Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Препоръчайте ми добър газаджия за монтаж на газов инжекцион в Пловдив.

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Колеги, да обобщя темата и да я приключим, и то с поука.
    Направих една огромна глупост - ходих при "майстора", когото познава половин България. Вече трета седмица съжалявам за тази глупост, но и сам съм си виновен, щял съм в България да си я монтирам, да останели парите в Бг.
    Ако искате газовите инжекциони да работят както трябва, ходете в Турция да ви ги монтират. Наскоро огледах един Атикер, слаган там, (за който нашите пишман "майстори" реагират с думите "мани боклук"), беше изминал 35 хил.км. без пипане, даже филтъра не беше сменян. Работи перфектно, никога не е давал грешки. За сравнение пък наскоро тук монтирах ГИ при един, който го знаела цяла България и още след второто зареждане започна да свети лампичка на таблото. И "майсторът" ми каза да си карам така, нормално било... Ходих на два пъти да трият грешката в сервиз с комп, безполезно, след няколко километра светва пак. А монтирането излезе по-скъпо от това в Турция. Това са първите ми пари похарчени на вятъра с тази алфа! А е толкова читава кола, никога не съм имал грешка на компа досега.
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  2. #17
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Половината Алфи светват след монтажа. Просто искат по-прецизна настройка след някакви километри. Не виждам за какво драматизираш толкова нещата. В рамките на нормалното е да има корекции.
    Защо колегата е реагирал така-не знам. Те реакциите са двустранни обикновено.
    А относно цената- искаш някаква информация за централна България-даваме ти я. Никой не те е карал насила да ходиш там.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Роби, аз не те обвинявам. Писал съм и по-горе, че сам съм си виновен. В интерес на истината, двустранната реакция беше в рамките на добрия тон от моя страна. Но усетих известно пренебрежение от отсрещната, именно затова съм огорчен. Разбира се, аз съм ти признателен, че се отзова на молбата ми за съвет, не те виня. Ти не си отговорен за неприятния резултат, то е ясно.
    Нали идеята на този форум е да споделяме опит, и колегите да не повтарят същите глупави грешки, които сме правили. Ако не проявяваме по малко алтруизъм от време на време, няма ли да сме обречени цял живот да повтаряме грешките на другите, вместо да вървим напред? Знам разбира се, в България трябва да си егоист и да си траеш, а вие знаете докъде я докарахме така...
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  4. #19
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Доколкото познавам човека не би трябвало да има някакъв проблем ако отидеш да ти се донастрои колата.
    Пак ти казвам- не вярвам да е било пренебрежителен тон , а нормална реакция на човек на който му е ясно за какво иде реч.
    Твайта кола не е единствената която "светва" и това е поправимо при посещение при колегата.
    Подразни ме обобщението което правиш, че ако била монтирана /нам къде си/ щяло да е иначе. И в Китай да е монтирана все тая.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Повярвай, Роби аз най-много искам да си прав, защото именно аз заложих на твоето твърдение. И за мен е важно само да е прилично монтирана. И загубих пари в истинския смисъл на израза. Днес има още една лоша новина: преди малко пак я покарах пак и ... сега пък започна да свири и бийпърчето на ключа на ГИ всеки път като премина 2400 об./мин. Свири непрекъснато, както би трябвало на свири само когато напълно свърши газта и сама премине на бензин. В момента има газ и си свири без да премине на бензин. Ситуацията липсва и в ръководството но Тамона.

    Не бива да те дразни моето предишно обобщение, защото монтажа е под всякаква критика, няма даже две еднакви болтчета на планките, които поддържат газовия клапан(може да бъркам термините, все пак съм почти пълен лаик по темата, но съм напълно обективен в описанието на случая). Онази АТИКЕР, за която писах по-нагоре(монтирана нам къде си) е невероятно естетически монтирана, нямаше нито една разпробита допълнителна дупка около двигателя, ползвали са само планки свързани за болтове вече съществуващи около агрегатите. Вижда се само изпарителя и то за око, което разпознава какво е изпарител на ГИ от висок клас, никакви копчелъци, клапани монтирани в шумоизолазията около ДВГ в пълен безпорядък около двигателя, никакви разпорени кабели от ламбда сонда, оставени открити. Ако видиш една до друга двата моторни отсека, и ако имаш поне малко усещане за естетика ще се разочароваш повече от мен. А Турските майстори са сътворили истински шедьовър, визуален и перфектно работещ(а Фиатчето, на което описвам в Б-я се намира за 1000 лв.) Моят ГИ е пълна скръб. Даже щуцерите са монтирани без да се сваля колекторът при мен, а това както се беше изразил един колега в друга газова тема е израз на тотален мързел. Въртя 20 мин. на стартер, за да изкара стружките през клапаните. Пълна скръб! Никога не се е случвало преди колата да не пали от първо въртене на стартер. Поне да работеше изрядно, колата я бях прежалил т.к. от разликата в цената се избива колата да речем за около 40 хил.км. Но, не. Не работи. Мен цял живот ще ме е срам да взема пари за такава работа, затова не монтирам ГИ, макар, едва ли бих направил по-мърляв монтаж.
    Сигурен съм, че и ти не би отишъл още веднъж при същия човек. И аз няма да го направя.
    Смятам да направя следното: Ще си купя/направя кабел за газовата платка и ще се опитам да я настроя по менюъла. Ако стане, стане. Ако не, ще я сваля и ще я изгоря тази уредба и бягам в Турция, преди да ми се скапе и колата тотално.

    Един безценен съвет за тези, които искат да си монтират ГИ: Задължително намерете кола вече минала през майстора, при когото смятате да отидете. Ако ви хареса всичко направо по нея, помислете още веднъж и чак след това идете да ви я монтират.
    Alfa 156 1,8 TS 2001

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •