Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 69

Thread: НЕ иска да върви като я запаля

  1. #46
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    как няма да те кефим нали за това всички сме алфисти ,аз с новия мотор 2.0 155 hp
    145 Qv

  2. #47
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Колеги днес пак бях в Алфа Ромео да ми погледнат колата и пак казаха,че и нямало нищо просто трябвало да изчакам да се адаптира компютъра след като съм изкарал клемата на акумулатора и можело да не се появи повече проблема щом колата си върви нормално вече 5 дена....Ако евентуално се появи пак проблема да мина и да видим какво ще бъде решението му и вече да няма ядове с колата
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  3. #48
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    колега след премахването на всички възможни причини след чистене на инжектори смяна на дебитомер, ламбда сонда, свещи, кабели, диагностики същата работа. Изчистих си дросела и нещата се нормализираха. Много се изненадах колко неща излезнаха от тоя дросел. А относно колегата който го "кефим" кажи какво да направя да дойда освен ти да я погледнеш или да ме препратиш към някой който поне на 80% ще може да ми помогне .
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  4. #49
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by basterz View Post
    колега след премахването на всички възможни причини след чистене на инжектори смяна на дебитомер, ламбда сонда, свещи, кабели, диагностики същата работа. Изчистих си дросела и нещата се нормализираха. Много се изненадах колко неща излезнаха от тоя дросел. А относно колегата който го "кефим" кажи какво да направя да дойда освен ти да я погледнеш или да ме препратиш към някой който поне на 80% ще може да ми помогне .
    Ако искаш заповядай, в подписа ми пише къде съм по цял ден с удоволствие ще ти помогна,макар че ти сам си си свършил работата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #50
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ако искаш заповядай, в подписа ми пише къде съм по цял ден с удоволствие ще ти помогна,макар че ти сам си си свършил работата
    С удоволствие ще мина тия дни може да имам път към Софията ще дойда и ти да констатираш какво и е Пък ако се намери какъв и е проблема ще почерпя.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  6. #51
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    И аз да ти кайа колега наистена останах изненадан какво е имало до сега в моя дросел,доста мрасен,ама сега е ОК
    145 Qv

  7. #52
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Дросела на новия мотор е много важен като цяло за вървенето и образуването на горивната смес
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #53
    Запален алфист nikit087's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Age
    36
    Posts
    147

    Default

    Да се похваля стана 10 дена от както съм рестартирал компютъра на колата и върви без да има проблеми,даже съм много доволен,но дано да си остане така и не трупа на ново грешки....
    Алфа Ромео 146 1,6Twin Spark 97година

  9. #54
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Quote Originally Posted by alfa boy Qv View Post
    И аз да ти кайа колега наистена останах изненадан какво е имало до сега в моя дросел,доста мрасен,ама сега е ОК
    Нали колега само дето не изкарах някакво животно от вътре . Много нагар много нещо . А относно това с рестартирането много ми е чудно как трупа грешки без да се записват. Може би след като преизчисли някакви стойности се нормализира. Аз също трябва да го пробвам.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  10. #55
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Не трупа грешки,просто му се забатачват самоадаптациите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #56
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не трупа грешки,просто му се забатачват самоадаптациите
    И аз така си мисля де но от мислене до действителност има разлика . Дано да е това .
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  12. #57
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41

    Default

    колеги този проблем го има и при моята алфа 146 twinspark 1,6 120 коня 99год.дави кажа честно 4 години я карам от както съм я взел един път несъм се накефил като хората върви ама не като 120 коня ами като 120 магарета моя проблем е същият като на колегите и както виждам оправяне няма ,няма специалисти дето да кажат защо тези коли сутрен пукат и забиват предницата сменял съм кабели свещи бобини дебитомери ламбда сонди и какво ли още не ходил съм и в сервиз в който дойдеха всичките работници включително и шефът слушат я как пука и започват да гадаят докато неи падна акумолатор,сега слагам само бензин 100 октана и пали и върти гуми знам че това не е решение на проблема ама дадох една купчена с пари за сервизи и части и оправяне няма и съм се премирил така ще я карам докато неси взема друга и повече за италиански кочини не искам да чувам какво е това кабели и свещи 500лв,дебитомер 350лв ламбда сонда 140 лв картер 700лв бобина 160лв да не споменавам че някви гарнитури по двигатела струват по 80лв и някоя от ролките е 350 лв
    Last edited by pecata-33; 07-06-2012 at 20:01.

  13. #58
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    филм голям
    Last edited by alfa boy Qv; 07-06-2012 at 21:25.
    145 Qv

  14. #59
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Quote Originally Posted by pecata-33 View Post
    колеги този проблем го има и при моята алфа 146 twinspark 1,6 120 коня 99год.дави кажа честно 4 години я карам от както съм я взел един път несъм се накефил като хората върви ама не като 120 коня ами като 120 магарета моя проблем е същият като на колегите и както виждам оправяне няма ,няма специалисти дето да кажат защо тези коли сутрен пукат и забиват предницата сменял съм кабели свещи бобини дебитомери ламбда сонди и какво ли още не ходил съм и в сервиз в който дойдеха всичките работници включително и шефът слушат я как пука и започват да гадаят докато неи падна акумолатор,сега слагам само бензин 100 октана и пали и върти гуми знам че това не е решение на проблема ама дадох една купчена с пари за сервизи и части и оправяне няма и съм се премирил така ще я карам докато неси взема друга и повече за италиански кочини не искам да чувам какво е това кабели и свещи 500лв,дебитомер 350лв ламбда сонда 140 лв картер 700лв бобина 160лв да не споменавам че някви гарнитури по двигатела струват по 80лв и някоя от ролките е 350 лв
    Има нещо вярно колега. Но пък го има и другото когато съм бил със 100 октанов веднъж не ми е пукнала . Пък и не пукат само италянките така, че не ги мрази. Ако знаеш пък някой път бмвенцата как придърпват и причаткват като са студенки ще си помислиш, че Грубер стреля с малкият си танк. Всяка кола си върви с проблемите затова са разделени на класове колкото по висок толкова по качествен. Идеологията е една и съща караш алфа пишеш във форума на алфа ромео. Караш баварка пишеш в бмв форума .... И ще бъде така докато не си вземеш чисто нова кола и не си я развалиш ти. Пък лафове един приятел има такава и само налива и кара сме слушали слушали аз лично такъв човек не познавам.
    Last edited by basterz; 07-06-2012 at 23:20.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  15. #60
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    И моята е така от както я имам кажи-речи... оправия няма! След смяна на дебитомер спира да се държи така за 2 седмици - и после пак почва (сменял съм дебитомер два пъти със нов бош) в момента гърмежи нямам.. само не върви известно време след палене.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •