Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 172

Thread: Как да си направим фарове тип ГТА 156

  1. #1
    започва да се пристрастява Michael's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Хасково
    Posts
    58

    Default Как да си направим фарове тип ГТА 156

    Здравейте колеги,може да има и друга такава тема но реших и аз да постна моята

    Стъпка номер 1:
    Сваляне на фаровете,става като се откачи бронята от няколко места и те са:първо сваляте декоративните пластмаси до маската(с синио на снимката) и отдолу се откриват 4 болта от там откачате бронята,след това има 3 болта който са от вътрешния край (с червеното на снимката) те са отвъртат като се свали подкалника или се отвъртят няколко болта колкото да може да се бърка вътре (гумата задължително трябва да се свали!!)
    Така след като сме откачили бронята леко я придърпваме надолу така че да може да бръкнете с тресчотка в долния десен ъгъл на фара там се намира единия от болтовете(10) който го държи,а другия е отгоре той се вижда,и в левия ъгъл има една щипка която го държи с права отверка излиза и сте готови фара излиза!!(съжелявам че нямам много снимков материал от тази цялата процедура но просто си бях забравил и телефона и фотоапарата)Снимка:

    И така минаваме към
    СТЪПКА НОМЕР 2:
    След като е свален фара ще са ни необходими следните инструментиводна шкурка 600,силикон(безцветен),отверки,макетен нож,пистолет за топъл въздух)

    Без 2те шкурки който съм задраскал
    Започваме отварянето,нагрявате хубаво от всички страни и внимателно с права отверка леко напъваме докато се отворят.
    СТЪПКА НОМЕР 3:
    След като го отворим премахваме капачето на рефлектора на мигача той е на щифтове от двата края

    След като го свалите отдолу в левия ъгъл има една видия,отвъртате я и рефлектора спокойно излиза..
    ето така трябва да изглежда разглобения фар:

    СТЪПКА 4:
    Като сте свалили рефлектора вече,продължаваме с търкането му на водна шкурка 600 след като го изтъркате трябва да изглежда ето така:

    СТЪПКА 5:
    Като свършим с търкането,престъпваме към боядисването,първо с шприц след това с боя
    шприца:

    И вече с боя:

    СТЪПКА НОМЕР 6:
    След като всичко изсъхне събираме фара в обрания ред и го хващаме с силикон и за да го държи го хващаме с тиксо:

    СТЪПКА НОМЕР 7:
    Монтираме на колата пак в обратния ред
    СТЪПКА НОМЕР 8:
    Вземете си студена бира и се наслаждавайте на фаровете

    Надявам се да съм бил полезен и ако има нещо питайте

  2. #2
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Евала .Отразява ли се боядисването на светенето на фаровете?
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  3. #3
    започва да се пристрастява Michael's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Хасково
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    Евала .Отразява ли се боядисването на светенето на фаровете?
    Koлега да ти кажа не забелязах разлика в светенето

  4. #4
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Колега, ако можеш да качиш и снимки с резултата от интервенцията ще е още по-добре.

  5. #5
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    тая боядисаната пласмаса няма нищо общо с светенето.
    JTDm 170+

  6. #6
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    браво на колегата за нагледния урок и аз съм с такива фарове, мн съм доволен как стана, аиде вземаите пример и започваите
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  7. #7
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    тая боядисаната пласмаса няма нищо общо с светенето.
    Ами щом са я направили отразителна - предположих, че има...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  8. #8

    Default

    Колега поздравления за ентусиазма,ама поне качи и снимка с крайния резултат
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    и аз съм така

    Само да вметна, че никелираното покритие може да се махне с коресилин, не е нужно да се търка с шкурка. Боядисах го с черна гланц боя, лично на мен ми харесва повече от мат варианта.

    И една тънкост: ако се боядиса и капачката пред крушката за късите в черно, фарът стои тъмен (капачката се отразява в рефлектора) Това НЕ влияе на светенето

    Резултатът:
    http://clubalfaromeo.com/forum/album...pictureid=3766
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    започва да се пристрастява Michael's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Хасково
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    и аз съм така

    Само да вметна, че никелираното покритие може да се махне с коресилин, не е нужно да се търка с шкурка. Боядисах го с черна гланц боя, лично на мен ми харесва повече от мат варианта.

    И една тънкост: ако се боядиса и капачката пред крушката за късите в черно, фарът стои тъмен (капачката се отразява в рефлектора) Това НЕ влияе на светенето

    Резултатът:
    http://clubalfaromeo.com/forum/album...pictureid=3766
    Колега имам въпрос,правил ли си нещо върху твоите стъкла понеже ми изглеждат доста кристални..

    П.С. Ще кача снимка но просто времето не ми позволява постоянно вали сега е малко по-добре и ще отскоча да ги снимам

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Michael View Post
    Колега имам въпрос,правил ли си нещо върху твоите стъкла понеже ми изглеждат доста кристални..

    П.С. Ще кача снимка но просто времето не ми позволява постоянно вали сега е малко по-добре и ще отскоча да ги снимам
    Да, полирани са и след това лакирани (прави ми ги бояджия). Преди бяха леко помътнели, след лакирането станаха кристално чисти.

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Повечето хора, които си тунинговат фаровете така, после пак разлепят стъкла, защото боята обикновено се лющи (предполагам от топлината на крушката). Не знам дали с някаква високо-температурна боя би имало по-добър ефект, но със сигурност боядисване със спрейче за 4.50 е грешка...
    С обикновени крушки сигурно така ще стане. Аз съм с ксенон на късите, а той не развива чак такива високи температури. От една година съм така и никъде не е започнало да се люпи. Но и основата за боята също е много важна. Със спрейче за 4,50 съм експериментирал и със и без грунд. Разликата в трайността е значителна в полза на варианта с грунд.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    започва да се пристрастява Michael's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Хасково
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Повечето хора, които си тунинговат фаровете така, после пак разлепят стъкла, защото боята обикновено се лющи (предполагам от топлината на крушката). Не знам дали с някаква високо-температурна боя би имало по-добър ефект, но със сигурност боядисване със спрейче за 4.50 е грешка...
    Колега спирачните ми апарати са боядисани с спрей от 3лв и въобще не са мръднали (да чукна на дърво) като се има в предвид че там има също голямо нагряване!!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Повечето хора, които си тунинговат фаровете така, после пак разлепят стъкла, защото боята обикновено се лющи (предполагам от топлината на крушката). Не знам дали с някаква високо-температурна боя би имало по-добър ефект, но със сигурност боядисване със спрейче за 4.50 е грешка...
    Подкрепям , трябва да се види за специална боя, но така фаровете са много красиви!

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Повечето хора, които си тунинговат фаровете така, после пак разлепят стъкла, защото боята обикновено се лющи (предполагам от топлината на крушката). Не знам дали с някаква високо-температурна боя би имало по-добър ефект, но със сигурност боядисване със спрейче за 4.50 е грешка...
    Трябва боя с пластификатор за пластмаса. Питайте където продават бои
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #15
    започва да се пристрастява Michael's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Хасково
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Да, полирани са и след това лакирани (прави ми ги бояджия). Преди бяха леко помътнели, след лакирането станаха кристално чисти.



    С обикновени крушки сигурно така ще стане. Аз съм с ксенон на късите, а той не развива чак такива високи температури. От една година съм така и никъде не е започнало да се люпи. Но и основата за боята също е много важна. Със спрейче за 4,50 съм експериментирал и със и без грунд. Разликата в трайността е значителна в полза на варианта с грунд.
    Колега,някъде специално ли даде да ги полират или и при тези в автомивките които полират става и какъв лак използва след това?

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •