Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: НЕ иска да върви като я запаля

  1. #31
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo_ View Post
    Имам същия проблем с 1.6 туинспарка...
    Когато е студена, няма никаква мощност на ниски обороти, при подаване на повече газ глъхне.
    Дразни ме разбира се, но я изчаквам няколко минути.

    На диагностика е ок.
    Вероятни причини според мен са две:
    или позапушени "пикаещи" инжектори
    или ламбдасонда.
    ...ламбдасондата работи при температура над 300 градуса и нормално се грее от изгорелите газове.
    за да заработи веднага има и електрическо подгряване - докато се загрее от газовете.
    та ако е заминало подгряването на ламбдата - нормално - пука в ауспуха - мирише на бензин след като я запаля. докато стигна до диагностиката - вече всичко е ок.

    а все ме мързи да намеря кабелите и да я замеря има ли го или не подгряването.

    някои знае ли колко ома горе-долу трябва да е нагревателя на ламбда сонда ?
    пишете ако оправите тоя пусти проблем какво се е оказало.

    и въобще подгряването на ламбдасондата през реле ли е, спира ли се или е включено постоянно ?
    Еййййййй научете най накрая,на студен мотор ламбда сондата не работи,особено на 2.10.3/4 тръгва сигурно след 4-5 мин.,при 1.5.5. по рано,но пак не е от значение.

    ---------- Post added at 09:11 ---------- Previous post was at 09:09 ----------

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Дебитомера не е нов свалихме го от друга Алфа същата като моята пак 146 и пак 1,6ТС и като го сложих ходих до Алфа Ромео и го покажа на майстора и той каза,че всичко е добре вече....
    Значи неможеш да си сигурен че не е от дебитомера проблема.Плюс това,след смяна на който и да е компонент по инжекциона,на ЕКУ-то му трябва време да се самоадаптира като е хубаво да се ресетне преди това
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #32
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Колеги на мен колата ми не гърми просто като я запаля студена на 1ва и 2ра не иска да върви някой път забива муцуна и придърпва се едно,като изключа от скорост се форсира нормално и държи нормални обороти,нали смених дебитомера след което ходих в Алфата и ми казаха,че работи нормално.....И колата нямала проблем на диагностиката.....
    колега колата ти има проблем студена (първите 5 мин) а ти в сервиза я караш топла !!! ако майстора наистина разбира от алфи, помоли го да обърне специално внимание на тоз дебитомер , какви стойности ТРЯБВА да дава и ВДЕЙСТВИТЕЛНОСТ какво показва сигурен съм че на топла кола ще има ЛЕЕЕКО занижени стойности което не е чак такъв проблем (еку-то наглася няква смес) НО на студена си е проблем.Какво става при теб: Дебитомера отчита 11кг въздух и еку-то налива бензин за 11 кила обаче реално са влезнали 17 кг въздух , ламбда сондата НЕ РАБОТИ все още и еку-то незнае кво става, а реално сместа е мнооооого бедна защото тъпия дебитомер си е заминал ! на диагностиката не излизат грешки защото той все още дава някакви данни макар и грешни
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  3. #33
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колега днес изкарах клемата на акумулатора за около 20 минути и след което я сложих и вървенето на колата се промени изцяло все едно и няма нищо....Това на какво се дължи,студена и топла се върви доста добре колата
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  4. #34
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Колега днес изкарах клемата на акумулатора за около 20 минути и след което я сложих и вървенето на колата се промени изцяло все едно и няма нищо....Това на какво се дължи,студена и топла се върви доста добре колата
    Рестартира всико уш виж я покорай може да ти записва грешка ако има някъкъв проблем с някоя част диагностика
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #35
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Колега днес изкарах клемата на акумулатора за около 20 минути и след което я сложих и вървенето на колата се промени изцяло все едно и няма нищо....Това на какво се дължи,студена и топла се върви доста добре колата
    лекуваш "туберколоза" с бонбонки "олипс за гърло" успех може пък да подейства винаги има първи път
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  6. #36
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Колега днес изкарах клемата на акумулатора за около 20 минути и след което я сложих и вървенето на колата се промени изцяло все едно и няма нищо....Това на какво се дължи,студена и топла се върви доста добре колата
    Ресетнал си ЕКУ-то и то сега си трупа на ново адаптации,споко няма да е добре за дълго,до 3-4 дена пак ще се забатачи.Това трябваше да направиш като си сменил дебитомера и да покараш 3-4 дена
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #37
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    Проблема е масов при нас не знам и за мен аз пак тази седмица ще има якооооо диагностики един пат за винаги да ги премахна тия болни заби,щот ми писна на .................... и когати стигна до подобрение на мотора както трябва да е ще драскам.
    145 Qv

  8. #38
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Ами колега значи сега трябва пак да я закарам на диагностика в Алфа Ромео и да я гледат пак какво и има...Или да изчакам да почне пак да не върви добре и така да я закарам,защото аз предния път като я карах на диагностика,преди това и бях вадил клемата на акумулатора и може ли за това да не са видели,че колата има грешки?....Така ако го рестартирам това ЕКУ на определен период от време пречи ли му? Сега ако се смени това което я кара да записва грешки,ще се оправи ли за постоянно колата.....
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  9. #39
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    даа прав сии
    145 Qv

  10. #40
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Аз също го имам този проблем. И мен ме навява на мисълта, че са дюзи но като ги изчистя ще кажа. Относно дебитомера и ламбда сондата съм ги сменял на едно с нови на бош при Гальо във Варна след като ми направи диагностика ако не се лъжа преди две години. А относно това колегата е прав, че ако дебитомера не ти е читав може да не го прихваща като грешка. Аз имах този проблем защото придаваше стойности които бяха в уж "допустимите граници" а съответният Гальо ми каза, че мери в много високи граници.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  11. #41
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    Офффффффф направо голям филм тука,всеки с негов си проблем,не знам ..........,какво ще и излезе на моята
    145 Qv

  12. #42
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Така е колега . Всеки си е с негов проблем и негово решение. Друго което мога да ти кажа от майсторите от гр. Пловдив Хари и Бобо като отидох ми изредиха, че може да е от кабели, свещи, дебитомер, ламбда сонда, инжектори и някакъв си датчик там и аз не го запомних и по - интересното е, че ме пратиха при елконаджия който уж си "разбира" от работата като го посетя ще ти кажа при мен от какво може да е защото аз изключвам демитомер, ламбда, кабели и свещи.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  13. #43
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Ами колега ще се радвам да споделиш от какво е при теб проблема,на мен ми е много странно че като изкарам клемата на акумулатора вече 4ри дена си върви колата нормално....Явно нещо я кара да трупа грешки и трябва да разбера какво е това няма да е от кабели и свещи си мисля поне аз
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  14. #44
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    Да и аз така мислия,надявам се да разбере тия дни и ще пиша какво е
    145 Qv

  15. #45
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Вие ме кефите как си подсказвате какво ви е на колите,ама половината от вас са със стария,а другата половина с новия мотор,пък проблемите им хич не са сходни........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •