Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Какъв разход ви дава БРЦ?

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Какъв разход ви дава БРЦ?

    Здравейте колеги от скоро съм с БРЦ ГИ , и чесно да си кажа съм доста недоволен вече 1 път ходих за донастройка но разхода ми е доста голям, направих засичане на извънградско с 7 литра газ точно 70 км или 10/100 айде що горе мога да го прежаля въпреки , че е с над 2 литра отгоре спрямо бензин , обаче градско просто гори уникално много значи при 110 км извънградско и 90 градско средния ми разход е близо 14/100, ходих да ми правят някакви настройки но уви пак същата работа , та и затова се обръщам към вас ако имате такава ГИ да мога да отида им кажа , че не е нормално този разход.
    Поздрави.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2

    Default

    Направо ти е идеален разхода.

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    EE как ще е идеален излиза ми , 18/100 градско
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    EE как ще е идеален излиза ми , 18/100 градско
    Градско е много относително понятие. Може да варира между 12 и 50 /100 в зависимост от средната скорост.
    Извънградският ти разход е съвсем нормален.
    Това 8/100 е постижимо, но ако я караш не като Алфа 156 със 155 коня под капака, а като трабант.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Е бате колата ми харчи 8 извънградксо 14 градско на бензин , а сега е доста по голямо, а я карам на същите пътища и по същия начин като на бензин
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Е бате колата ми харчи 8 извънградксо 14 градско на бензин , а сега е доста по голямо, а я карам на същите пътища и по същия начин като на бензин
    Ами щом ти харчи бензин 8 извънградско и 14 градско, колко очакваш да е на газ?
    Освен това разходът на газ много силно зависи от качеството на газта, която зареждаме (съотношението пропан/бутан), което никога не е еднакво.
    Моите наблюдения са, че само заради това последното, разходът варира + - 10%


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ами щом ти харчи бензин 8 извънградско и 14 градско, колко очакваш да е на газ?
    Освен това разходът на газ много силно зависи от качеството на газта, която зареждаме (съотношението пропан/бутан), което никога не е еднакво.
    Моите наблюдения са, че само заради това последното, разходът варира + - 10%
    Минимум ! Напоследак газта е много кофти...

    ---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Здравейте колеги от скоро съм с БРЦ ГИ , и чесно да си кажа съм доста недоволен вече 1 път ходих за донастройка но разхода ми е доста голям, направих засичане на извънградско с 7 литра газ точно 70 км или 10/100 айде що горе мога да го прежаля въпреки , че е с над 2 литра отгоре спрямо бензин , обаче градско просто гори уникално много значи при 110 км извънградско и 90 градско средния ми разход е близо 14/100, ходих да ми правят някакви настройки но уви пак същата работа , та и затова се обръщам към вас ако имате такава ГИ да мога да отида им кажа , че не е нормално този разход.
    Поздрави.

    Колега къде ходи да ти настройват колата ?

  8. #8
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ами в Пловдив БРЦ сервиза , там я сложих там ми я настройват, но не мисля , че това е нормално имам пзнат с 740 бмв на ГИ и му гори 19-20 градско , та тя мойта гори сега 18 ... не знам това не е нормалноо...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ами в Пловдив БРЦ сервиза , там я сложих там ми я настройват, но не мисля , че това е нормално имам пзнат с 740 бмв на ГИ и му гори 19-20 градско , та тя мойта гори сега 18 ... не знам това не е нормалноо...
    Може би първо трябва да се обърне внимание на този разход на бензин при градско (14/100). Това ми се вижда много. Смятам, че е нормално при градско да гори 11 - 12 бензин и 13 - 14 газ.
    Т.е. настройката на газовата си е ОК. Когато се нормализира разходът на бензин, ще се нормализира и този на газ.
    Може да се дължи на мръсен въздушен филтър, неизправен дебитомер, лабмда сонда, неправилно зацепен ангренаж................и др.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    тъй тъй , значи въздушния филър сменен , дебитомера и ламбда проверени на диагностика работят перфектно а са и само на 1-2 години ... ангренажа ми е зацепван с пети ... колата върви изключително добре , просто имам агресивен ремап и настъпвам повече колата затова си ми гори толкова градско на бензин , но все пак горивната карта на газовата трябва да е различно от тази на бензин... а им казах , че разхода е висок...
    И пак казвам , не виждам какво да пречи бензина на разхода на газ, все пак са напълно различни горивни системи... , но и 14/100 градско на бензин според мен си е нормален разход за 2.0 ТС нз ти как караш , но аз сменям винаги на 3000 оброта това ми е лекото каране , а често се случва на 4
    Last edited by CrazyElement; 25-05-2012 at 17:27.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Добре де, нали навсякъде дават разходът на газ да е с поне 20% нагоре от този на бензина. При 14 бензин - 17 газ минимум - проста сметка. Какво го мъдрим толкова?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    тъй тъй , значи въздушния филър сменен , дебитомера и ламбда проверени на диагностика работят перфектно а са и само на 1-2 години ... ангренажа ми е зацепван с пети ... колата върви изключително добре , просто имам агресивен ремап и настъпвам повече колата затова си ми гори толкова градско на бензин , но все пак горивната карта на газовата трябва да е различно от тази на бензин... а им казах , че разхода е висок...
    И пак казвам , не виждам какво да пречи бензина на разхода на газ, все пак са напълно различни горивни системи... , но и 14/100 градско на бензин според мен си е нормален разход за 2.0 ТС нз ти как караш , но аз сменям винаги на 3000 оброта това ми е лекото каране , а често се случва на 4
    Не са напълно независими системи. Газовият компютър "чете" бензиновите времена и на базата на тях управлява газовите дюзи. Както е добре известно, поради по-ниската калоричност на пропан бутана при една и съща динамика на мотора, няма как разходът на газ да е същия като на бензин. Минимум едни 20% отгоре. И това е при нормално качество на газта. Като е скапана газта, отиваме още по-нагоре с процентите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ем да бе ама тя и динамиката драстично падна ... и какви са тия филми дето викат , че ще гори макс 1 литър отгоре даже и помалко като я сложих излезна 4 литра отгоре , аз не мисля , че е нормлано да ми дава такъв разход ...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това за динамиката не трябва да е така. При мен например (с ГИ Фобос) почти не се усеща разлика в динамиката. Или ако има такава, тя в никакъв случай не може да се нарече драстична.
    Щом усещаш такава голяма разлика във вървежа, може би е добре да намериш добър газаджия да ти прегледа уредбата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ми те уж били най-добрите аз затова и нз какво да правя...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •