Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 166 to 172 of 172

Thread: Как да си направим фарове тип ГТА 156

  1. #166
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми в атакъв случай ще си върти врътките на някоя стена или отива на стенд.Освен това като ги направиш на една линия има си копченце вътре на таблото да ги вдигаш и сваляш.Кое е страшното.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #167
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На снимката с двете лупи, явно е шкурено, аз помослих че е китвано. Там като гледам захващането явно...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #168
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Може и да е обработвал с нещо допълнително, ма май това беше цвета на пластмасата.......не си спомням.Питай го.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #169
    Че напрайм печката изрод
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default Малко помощ за едни пластмаси по фара?

    Хора, малко помощ, че изникна един странен проблем при мен. И аз реших да полирам и правя ГТА фаровете и така и така съм ги смъкнал едно ксенонче да сложа, всичкото е много хубаво само че за да влезе лупата трябва една пластмаса да се махне (Алфа 147 е колата, на снимката съм посочил какво трябва да се махне) та въпроса ми е как да я махна да я е*а и пластмасата и. Тя реално държи метала който отразява светлината обратно в рефлектора и от там вече да свети. Само че пречи да сложа лупата ;( а и от външната страна също има някаква пластмасичка за държача която също трябва да се премахне (айде там по лесно с ножовката примерно) ама вътре как да бръкна или с какво че да махна онази другата и все пак да не надраскам никела на рефлектора?
    Last edited by Bogomil; 23-09-2017 at 11:19. Reason: Май не мога да кача снимката, нищо че е под 5 МБ

  5. #170

    Default

    Quote Originally Posted by Bogomil View Post
    Хора, малко помощ, че изникна един странен проблем при мен. И аз реших да полирам и правя ГТА фаровете и така и така съм ги смъкнал едно ксенонче да сложа, всичкото е много хубаво само че за да влезе лупата трябва една пластмаса да се махне (Алфа 147 е колата, на снимката съм посочил какво трябва да се махне) та въпроса ми е как да я махна да я е*а и пластмасата и. Тя реално държи метала който отразява светлината обратно в рефлектора и от там вече да свети. Само че пречи да сложа лупата ;( а и от външната страна също има някаква пластмасичка за държача която също трябва да се премахне (айде там по лесно с ножовката примерно) ама вътре как да бръкна или с какво че да махна онази другата и все пак да не надраскам никела на рефлектора?

    Ето това клипче може да ти помогне

  6. #171
    Че напрайм печката изрод
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Благодаря колега, чак сега виждам клипчето и благодаря за отговора, в крайна сметка реших да рискувам и го напънах и да лесно се отчупва, някаква псевдо пласмаса ли е, твърд картон ли е не знам но се махна, сега най съществения ми проблем е че като сложих ксенона и пред него интегрираната ЛЕД лента за дневни + мигач, ксенона се отразява в лентата и свети на самолетите а на пътя я има 10% от светлината я не, лошото е че това го видях днес тъй като нямаше как по рано или снощи да пробвам на тъмно , но на магистралата е вероятно да съм заслепил някой който ме изпреварва. Нарочно карах бавно (90-100) и се извинявам ако някой съм го заслепил. Та като отворя сега да оправя лентата идва на ред следващия проблем който ми се появи.... Опитах да полирам фаровете и така се замътниха че стана по зле отколкото бяха, а всичко по процедурата от темата съм направил. Малко търкам ли? Кофти вакса ли слагам? Ба ли го ;(

  7. #172
    Младши алфист Thunder's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    14

    Default

    Здравейте, колеги,

    Да посъбудя малко темата.
    Има ли все още някой, който да слага лупи на фаровете? Ако има нека драсне едно ЛС да каже колко би струвала интервенцията, като имам налични лупи 2.5", които се надявам ще паснат. Колата е от подписа.

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0250.jpg 
Views:	48 
Size:	94.3 KB 
ID:	164957
    '02 Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8v

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •