Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69

Thread: НЕ иска да върви като я запаля

  1. #1
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default НЕ иска да върви като я запаля

    Колеги Алфа не иска да върви като е студена.като давам на 1ва и 2ра забива предницата се едно се дави и не иска да върви,пали нормално,държи нормални обороти.Когато загрее малко колата след 5 минути се оправя и почва да си върви нормално...Ходих на диагностика в Алфа Ромео Варна казаха ми да сменя дебитомера смених го пак с БОШ,но проблема си остана това го прави само когато е студена.Не могат да разберат явно както и има и така е доста неприятно да се кара.По системата на бензина съм сменял бензиновия филтър,защото си мислях,че може да е запушен, но не е...Моля дайте съвет от какво може да е....Можели да е от свещи или кабели(само тях не съм сменял) ??? Дайте някакви идей.Колата е 1,6ТС 97година 1997 година Алфа 146
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  2. #2

    Default

    Ламбда Сонда казвам аз
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    burgas
    Posts
    2

    Default

    ако е ламбда сонда тя и топла няма да върви а тя се оправя и то точно когато заработи сондата според мен проблема е в дюзите,,,,,,,,,патих от това съвсем скоро
    Last edited by stamov.s; 20-05-2012 at 19:30.

  4. #4
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Дюзи!

    Моята го правеше същото преди да ги сменя.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  5. #5
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Какви са тия дюзи?Това не са ли инжекторите?Колко стуваха горе долу като ги сменяхте...
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  6. #6
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    аз също се интересувам,понеже и моята като е студена не върви,глъхне поякога и пукаше в колектора.Казаха ми да сменя дюзи ама още не съм понеже нямам възможност да взема
    Алфа 146 2.0тс

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Дюзите се чистят на ултразвук. Те са 4 и струва около 15 лв. на дюза. Все пак си провери и ламбда сондата, изключи я от буксата и виж как ще ти върви колата на студено.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  8. #8
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    Не е от дузи,аз ги смених и пак сам си така като е студена,прекасва и пука ама като загрее след 2 мин е ОК, и не знам защото става така ???
    Last edited by alfa boy Qv; 21-05-2012 at 10:25.
    145 Qv

  9. #9
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Лошото е че и на диагностиката не показва никакви грешки и така няма как да се разбере защо го прави тоя номер....Давайте съвети колеги да се оправи тоя проблем !!!
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  10. #10
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Нищо не ти пречи да си свалиш дюзите да ти ги качат на стенд да ги видят пръскат ли или не ако исакт почистване да ги изчистят,да провериш за наличието на масло при свещите да ги свалиш да ги видиш във какво състояние са ако иска регулиране разстоянието между електродите да го направиш все такива елементарни неща.

    ---------- Post added at 11:24 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

    Quote Originally Posted by alfa boy Qv View Post
    Не е от дузи,аз ги смених и пак сам си така като е студена,прекасва и пука ама като загрее след 2 мин е ОК, и не знам защото става така ???
    При теб може би сондата ще се окаже проблема незнам ще видим.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  11. #11
    започва да се пристрастява indig0's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    с. Катуница, Пловдивско
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Нищо не ти пречи да си свалиш дюзите да ти ги качат на стенд да ги видят пръскат ли или не ако исакт почистване да ги изчистят,да провериш за наличието на масло при свещите да ги свалиш да ги видиш във какво състояние са ако иска регулиране разстоянието между електродите да го направиш все такива елементарни неща.

    ---------- Post added at 11:24 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

    При теб може би сондата ще се окаже проблема незнам ще видим.
    Аз съм с 1.4 ТС. Преди няколко месеца го имах същия проблем. Докато е студена на 1-ва и 2-ра докато дигне 3-3500 оборота се дави, забива муцуната сякаш я караш на газ и ти е свършила газта. Дигне ли малко градус за 3-4 км пробег се оправяше.Проблема ми беше предимно сутринта или ако през деня не съм я палел 3-4 часа.Беше ми изгоряла ламбда сондата и след като я смених проблема се изчезна. Преди да я сменя и аз пробвах с друг дебитомер, но нямаше разлика. Аз гарантирам, че ако смениш ламбда сондата ще изчезне проблема. Аз я взех за 131 лв на бош с 1 година гаранция.Колата ми е 98-ма година. Твоята трябва да е същата. Чак след 99-та година ламбдите са други.

  12. #12
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Ем да аз на Емо му казах че и при него проблема ще е същия,а и маи и на колегата пуснал темата.Ама нека първо да ги закачат на компютъра за да не гадаем излишно!!!!....
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  13. #13
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Аз бях на диагностика преди 2 седмици и тога ми казаха,че ламбда сондата си работи нормално и нямало проблем в нея за това търся проблема в нещо друго.....кабели,свещи или нещо друго
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  14. #14
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Утре преди да я запалиш,дръпни буксата на температурни датчик на термостата и кажи после какъв е ефекта.

  15. #15
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    И какво ще стане като е драпнеш,ако се оправи е oт там така ли???Защото и при мен мин седмица бях на диагностика и ми казаха ,за ламбдосондата е ОК
    145 Qv

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •