Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: НЕ иска да върви като я запаля

  1. #16
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Компютъра смята сместа според няколко фактора,единия от които е температура на двигателя.
    Това че говорите за пукане в колекторите ми се струва богата смес.

  2. #17
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колега сега пробвах да изкарам температурния датчик на двигателя,но като го махна става по-голям батак....Светна инжекциона на колата,включи перката.....И пак така....Няма да е от тоя датчик проблема,нещо друго е
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Колега ще се върна пак на ламбда сондата. За да видиш дали работи правилно, трябва само на нея да и направят диагностика, а не на цялата кола. На мен така ми направиха и нищо не откриха, а се оказа, че долу където влиза сондата в генерацията единият кабел беше откъснат и затова ми прекъсваше и не вървеше. Нищо не ти пречи и става за 3 сек. да я изключиш от буксата и да видиш какъв ще бъде резултата. Успех от мен!
    Last edited by nikolchoni; 22-05-2012 at 15:21.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  4. #19
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    Колега пробвах и това с махането на ламбдосондата (кабела само де) и пак не ставамаи маи прблема е някаде другаде
    145 Qv

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Компютъра смята сместа според няколко фактора,единия от които е температура на двигателя.
    Това че говорите за пукане в колекторите ми се струва богата смес.
    Tук нещо се пообърка,когато пука в колектора значи е бедна сместа,когато пука в гърнетата значиите е богата.А на автора на темата и другите с подобен проблем ше кажа само,купете си нови дебитомери,не втора ръка,и ще ви се оправят колите.Казвам го от опит,не е да не съм минал по този път
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Tук нещо се пообърка,когато пука в колектора значи е бедна сместа,когато пука в гърнетата значиите е богата.А на автора на темата и другите с подобен проблем ше кажа само,купете си нови дебитомери,не втора ръка,и ще ви се оправят колите.Казвам го от опит,не е да не съм минал по този път
    подкрепям твърдо
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  7. #22
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колеги купих си контактен спрей и напръсках кабелите на свещите и свещите само от горе(без да ги свалям)
    напръсках всички букси и релета които се виждат при двигателя...Оставих колата 2 дена без да я карам,днес запалих колата работи перфектно и върви много добре за сега....Но незнам дали няма пак да се появи тоя проблем
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Колеги купих си контактен спрей и напръсках кабелите на свещите и свещите само от горе(без да ги свалям)
    напръсках всички букси и релета които се виждат при двигателя...Оставих колата 2 дена без да я карам,днес запалих колата работи перфектно и върви много добре за сега....Но незнам дали няма пак да се появи тоя проблем
    Нищо не си направил споко,изчакай 2-3 дена и старата песен на нов глас.Кефите ме в тоя форум,искате съвети,хората ви дават а вие правите някакви невъобразими глупости.

    П.С.Никога няма да забравя едно време Венци/ВФТИ/ как си пръскаше куплунзите по инжекциона с дезодорант
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Нищо не си направил споко,изчакай 2-3 дена и старата песен на нов глас.Кефите ме в тоя форум,искате съвети,хората ви дават а вие правите някакви невъобразими глупости.

    П.С.Никога няма да забравя едно време Венци/ВФТИ/ как си пръскаше куплунзите по инжекциона с дезодорант
    Ем не слушат патилото.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #25
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Tук нещо се пообърка,когато пука в колектора значи е бедна сместа,когато пука в гърнетата значиите е богата.А на автора на темата и другите с подобен проблем ше кажа само,купете си нови дебитомери,не втора ръка,и ще ви се оправят колите.Казвам го от опит,не е да не съм минал по този път
    Абе на една 145-ца след като колегата се беше вече отчаял, защото беше сменил дебитомер, ламбда, кабели и свещи, но проблема пак си продължаваше и накрая се оказа, че изпускателният вал му беше заминал и не позволяваше запалената смес да излезе напълно и пукаше в колектора Ама тука във форума повече си гадаем от колкото да разберем точно проблема какъв е.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  11. #26
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Абе на една 145-ца след като колегата се беше вече отчаял, защото беше сменил дебитомер, ламбда, кабели и свещи, но проблема пак си продължаваше и накрая се оказа, че изпускателният вал му беше заминал и не позволяваше запалената смес да излезе напълно и пукаше в колектора Ама тука във форума повече си гадаем от колкото да разберем точно проблема какъв е.
    Ми то е форум, не сервиз. Ако се оправяха през форума колите, в сервизите щеше да е пусто. Човека пита - отговарят му на фона на това което е дал като информация.
    За някои проблеми, решенията ги има написани тук. За други си трябва сервиз, както се препоръчва в 99% от случаите.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #27
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колеги на мен колата ми не гърми просто като я запаля студена на 1ва и 2ра не иска да върви някой път забива муцуна и придърпва се едно,като изключа от скорост се форсира нормално и държи нормални обороти,нали смених дебитомера след което ходих в Алфата и ми казаха,че работи нормално.....И колата нямала проблем на диагностиката.....
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Абе на една 145-ца след като колегата се беше вече отчаял, защото беше сменил дебитомер, ламбда, кабели и свещи, но проблема пак си продължаваше и накрая се оказа, че изпускателният вал му беше заминал и не позволяваше запалената смес да излезе напълно и пукаше в колектора Ама тука във форума повече си гадаем от колкото да разберем точно проблема какъв е.
    Има такива случаи,но ако е така няма да се оправя като позагреее

    ---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

    Quote Originally Posted by nikit087 View Post
    Колеги на мен колата ми не гърми просто като я запаля студена на 1ва и 2ра не иска да върви някой път забива муцуна и придърпва се едно,като изключа от скорост се форсира нормално и държи нормални обороти,нали смених дебитомера след което ходих в Алфата и ми казаха,че работи нормално.....И колата нямала проблем на диагностиката.....
    Дебитомера нов ли е,иливтора употреба
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Дебитомера не е нов свалихме го от друга Алфа същата като моята пак 146 и пак 1,6ТС и като го сложих ходих до Алфа Ромео и го покажа на майстора и той каза,че всичко е добре вече....
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    54
    Posts
    68

    Default

    Имам същия проблем с 1.6 туинспарка...
    Когато е студена, няма никаква мощност на ниски обороти, при подаване на повече газ глъхне.
    Дразни ме разбира се, но я изчаквам няколко минути.

    На диагностика е ок.
    Вероятни причини според мен са две:
    или позапушени "пикаещи" инжектори
    или ламбдасонда.
    ...ламбдасондата работи при температура над 300 градуса и нормално се грее от изгорелите газове.
    за да заработи веднага има и електрическо подгряване - докато се загрее от газовете.
    та ако е заминало подгряването на ламбдата - нормално - пука в ауспуха - мирише на бензин след като я запаля. докато стигна до диагностиката - вече всичко е ок.

    а все ме мързи да намеря кабелите и да я замеря има ли го или не подгряването.

    някои знае ли колко ома горе-долу трябва да е нагревателя на ламбда сонда ?
    пишете ако оправите тоя пусти проблем какво се е оказало.

    и въобще подгряването на ламбдасондата през реле ли е, спира ли се или е включено постоянно ?
    Last edited by Ivo_; 26-05-2012 at 18:00.
    145 1.6TS '97

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •