам.

    пс Под добра настройка какво разбирате, ксеноните на рефлектори не заслепяват само когато са забити надолу, а доколкото се сещам идеята е да светят максимално силно и надалеко без да заслепяват насрещно идващите. Все се каня да си напълня дръжката на лявата врата с 5-8мм гайки, ама май скоро ще има късметлий.
    Last edited by mirchozo; 13-11-2012 at 21:16.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #86
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Значи..., това че изказвам мнение относно нещо което може да се окаже полезно за доста хора които не са наясно, а освен това не знаех че е лепило понеже от снимките повече прилича на силикон, за теб е спамене? ОК, това което си показал може и да върши работа, не споря, но ако ти се счупи примерно единия държач на рефлектора ще се наложи направо да хвърлиш целия фар. Все пак всеки си решава сам.

    пс Под добра настройка какво разбирате, ксеноните на рефлектори не заслепяват само когато са забити надолу, а доколкото се сещам идеята е да светят максимално силно и надалеко без да заслепяват насрещно идващите. Все се каня да си напълня дръжката на лявата врата с 5-8мм гайки, ама май скоро ще има късметлий.

    давай напълни я може да си намериш такива касметлии ама дано нямат по големи гайки.

    пп, За това се слага ксенон и на двете светлини за да настроиш късите да не заслепяват а в същото време със по силния ксенон дългите да светят достатъчно далеч

  12. #87
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by angel_1987 View Post
    давай напълни я може да си намериш такива касметлии ама дано нямат по големи гайки.

    пп, За това се слага ксенон и на двете светлини за да настроиш късите да не заслепяват а в същото време със по силния ксенон дългите да светят достатъчно далеч
    Моите къси не ги мисли, за 1 месец никой не ми е присветнал, а съм с 55ватов ксенон и светят на повече от 200м пред колата, та за какво ми е ксенон на дългите като почти не ми се налага да ги пускам. А дали ще намеря късметлий с по-големи гайки от моите, възможно е но като не им преча няма да имат причина да ми навредят. По-добре да беше инвестирал в качествени лупи отколкото да слагаш ксенон на дългите, щеше да си в пъти по-доволен, особено в града където е добре да виждаш максимално далеко без да заслепяваш. Ще покараш и ще си видиш рано или късно че съм бил прав.

    пс Извинявам се за спора който се заформи, ако модераторите решат нека поразчистят излишните мнения.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #88

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    По-добре да беше инвестирал в качествени лупи отколкото да слагаш ксенон на дългите, щеше да си в пъти по-доволен, особено в града където е добре да виждаш максимално далеко без да заслепяваш. Ще покараш и ще си видиш рано или късно че съм бил прав.
    Абсолютно си прав!!

    Нямам кола с обикновен рефлектор и да е с ксенон!!!!
    Аз съм на мнение че 156 ако е хубав и запазен фара няма нужда от ксенон.

    Ксенон само на кола с лупа!


    Заради това се сезираха органите на реда за колите с ксенон на обикновен фар без лупа.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  14. #89
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това беше първото нещо което направих като купих колата и ме гложди мисълта дали няма да е по добре ако се махне разсейващата пластмаса пред крушката на мигача.

    п.п.Аз го направих със силикон прозрачен и не мръднало вече 3 години.Против ксенона без лупа съм, освен, може би, ако се сложи така че излъчвателната част на крушката да дойде там където се пада нажежаемата жичка на халогенната крушка.Иначе ксеноновата е по-дълга и като се монтира на мястото на халогенната, светлинният поток отразен от рефлектора е с по широк ъгъл, демек работи като разфокусиран прожектор.Оттам идва и заслепяването.
    Last edited by dimitar_vd62; 14-11-2012 at 01:12.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #90
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    ... Все се каня да си напълня дръжката на лявата врата с 5-8мм гайки, ама май скоро ще има късметлий.
    Това не го разбрах с каква цел се прави.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •